List socjologów do wicepremiera Glińskiego w sprawie demokracji

no_tak

#51 Re: Do sygnatariuszy

2016-01-05 14:54

#9: też doktor nauk humanistycznych, nie socjolog - Do sygnatariuszy 

Bardzo merytorycznie próbuje Pan dyskutować. Argument Ad personam - fiu, fiu - no po prostu szczyt kultury i erudycji :-)


Gość

#52

2016-01-05 14:56

Ważne wydaje sie utrzymanie dialogu z ludźmi władzy, szczególnie przez środowiska, z których sie wywodzą.

Gość

#53 Re: Re: Re:

2016-01-05 15:06

#40: Agnieszka - Re: Re:  

 Dobrze wiedzieć, ze dopiero 26 lat temu zaczęło sie systematyczne niszczenie Polski. Ten kraj doprowadzony na próg zguby przez Unię Europjeska dopiero teraz będzie sie mógł systematycznie odrodzić. Naprawdę, żeby dyskutować, trzeba mieć elementarne umiejętności logicznego myślenia...

axiom1

#54 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2016-01-05 15:16

#50: ble ble - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:  

 Pomoc spoleczna ma na celu zreperowanie osobnika i umozliwienie mu dojscia do co najmniej samowystrczalnosci a nie wziecia go na dozywotnie utrzymanie.  

Ponadto pomoc spoleczna finansowana jest oczywisce glownie z podatkow i w Polsce nawet bezrobotni podatki placa jak akcyza vat,,, Ale np obce korporacje nie palca CIT bo rezim PO byl tak laskawy. Programy pomocy spolecznej nie sa zadnym dobrodziejstwem tylko forma ubezpieczen spolecznych.

Jezeli jestes przeciwny pomocy spolecznej to powinnes byc przeciwny placeniu jakichkolwiek podatkow. Bo jak widac,.. nie chcialbys zeby pomoc dostal obywatel i dziecko w potrzbie a nie protestujesz ze twoje podatki utrzymuja np partyjniakow, wojsko, policje.

 

Ponadto, przez ostanie 26 lat Polska zanotowala 26 lat kolejnych deficytow. A kazdy deficyt to pozyczka na konto dzieci, niemowlat i pokolen jeszcze nie urodzonych. Czyli akt lajdactwa wladzy. Rezimy ostatnich 26 lat obraczyl juz polskie dzieci dlugiem publicznym rzedu 900-1000 mld zl. I ty bys nie chcial zeby polskie dziecko dostalo 500 zl miesiecznie,.... aby moglo sie uczyc, zdobyc zawod i wejsc w zycie ekonomiczne z kwalifikacjami co postawi je w pozcji placenia emerytur pokoleniu nikczemnikow ktore je zadluzylo. 

W rankingu pomocy spolecznej Polska klasyfikowana jest na 23 miejscu w Europie. Nie przypadek. Kolejne rezimy ustawiaja Polske jako kraine taniej sily roboczej. To droga do zaglady. A ty sie martwisz ze gdy niewolniczy wyzysk polakow sie zmniejszy obcy wyzyskiwacz mniej zarobi. Skandaliczne.  

 

 


Gość

#55

2016-01-05 15:16

Profesor Glinski kompromituje srodowisko socjologiczne, ktorego jestem czlonkiem od 1964 roku (data ukonczenia studiow)
Agnieszka

#56 Re: Re: Re: Re:

2016-01-05 15:41

#53: - Re: Re: Re:  

 Ano właśnie logicznego myślenia opartego m.in. na systematycznym ćwiczeniu umysłu poprzez teksty z bardzo różnych źródeł. Powodzenia w rozwoju.

 

ble ble
Gość

#57 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2016-01-05 16:17

#54: axiom1 - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:  

"pomoc spoleczna ma na celu zreperowanie osobnika i umozliwienie mu dojscia do co najmniej samowystrczalnosci a nie wziecia go na dozywotnie utrzymanie. " - zgoda, o to mi własnie chodzi.

Chciałbym aby polskie dziecko dostało te 500 zł, ale nie kosztem dalszego zadłużania Polski (czyli  polskich dzieci) lub inflacji. To zawsze uderza w najuboższych. I w Polsce nie było rozsądnej polityki społecznej. Tu też zgoda. A najgorsze że wszystko wskazuje na to że jej nadal nie bedzie.  I tyle.  

I populizm nie jest skutecznym narzedziem walki z wyzyskiem. 

fąfel

#58

2016-01-05 18:23

Widzę, że socjolodzy przeciwni są pomocy społecznej, która to jest nie tylko specjalnością na kierunkach: socjologia i pedagogika, ale także samodzielnym kierunkiem studiów.


Gość

#59

2016-01-05 18:46

Się nie wstydzicie? Gdy prawnicy pisali do Prezydenta w sprawie TK jeszcze można było to zrozumieć, bo pisali prawnicy do prawnika w sprawie władzy sądowniczej, ale socjolodzy piszący do socjologa, będącego ministrem kultury w sprawie TK, bedącego elementem władzy sądowniczej to jest po prostu śmieszne.


Gość

#60 Re:

2016-01-05 19:21

#58: fąfel -  

 No nieeeeeeeeeeee. Jesli juz to polityka społeczna, a nie pomoc społeczna. Pomoc społeczna należy się tym, którzy potrzebują tej pomocy. A nie wszystkim. I to musi być mądra pomoc..., żeby była skuteczną pomocą. Ręce opadają na taką argumentację....


Gość

#61

2016-01-06 10:50

Podpisuję Petycję dlatego, że zgadzam się z jej treścią, a także dlatego, że nie życzę sobie jako obywatel mojej Ojczyzny Polski, aby psuto jej prawa nocą i podstępnie, zamiast robić to w świetle jupiterów, czyli w sposób widoczny dla społeczeństwa i pytając go o zgode. Uważam, że rzad i sejm powinien albo rozpisać referendum pytając społeczeństwo o zgode na taki tryb załatwiania spraw, albo podać się do dymisji.  


Gość

#62

2016-01-06 13:05

Gdy widzę, czym obecnie zajmuje się socjologia nie dziwi mnie taki list. Na pewno socjologia nie zajmuje się tym, czym powinna. Dziś w obszarze zainteresowania socjologów jest propaganda unijna, czyli mówienie i pisanie o tym, jacy to kochający inaczej, feministki, dżendery oraz niby-uchodźcy są cacy i pozyteczni społecznie, a ci, którzy ich nie popierają, a dbają o normalność i polskość są przez tych wspaniałych socjologów nazywani homofobami, szowinistami i rasisatami, którzsy nie godni są miana człowieka, bo . Taka oto jest dzisiejsza socjologia.


Gość

#63

2016-01-06 16:30

Pamiętam dobrze lata siedemdziesiąte i osiemdziesiąte XX wieku. Nie chcę tam wracać! A obecna polityka do tego zmierza.

Gość

#64

2016-01-06 17:58

Mam nadzieję, jakkolwiek niewielką, że nie trzeba będzie toczyć debaty ulicznej.

Gość

#65 Re:

2016-01-06 18:04

#63: -  

Wszystkim, którzy nie chcą wracać do PRL-u przypominam, że TK jest instytucją powołaną w marcu 1982 r., czyliu w stanie wojennym, ustawę o TK przyjęto w 1985 r., a działalność rozpoczął w 1986 r., a jego kompetencje były wówczas ograniczone, a orzeczenia nie były ostateczne i moły zpostać odrzucone przez Sejm więksozścią 2/3. To właśnie PO nie wypełniajac kilkudzieięciu orzeczeń TK działało jak w PRL-u.


Gość

#66 Re: Re:

2016-01-06 21:26

#65: - Re:  

Komuniści już w 1978 r., tj. po wyborze Jana Pawła II wiedzieli, że komuna długo nie przetrwa, dojdzie do przekształceń ustrojowych i przyjdzie się im dogadać z opozycją, przede wszystkim z odpowiednimi ludźmi z "Solidarności", którzy nie będą chcieli lustracji i pozwolą zachować im przywileje, wysokie emerytury, stanowiska dla nich i ich rodzinek. Powołanie TK, instytucji Rzecznika Praw Obywatelskich itp. było szykowaniem gruntu pod przyszłe porozumienia zawarte między w Magdalence i zdradziecki układ okrągłostołowy.


Gość

#67

2016-01-08 11:48

Zawsze socjolodzy występujący w tv wydawali mi się żałosnie śmieszni. Teraz już wiem, że mi się wcale nie wydawało.


Gość

#68

2016-01-08 17:21

Bo tak czynić powinien każdy uczciwy człowiek, który chciałby aby państwo którego jest obywatelem było państwem demokratycznym.
OLO

#69 Re:

2016-01-08 23:22

#11: -  

 Ale to jednak chyba nie prof. Gliński kompromituje. Gdzie byli szanowni koledzy jak prof. Krzemiński występował w mediach? To - myślicie - was nie kompromitowało?

MKO

#70 Re:

2016-01-08 23:27

#26: -  

 To pomyśl chwilę, pod czym się podpisujesz, w czyim ineresie itd. Może jednak czegoś Cię nauczył, a nie tylko uczył

lam

#71 Re:

2016-01-09 09:59

#5: -  

 Czyli ma zareagować jak polityk przeciwnej opcji politycznej niż rząd, którego jest ministrem? Kto ci człowieku dał ten dyplom z socjologii? Ci tutaj podpisani?

KO

#72 Re: Re: Re: Do sygnatariuszy

2016-01-09 10:04

#17: oczyśćcie najpierw swoje środowisko - Re: Re: Do sygnatariuszy 

 Okupują uczelnie z belwederskimi profesurami, przyznają sobie granty i swoim totumfackim i tak to sie kręci. Właśnie do pracy na uczelniach wchodzi trzecie pokolenie "nioczyszczonych" i łatwo się domyśleć, czego uczy młodzież. Nic dziwnego, że zainteresowanie studentów coraz mniejsze.

KKKm

#73 Re:

2016-01-09 23:30

#59: -  

 Pełna zgoda - są śmieszni, jak im się tak wydaje, że są ważni


Gość

#74

2016-01-11 10:49

Jestem zaniepokojony o swoją przyszłość, o przyszłość moich znajomych i rodaków. A zwłaszcza o przyszłość młodego pokolenia, które nie pamięta czasu pogardy władzy w stosunku do obywateli. Dlatego też nie mogę stać obojętny w obliczu zawłaszczania wszystkich obszarów wolności obywatelskich przez jedna opcje polityczną z jednoczesnym brakiem poszanowania opinii pozostałej WIĘKSZOŚCI.
Prof-dr-hab

#75

2016-01-12 04:58

Prezydent i rząd RP z rekomendacji PiS działają na rzecz przywrócenia demokracji, którą arogancko w dużym stopniu zniszczyła poprzednia władza, zajmująca się nie tyle pracą dla państwa i narodu polskiego, ile maskującą propagandą na rzecz niewielkiej grupy bogatych beneficjentów rodzimych i obcych. Prezydent i rząd działają całkowicie w zgodzie z literą Konstytucji RP. Nie naruszono ani jednego przepisu prawa. Nie istnieje żaden racjonalny argument przeciw tej tezie.

Słowa petycji "List socjologów do wicepremiera Glińskiego w sprawie demokracji" są fałszywe, ponieważ nie podają dowodów, a zamiast nich niosą jedynie emocjonalne przeświadczenia niegodne pracownika nauki. Petycja nie opiera się na badaniu stanu rzeczy, merytorycznie jest pusta. Gdyby tak była skonstruowana jakakolwiek praca naukowa, zostałaby odrzucona w pierwszym czytaniu. Jako naukowiec nie mogę podpisać się pod tekstem, który nie zawiera argumentacji i jest sprzeczny z faktami, a zatem i z logiką. Petycja działa przeciwko jej autorom i sygnatariuszom.