Pistolety nie dla myśliwych

Skontaktuj się z autorem petycji

Temat pod dyskusję został automatycznie utworzony do petycji Pistolety nie dla myśliwych

Majka

#126

2015-12-30 21:26

Kolejna ściema PiSU.Fałsz i zakłamanie,


Gość

#127

2015-12-30 21:30

Po co myśliwym pistolety ? Czyżby chcieli polować na ludzi ?

Gość

#128

2015-12-30 21:43

jestem za ograniczeniem ilości myśliwych, skierować każdego myśliwego na badania tak jak kierowców zawodowych, niespełniającym, zabrać uprawnienia. Wszyscy inni powinni co roku odbywać przeszkolenia wojskowe, by bronić ojczyzny w razie zagrożenia - broń juz mają, posługiwać się też- oczywiście bez ograniczeń wiekowych, nie stawiających się karać wstrzymaniem i zabraniem uprawnień do polowania, w związku dalej mogą być np. dokarmiać zwierzynę

Gość

#129

2015-12-30 22:01

zwierzęta trzeba szanować

Gość

#130

2015-12-30 22:09

Myśliwi to mordercy zwierząt!!!
Marek

#131 Re:

2015-12-30 22:40

#8: -  

 ludzie co wy za bzdury wypisujecie, każdy kto się ubiega o broń mysliwską musi zdać egzaminy,z teorii prawo łowieckie i praktyki strzelania przejść testy psychologiczne, badania lekarskie, kto wam nakład do głowy takich bzdur że zapiszesz się do związku i dostaniesz broń. Zanim zaczniecie się wypowiadać na temat posiadania broni przez myśliwych i obrażanie ich że nadużywają alkoholu to się zastanówcie co piszecie. Takim zachowaniem zniżacie się do poziomu dna.


Gość

#132

2015-12-30 22:45

myśliwi powinni mieć ograniczane prawa do posiadania dodatkowej broni i do zabijania zwierząt,a nie odwrotnie,a co do udziału dzieci w zabijaniu zwierząt dla zabawy ,to brak mi słów potępienia.

Gość

#133

2015-12-30 23:26

Jesteśmy w niechlubnej czołówce europejskich krajów najgorzej traktujących zwierzęta i hołdujących najbardziej niechlubnym zasadom - a raczej ich brakowi - łowieckim. Zapędy rządzących "pokraków" pokazują, że może być tylko gorzej. Że o nienormowanym już dostępie do broni dla rzeszy psychopatycznych sadystów pod tytułem "myśliwy" nie wspomnę.

Gość

#134

2015-12-30 23:36

Jestem przeciwna nadużywania broni przez myśliwych wobec zwierząt

Gość

#135

2015-12-31 00:05

Zadziwia mnie brak konieczności regularnych badań psychologicznych celem pozwolenia na posiadanie broni palnej. Tego jakoś nikt nie chce zmieniać a szerszy dostęp do broni to już inna sprawa. Czy chcą tego producenci broni czy "duzi chłopcy" na stanowiskach, ja zdecydowanie jestem na NIE! Dzięki za możliwość głosu w tej sprawie.
VIS z bron.iweb.pl

#136

2015-12-31 00:22

Nie rozumiem tej petycji. Aby zostać myśliwym nie wystarczy podanie. Jest kurs, staż w Kole, badania (lekarz, psycholog, psychiatra). Posiadacz broni nie może być również osobą karaną za przestępstwo umyślne. W ostatnich latach w Polsce broń dostała pokaźna ilość sportowców i kolekcjonerów. I ja się pytam, gdzie są te wszystkie zapowiadane przez różnej maści hoplofobów krwawe strzelaniny. Nie dzieje się nic złego. Żadnych strzelanin, gdzie byłaby użyta legalnie posiadana broń.

O wiele bardziej niebezpieczne są samochody (duża ilość wypadków śmiertelnych) i noże kuchenne (najczęstsze narzędzie zbrodni). Jakoś nie widziałem tu petycji o zakazie posiadania prywatnych samochodów czy noży kuchennych. Chociaż jeżeli chodzi o noże kuchenne to jakaś grupa Szwedów pracowała nad pomysłem "takiego konfekcjonowania żywności, aby normalny obywatel nie potrzebował noża".

Ilość wypadków z bronią palną jest znacznie poniżej błędu statystycznego. A jeżeli już to są wypadki i samobójstwa z broni służbowej Policjantów. 

Dla wyjaśnienia. Wielu myśliwych już posiada broń krótką, bo była jakiś czas możliwość kupienia. I co się dzieje ? - Nic złego. Myśliwi wcale nie chcą jej nosić przy sobie. 

 

Idąc tym tokiem myślenia to należy zakazać posiadania gaśnic. Są ciężkie i  można nimi solidnie uderzyć, a uderzeniem gaśnicą w głowę można nawet zabić. Gaśnice powinny być w użyciu jedynie Straży Pożarnej, a normalny obywatel powinien mieć najwyżej wiadro (plastikowe) z wodą. Po co gaśnica, jak będzie pożar to zawsze można wezwać właśnie Straż Pożarną. 


Gość

#137 Re: Re:

2015-12-31 00:25

#131: Marek - Re:

Zdobyć prawo jazdy też nie jest łatwo a jednak tyle osób je posiada. Nie wiem jak Pan ale ja uważam, że nie każdy kto je ma, nadaje się na kierowcę. Z wielu powodów.
Sam też miałem nie raz okazję przekonać się, że polowania znacznie odbiegają od tego wzniosłego etosu, z którym myśliwi tak się obnoszą. Za opinie o pijanych myśliwych na polowaniach może Pan podziękować tym, którzy tak właśnie postępują, a nie są to odosobnione przypadki. Z całym szacunkiem dla tych, którzy przestrzegają zasad łowiectwa, powszechna patologia jaka panuje w tych kręgach mnie osobiście obrzydza. I to wszystko za cichym przyzwoleniem PZŁ.


Gość

#138 Re:

2015-12-31 00:32

#136: VIS z bron.iweb.pl -  

 ..." Myśliwi wcale nie chcą jej nosić przy sobie"...  - to po co komu taka ustawa? Pomijając oczywiście producentów oraz pośredników sprzedaży broni palnej ?????


Gość

#139

2015-12-31 06:39

Jestem za tym,żeby w Polsce był całkowity zakaz strzelania do zwierzą.Powtarzam CAŁKOWITY ZAKAZ1!!!!!!

Gość

#140

2015-12-31 07:08

Broń myśliwska czyli broń selekcjonerska w stosunku do zwierząt to jedno, a broń krótka służąca np. do obrony własnej to zupełnie co innego. Istnieje uzasadniona obawa, że może być używana w sporach , waśniach co spowoduje znaczne zagrożenie dla społeczeństwa tak jak w USA!

Gość

#141

2015-12-31 08:18

broń krótka bez badań i "zbędnych formalności" - jeszcze czego!!!???
ZATRZYMAĆ LOBBY KRWAWEGO HOBBY

#142 Re:

2015-12-31 08:19

#139: -  

 popieram!


Gość

#143

2015-12-31 08:50

Zupełnie nie rozumiem po co myśliwym pistolety - to przecież broń nie na zajączki, jelonki czy misie a tylko i wyłącznie na człowieka.

Gość

#144

2015-12-31 09:36

Myśliwi to niebezpieczni i niezrównoważeni ludzie.

Gość

#145

2015-12-31 09:41

Nie zgadzam się na zwiększenie dostępności do broni, to zmniejszy bezpieczeństwo publiczne. Politycy opamiętajcie się !

Gość

#146

2015-12-31 09:46

wg projektu ustawy myśliwska broń krótka służy: …Do dostrzeliwania postrzałków zwierzyny grubej oraz redukcji drapieżników schwytanych w pułapki żywołowne dopuszcza się broń palną krótką…
(art. 42 Prawa łowieckiego, ust. 8i)
to nie jest wystarczający powód dla którego warto zwiększać ilość broni u osób fizycznych.
Waldi

#147 Re:

2015-12-31 10:14

#8: -  

 ustawa zaklada posiadanie TYLKO rewolwerów a nie pistoletow . Mysliwi przechodza badania psychologiczne,psychiatryczne,okulistyczne i przez lek. Ogólnego,btakze przeszkolenie z posługiwania sie bronia.Koszt kursu to ponad 1000 pln. Prosze zapoznac sie z zagadnieniem przed wypisywaniem populistycznych glupot.


Gość

#148

2015-12-31 10:32

NIE TOLERUJE PROSTAKÓW KTÓRZY PRZELEWAJĄ KREW DLA ZABAWY MYŚLIWI MUSZA BYĆ BARDZO RYGORYSTYCZNIE KONTROLOWANI ZA POMOCĄ GPS NA POLOWANIU KONTROLA BRONI PO KAŻDYM STRZELANIU KONTROLA TRZEŹWOŚCI I MUSI BYĆ ODPOWIEDZIALNY W 100% ZA SWE POMYŁKI RAZ SIĘ POMYLI I KONIEC Z UPRAWNIENIAMI I ZABAWA W MYŚLIWEGO PUBLIKOWANE KAŻDE WYJŚCIE MYŚLIWEGO NA POLOWANIE ONI OKRADAJĄ POLSKIE JAK POTRZEBUJE PIENIĘDZY UBIJAJĄ ZWIERZYNĘ SPRZEDAJĄ INACZEJ NISZCZYCIELE POLSKIEJ PRZYRODY I ZWIERZYNY
g

#149

2015-12-31 10:56

czy ktos z was czytal to nowelizacje? Bo jakas nie moge znalezc w niej nic z tej listy. Na 81 stronach zero o pistoletach o nieletnich o badaniach itd. Petycja podpisana jednak obawiam sie ze to kolejna PROPAGANDA by udupic PIS. 


Gość

#150 Re:

2015-12-31 11:02

#136: VIS z bron.iweb.pl -  

Z zycia wzięte:

mieszkam w lesie dwa lata temu banda myśliwych po pijaku staranowała ogrodzenie u mojego sąsiada i grozili mu bronią.W 2014 zaprosiłam chłopaka przyjechał ze swoim kotem. W nocy słyszałam jak myśliwi z samochodu strzelili do wszystkiego co się rusza i po chwili wbiegł kot z rozszarpanym karkiem od strzału. Sąd wydał wyrok:  pomimo że oskarżony przyznał się że był jedyną osobą uzbrojoną w okolicy to nie ma dowodów że to właśnie on postrzelił kota. po zmroku boje się wychodzić z domu bo nie wiem jak to może się skończyć, nie ma mowy o romantycznym spacerze bo żyjemy w ciągłym zagrożeniu życia... w teori mogą strzelać 100 metrów od mojego domu takie mają prawo.Czyli zgodnie z nim mogą mnie zastrzelić jeżeli przektrocze tą odległość i będzie to moja wina? Nadal nie rozumiem czemu moja wolność jest ograniczana. Jeżeli bym wracała po zmroku a droga prowadzi przez las mogą mnie postrzelić i tłumaczyć że widzieli dzika i jeszcze dać im inną broń? Kiedyś nawet postawili ambonę przy wjeździe na mój teren (jakieś 50 metrów i codziennie słyszałam libacje na ambonie) Myśliwi w lesie zachowują się jak na prywatnym boisku. Jeżeli chodzi o badania psychiatryczne- jakiego typu człowieka bawi zabijanie? Dla kogo męczenie zwierząt i patrzenie jak wykrwawiają się na śmierć jest rozrywką????? Czy w takich przypadkach można mówić o empatii, moralności ? Jak możliwe jest żeby w świadome społeczeństwo pozwalało na hobbystyczne zadawanie cierpienia?