Petycja przeciw nowej trasie linii 400kV Piła Krzewina - Plewiska


Gość

#1

2015-10-14 18:53

Chcę,żeby wreszcie liczyło się dobro zwykłych ludzie,żeby ważny był ich spokój i zdrowie
NoWay
Gość

#2 Pieniądze ponad dobro ludzi?

2015-10-16 06:45

Podpisuję petycję, ponieważ nie potrafię być obojętna wobec tak irracjonalnej sytuacji, gdzie "duży gracz" - inwestor proponuje sposób realizacji inwestycji, który krzywdzi tysiące obecnych i przyszłych mieszkańców naszych gmin, argumentując to jedynie chęcią zdobycia dodatkowych pieniędzy (dofinansowanie unijne). Ponadto chce te pieniądze zdobyć z programu "Infrastruktura i Środowisko" gdzie pierwszym punktem tego programu jest "Ochrona środowiska". Jednocześnie przyznaje, że proponowany wariant powoduje największą degradację środowiska... No i degradację większości terenów mieszkaniowych naszych gmin...


Gość

#3

2015-10-16 18:24

Ponieważ poprosiła mnie o to koleżanka

Gość

#4

2015-10-17 15:00

Dlaczego podpisalam petycje? Poniewaz kupiliśmy wymarzona dzialke i chcemy sie na niej wybudowac. Budowa lini wysokiego napiecia za naszym płotem rujnuje nasze plany.


Gość

#5

2015-10-17 19:29

GDYŻ nie interesują nas krajobrazy z 60m słupami.

Gość

#6

2015-10-18 11:53

dlaczego? ponieważ właśnie wybudowaliśmy z mężem dom, a teraz za naszym płotem ma zostać wybudowana linia wysokiego napięcia.... jakiś koszmar!!!


Gość

#7 Re:

2015-10-18 18:23

#6: -  

 Zapiszcie sie do stowarzyszenia choc jedno, moj maz sie zglosil zostalo kilka osob. Piszac tu nic nie zdzialamy musimy cos robic.

Ewa M. z chmielnej w Dopiewcu

 


Gość

#8

2015-10-19 08:48

Niedopuszczalne jest, aby linie wysokiego napięcia przechodziły przez osiedla mieszkaniowe!

Gość

#9

2015-10-19 21:21

Słusznie! Wspieram nie tylko z powodu zrujnowania krajobrazu, obniżenia wartości terenów ale przede wszystkim z powodów nieznanych nam do końca skutków zdrowotnych. Czy istnieją badania / opracowania w Polsce w których dowodzi się szkodliwości takiej instalacji w pobliżu domów? Przedstawiciele gminy Tarnowo Podgórne z hasłem "Poziom wyżej" chyba czują się zobligowani hasłem, które tak dumnie eksponowali na banerze przy rondzie im. Wałęsy zachęcając jednocześnie do osiedlania się na terenie gminy! Czy to hasło nie obliguje wystarczająco do działania zablokowania tej inwestycji w wariancie VI ? Ile środków przeznaczono w budżecie gminy na 2015 i na 2016 na działania w tej sprawie? Jakie kroki gmina zamierza podjąć? ... przeprowadzenie studium szkodliwości na środowisko Doliny Samy, jez. Lusowskiego?

Gość

#10

2015-10-19 21:37

Popieram w każdym calu! Każdy nasz głos jest ważny. Ta inwestycja rujnuje marzenia nas zwykłych ludzi... bezradnych wobec spec ustaw! Czy można gdzieś przeczytać na forum opis alternatywnych technologii dla wykonania inwestycji przesyłu energii, w której nie stosuje się koszmarnych słupów niszczących krajobraz? Czy oprócz petycji mamy w ręku jakieś "twarde" argumenty w postaci przedstawienia alternatywy technologicznej? Czy gmina może wypuścić przetarg polegający na zaproszeniu do dyskusji / batalii z inwestorem ekspertów z dzieciny energetyki, których zadaniem byłoby wspieranie nas w tych "twardych" argumentach? Obawiam się, że nasze NIE może być niewystarczające... Gmina musi wyłożyć pieniądze na ekspertyzy!

Gość

#11 Nie dla słupów.

2015-10-20 06:28

Popieram pod każdym względem. NIE DLA SŁUPÓW. Tak samo jak w wypowiedzi poprzedników razem z mężem kupilismy działkę i wybudowaliśmy wymarzony dom. Bardzo długo szukaliśmy działki w spokojnej okolicy i zdecydowaliśmy się na DOPIEWIEC. Naszym zdaniem bardzo spokojna okolica , wszystko co potrzebne w zasiegu ręki : przedszkole , szkoła ( na bardzo wysokim poziomie bez porównania ze szkołami w Poznaniu. Wiem co mówię bo przeniosłam swoje dziecko z Poznania do Dopiewca). Bardzo dobra komunikacja i sklepy. Ta informacja o przebiegu lini 400 kv spędza mi sen z powiek. Linia według projektu przechodzi nad naszym domem. 

TRZEBA ZROBIĆ WSZYSTKO, WYKORZYSTAĆ KAŻDĄ MOŻLIWOŚĆ.


Gość

#12

2015-10-20 11:54

Jestem przeciwna budowie linii w gminie Dopiewo. Kupując działkę nikt nie wspominał o budowie tych kolosów - studium zagospodarowania terenu nic o tym nie wspomniało. Czujemy się oszukani !!!!

Gość

#13

2015-10-22 05:36

Lusowko to jedna z najpiękniejszych i najdynamiczniej rozwijających się miejscowości w naszym województwie. Kilka lat temu były tu tylko puste, popegeerowskie pola. W tej chwili miejscowość liczy blisko 3000 mieszkancow. Rozbudowano szkole, przedszkole, powstała parafia, w budowie jest kolejną szkoła i przedszkole. Miejscowosc leży nad przepięknym jeziorem. Powstały nowe tereny rekreacyjne i nowe drogi ze ścieżkami rowerowymi. To perełka na mapie naszego kraju. Ogromna inwestycja i wielki nakład pracy gminy i każdego z nas z osobna. Zniszczenie tego byłoby wynikiem bezgranicznej ludzkiej głupoty i braku kompetencji.

Gość

#14

2015-10-25 19:22

Nie chcę lini energetycznej w swojej okolicy to jest w okolicy Parku Krajobrazowego.

Gość

#15

2015-10-26 16:13

Posiadam działkę w sąsiedztwie projektowanej linii

Gość

#16

2015-10-30 17:10

Nie Chcemy Tej Linii W Naszej Wsi!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Tarnowianianin

#17

2015-10-31 20:07

Dlaczego podpisujemy ?
Fizycznie mieszkamy bardzo daleko.
Mentalnie mieszkamy już w Tej Gminie.
To najwspanialsza Gmina w Polsce – a znamy ten kraj bardzo dobrze i mogliśmy wybierać.
Wciąż nie możemy zrozumieć, dlaczego z aż tak małostkowych powodów polski koncern energetyczny chce tak wiele w naszej Gminie zniszczyć i dlaczego wogóle próbuje mieć tak dominującą pozycję w stosunku do ludzi tu mieszkających.
Jeśli w Tarnowie wybuchnie z tego powodu kolejne Powstanie Wielkopolskie – z pewnością nas tam nie zabraknie. Ostatnie zdanie piszemy z niewielkim uśmiechem , ale tak naprawdę całkiem na serio.


Gość

#18

2015-11-02 20:30

To już nie te czasy Panie i Panowie, żeby góra decydowała o wszystkim.. to już nie masa ludzka, którą się kieruje, coś tam pościemnia i rzuci cosik w zamian.. to zaczątek prawdziwego państwa obywatelskiego, w którym inicjatywy śmierdzące przekrętami na kilometr nie przejdą...NO PASARAN!!!!!

Gość

#19 Re:

2015-11-10 18:24

#1: -  

 nieprawda liczy się zysk inwestoro jak ma dotację unijną to zrobi wszystko a dlaczego powstał ten plsn i kiedy kto trzymał w biurki PO-------------bo liczyli ,ze znowu wygrają wybory tu jest rzecz gorsza ten inwestor ma powiązania ukrainko -atomowe-kulczykowe w prosty sposób wykończyć nasza energetykę jak inne instytucje ta spraw powinna być zgłoszona do PROKURATURY i do KANCELARII PREZYDENTA aby dokładnie przesłuchali taśmy

 


Gość

#20

2015-11-26 21:26

Nie pozwolimy na budowę tej linii przechodzącej przez Lusówko!!!  Niech to zrozumieją. 


Gość

#21

2015-11-26 21:28

Nie pozwolimy na budowę tej lini przez Lusówko!!! Niech to zrozumieją.

Gość

#22

2015-12-06 16:14

Jestem w trakcie budowy domu jednorodzinnego. W warunkach zabudowy, ani w planie zagospodarowania przestrzennego, nie było wzmianki o mającej powstać linii o tak dużej emisji promieniowania. Gdyby doszło do realizacji tej inwestycji poczułabym się oszukana przez władze samorządowe i powiatowe, bo ich obowiązkiem było ostrzeżenie o mającym wpływ na zdrowie mieszkańców inwestycji.

Gość

#23

2015-12-15 14:39

Rekomendowanie wariantu ze względów finansowych bez kalkulacji faktycznego finansowego wymiaru kosztów społecznych dla mieszkańców jest delikatnie rzecz ujmując nieuczciwe.
Takie postępowanie należy piętnować.

Gość

#24

2015-12-18 22:11

Dla mnie najbardziej niezrozumiałe i karygodne jest to, że PSE nie chce dostosować się do aktualnych planów gmin, tylko je zmienić, niszcząc ład planistyczny. Tak jakby stali ponad prawem! Jakby to był ich teren, a nie nasz dom... Nie można na terenach rekreacyjnych, wypoczynkowych, mieszkaniowych i krajobrazowo chronionych lokalizować przemysłowych uciążliwości, gdy po drugiej stronie gminy są na to przeznczone i rezerwowane od wielu lat tereny o charakterze przemysłowym! W ten sposób krajobraz będzie zdegradowany wszędzie, a ostatnie cenne obszary zostaną zniszczone!!!


Gość

#25

2016-01-08 20:35

Mieszkam w miejscowości która jest zagrożona budową linii wysokiego napięcia.