Chcemy Boga

Skontaktuj się z autorem petycji

Temat pod dyskusję został automatycznie utworzony do petycji Chcemy Boga


Gość

#176

2015-10-10 16:15

Sprawy Boże i Bóg w życiu kazdego człowieka są na pierwszym miejscu- jak Tę Prawdę realizować jeżeli pozbawi się młodych ludzi nauki religii w okresie gdy się kształtują by przeżyć swoje życie godnie i sprawiedliwie ?

Gość

#177

2015-10-10 17:40

Uwaźam w uwczesnych czasach nisamowitą wartość tego przedmiotu dla młodych ludzi,ktorzy w innych realiach niestety ale nic dobrego gdzie inndziej nauczyć sie nie mogą,jak tylko na poczciwej Religi


Gość

#178

2015-10-10 17:48

Bo kocham Jezusa,a on kocha nas wszystkich,i chce dla nas zawsze dobrze,jak nie będzie religi to nikt go nie bedzie znał,a szczegolnie dieci "pozwolcie dzieciom przyjść do mnie"

Gość

#179

2015-10-10 19:34

Polska była i powinna być krajem chrześcijańskim!

Gość

#180 Gość

2015-10-10 20:29

#1: -  Gnębi mnie pytanie dlaczego katolicy tak bardzo boją się religii w kościele. Przeciez Państwo wybudowało tysiące salek katechetycznych a i atmosfera odpowiedniejsza. Może boją sie księży pedofilów, bo w szkole katecheci są pod wiekszą kontrolą. A tak naprawdę to chodzi o te 1,5 miliarda złotych wyłudzonych  z naszych podatków i państwowe emerytury dla księży. Czysty business.

 


Gość

#181 Gość

2015-10-10 20:32

#2: WAWA - Re:  Słusznie! Reszta to leniwce, którym wygodnie gdy nie muszą odprowadzać dzieci do kościoła na religię.

 


Gość

#182 Re: Gość

2015-10-10 20:35

#1: -  Pewnie jesteś katechetą i wiesz, że gdyby religia wróciła do kościoła, grosza byś nie dostała i emerytury też.

 


Gość

#183 Re: Gość

2015-10-10 20:37

#178: -  To kochaj go w kościele! A religia może byc w salce katechetycznej. Za leniwa jesteś, żeby tam zaprowadzić dziecko?

 

Marcin

#184

2015-10-10 20:54

"W imię pamięci największego z Polaków św. Jana Pawła II: „nie zmarnujmy tego dziedzictwa” i brońmy krzyża, o co nas prosił w 1997 r. w Zakopanem słowami:
„Nie wstydźcie się krzyża. Starajcie się na co dzień podejmować krzyż i odpowiadać na miłość Chrystusa. Brońcie krzyża!”. - autor komenatza słów Papieża jest kompletnie pozbawiony rozumu skoro nie potrafi zrozumieć przesłania tych słów. Obrażacie Papieża nie rozumiejąc co chciał przez to powiedzieć. Żałosne.


Gość

#185 Re:

2015-10-10 21:04

#179: -  

 Polska jest raptem 1050 lat chrześcijańska i jest to niewiele w skali istnienia kultury słowiańskiej. Więcej pokory wobec historii i szacunku do swoich słowiańskich przodków.


Gość

#186 Re:

2015-10-10 21:06

#177: -  

Najpierw proponuję cofnąć się do podstaw szkolnych w celu nauki poprawnej polszczyzny.


Gość

#187 Re:

2015-10-10 21:07

#178: -  

 Skoro go tak kochasz to rób to w kościele i nie zmuszaj innych do tego samego. Każdy ma wolny wybór. Religia powinna wrócić do salek przy kościele.


Gość

#188 Re:

2015-10-10 21:09

#176: -  

Na pierwszym miejscu nie jest zaden wyimaginowany bóg tylko zdrowie Twoje i i Twojej rodziny. Szkoda, że tego nie rozumiesz.


Gość

#189 Re:

2015-10-10 21:48

#1: -  

 To opłacaj tych darmozjadów z własnej kieszeni!


Gość

#190

2015-10-11 09:10

Jestem Polką, Katoliczką - płacącą także podatki utrzymujące między innymi szkolnictwo. Skoro tak, to nie mam powodu zgadzać się na usuwanie "Lekcji Religii" ze szkoły, która jest fundamentem życia mojego, mojej rodziny i nadal znaczącej części Polaków. Poza tym najwyższy czas powiedzieć stop wyrzucania Boga z życia Polaków. Nie chcę i nie mogę zgadzać się z ludzkimi pomysłami na życie, bo nie są i nie mogą być - one dla mnie żadnym autorytetem. Ja Katoliczka też mam prawo do wyrażania własnych poglądów i odważnego głoszenia, że Bóg jest ponad wszystko i wszystkich, jest miłością i życiem. A jako córka Boga jestem zobowiązana występować w Jego obronie i mówienia wszystkim, że Bóg jest Ojcem wszystkich ludzi i tych błądzących, zagubionych, chorych z nienawiści, za których my wierzący z miłością i wielką troską się modlimy o opamiętanie i powrót do "Domu Ojca". Dla informacji podaję, nie jestem katechetką.Uważam, że tej grupie nauczycieli słusznie należy się wynagrodzenie za prace z moich podatków. Faktem jest, że nie ma w zyciu ważniejszego przedmiotu od Lekcji Religii, ponieważ tylko on mówi o miłości Bożej i naszym zbawieniu, ukazując ile Bóg przecierpiał z miłości dla nas biednych grzeszników. Cóż dziś damy przyzwolenie na wyrzucenie lekcji religii ze szkół, a jutro być może trzeba będzie wyrzucać nauczycieli innych przedmiotów tylko dlatego, że są katolikami. Tylko wiara w Boga Jedynego jest gwarancją zatrzymania rozrastających się w życiu publicznym wszelkiego rodzaju dewiacji. Wszyscy szukający sposobu wyrzucenia Boga z życia publicznego, jakże są biedni - módlmy się za nich.


Gość

#191 Gość

2015-10-11 09:28

#75: AB - Re: Re:  To nieprawda, co piszesz. Dzieci, które nie chodzą na religię są szykanowane przez inne dzieci, a przede wszystkim przez katechetów. Dyrektorzy ulegają naciskom lokalnych proboszczów. Dzieci notorycznie siedzą w czasie lekcji, bez sensu na korytarzu (dla dziecka to trauma), a potem czekają na 10 lekcję, na której jest etyka. Wbrew woli uczestniczą w uroczystościach kościelnych organizowanych w szkołach. Lekcje są dezorganizowane przez jakieś jasełka i rekolekcje. Lekcji religii jest więcej niż matematyki, fizyki czy angielskiego. Zastępstwa na ogół dostają katecheci, żeby zwiększyć sobie pensum.  Nasze dzieci mają ze szkoły wychodzić głupie ale wierzące czy MĄDRE? Bo zasady moralne istniały wcześniej niż religie. Ile milionów ludzi zostało wymordowanych z powodu braku "wiary"?

 


Gość

#192

2015-10-11 15:35


Krzyż,a na Nim Jezus Chrystus nasz Zbawiciel-Był,Jest i Będzie po wsze czasy! dlatego niegodziwość ludzka niech nigdy nie podnosi ręki na Jego Obecność-Pogromcy śmierci,piekła i szatana. Tylko w znaku Tego Cudownego Krzyża możemy wejść na drogę zbawienia a Znak Jego Odkupieńczej Ofiary niech będzie wszechobecny i przemawia w każdym zakątku świata,krajów,instytucji,urzędów a nade wszystko w szkołach,które są odpowiedzialne za prawą formację obecnych i przyszłych pokoleń.Chryste-Króluj,Chryste,Zwyciężaj!Alleluja!

Gość

#193 Re:

2015-10-11 15:49

#190: -  

 Nie mam nic przeciw byś z własnej kieszeni opłacała katechetów. Tez mam dzieci i też chodzą do szkoły ale to nie znaczy, że skoro nie chodza na religię to ja mam za to płacić. Poza tym religia to równiez wymysł ludzki ii fajnie by było gdyby to do ciebie dotarło. Przejawiasz skrajne nawiedzenie. Poza tym katolicy w Polsce są raptem od 1050 lat. Na długo przed katolickim zniewoleniem byli tu Słowianie i większośc Polaków jest ich potomkami - byćmoże również i ty i dlatego tym bardziej przykro mi jest, że tak łatwo wyparłaś się swoich korzeni.


Gość

#194 Re:

2015-10-11 15:51

#192: -  

 Idź się leczyć na nogi bo na głowę już za późno. Gdyby był bóg to nie pozwolił by na taki syf jak księża pedofile czy wojtyła, który tuszował sprawy pedofilskie.


Gość

#195

2015-10-11 16:35

Bo jestem chrześcijanką, bo chcę pomóc tym, którzy się pogubili, bo chcę dobrze dla dzieci, które kiedyś dorosną i może też komuś pomogą, bo kocham Jezusa i nie wstydzę się tego... tych BO mogłabym jeszcze dużo tu zamieścić

Gość

#196

2015-10-11 16:48

Jestem matką dlatego chce dla moich dzieci jak najlepiej

Gość

#197

2015-10-11 16:53

Uważam,ze nasza przyszłość należy do młodego pokolenia, jezeli bedziemy kształcić nasze pociechy według Bożych prawd nie musimy martwic sie o przyszłość .Babcia trójko wnuczat

Gość

#198

2015-10-11 17:16

Jestem chrześcijaninem - więc Bóg Honor Ojczyzna

Gość

#199

2015-10-11 17:44

bo tak trzeba,

Gość

#200

2015-10-11 18:17

bez BOGA n[ do proga >>>>