Nowelizacja ustawy o ochronie praw zwierząt

Skontaktuj się z autorem petycji

Temat pod dyskusję został automatycznie utworzony do petycji Nowelizacja ustawy o ochronie praw zwierząt


Gość

#1

2016-02-07 17:09

Los zwierząt nie jest mi obojętny! Nie mogę patrzeć na ich cierpienie, a nasze prawo jest do bani, jesli chodzi o prawa zwierząt!!!!!!

Gość

#2

2016-02-07 18:15

Zwierzeta tez czuja

Gość

#3

2016-02-07 21:11

Podpisałam petycję, ponieważ nie mogę patrzeć na cierpienie zwierząt wykorzystywanych do granic wytrzymałości przez osoby nie zasługujące na miano człowieka, dla których jedynie pieniądz przedstawia wartość.

Gość

#4

2016-02-07 21:41

Jest niezbedna, przeciez to oczywiste- pies przyjaciel czlowieka, ale czlowiek czesto jego smiertelnym wrogiem

Gość

#5

2016-02-07 21:47

Sama niestety padłam ofiarą pseudohodowcy shih tzu z Lipek Wielkich (woj. lubuskie). Owszem piesek dostał metrykę , "rodowód", książeczkę zdrowia a nawet karmę na początek, ale po dwóch miesiącach okazało się ,że ma niedowład tylnych kończyn z powodu wady genetycznej ( niewłaściwy rozwój kręgosłupa). Rokowania są niepomyślne, ponieważ choroba postępuje z wiekiem.

Gość

#6

2016-02-08 05:24

bo chcę pomóc służbom które ratują zwierzaki i zwierzakom
daisy

#7

2016-02-08 06:07

W świetle coraz liczniej ujawnianych złych praktyk tzw. fundacji prozwierzęcych, tzn. całkowitego ignorowania obowiązującego prawa, bezpodstawnego często zabierania zwierząt (zabierania z posesji gdzie jest kilka psów w tych samych warunkach tylko tych rasowych lub w typie rasy pod pozorem złych warunków, odbierania psów z domów aby je potem przetrzymywać w dużo gorszych warunkach) uważam zmiany w tej formie za NIE DO PRZYJĘCIA!!! Prawa różnych pseudo organizacji należy radykalnie ograniczyć a nie zwiększać. Należy do ustawy wprowadzić mechanizmy kontroli tych organizacji!!!! Tym bardziej że często albo nie znają przepisów albo nieprawdziwie przedstawiają je osobom u których przeprowadzają "interwencję". Obecność policja jest gwarancją przestrzegania przepisów. 

Druga sprawa - czteropokoleniowy rodowód - co choćby z rasami polskimi, które mają tzw. księgę wstępną? 

Szykujecie kolejny bubel. który mając coś naprawić, mam nadzieję w dobrej intencji, znowu pogorszy sytuację zwierząt i ludzi. 

A co do powyższych wpisów ludzi "oszukanych" przez pseudo. Kupując jogurt w supermarkecie oglądacie go po kilka razy a kupując towarzysza na wiele następnych lat nie pofatyguwaliście się żeby sprawdzić sprzedającego? Bo było taniej? 

 


Gość

#8 Re: KW

2016-02-08 07:08

#7: daisy -  

 Czymże jest księga wstępną dla istniejących ras?. To nic innego jak wprowadzenie do hodowli, psów nieznanego pochodzenia. To nic innego jak przyzwolenie na rozmnażanie psów w typie rasy. 

PAN R.Werona pięknie opisał ideę księgi wstępnej.

Powinna być zakazana.


Gość

#9

2016-02-08 07:50

Wiem ,że w bardzo złych warunkach żyją zwierzęta w pseudo-hodowlach i niestety nic z tym nie można zrobić.Rozmnażane są za często.To zjawisko nie jest kontrolowane.Tak nie powinno się dziać .
kas

#10

2016-02-08 09:09

Brak mi tu jeszcze wyjaśnienia kiedy suka/pies nabywa uprawnienia hodowlane. Niestety w wielu pseudo organizacjach jest to tylko wbicie pieczatki, a to sędziowie na wystawach mają decydować czy dane zwierzę powinno być rozmnażane. Musi spełniać określone wymogi. W ZKWP dla suki hodowlanej to min. 3 oceny bdb od trzech różnych sędziów, po (o ile dobrze pamietam) 9 m-Cu zycia.


Gość

#11

2016-02-08 15:48

Ważne jest dla mnie dobro zwierząt

Gość

#12

2016-02-08 17:50

Prawo dla zwierzat powinno sluzyc zwierzetom, ich obronie i opiece a nie ludziom, zwlaszcza tym, ktorzy wykorzystuja bezbronne zwierzeta w sposob karygodny do swoich niecnych celow

Gość

#13

2016-02-08 20:06

Zwierzeta to zywe czujacr istoty. Należy je dzanowac a nie męczyć

Gość

#14

2016-02-08 20:52

Dlatego że ważne jest dla mnie dobro zwierząt.

Gość

#15

2016-02-11 13:37

Ponieważ.od dziecka zajmowałam sie zwierzętami. Były przeróżne,ptaki,jaszczurki, myszy, chomiki,ale przeważały pieski. Obecnie mam kotka dachowca, którego uratowałam z ulicy i pieska Shih tzu, który ma 3 lata. Kocham je i nie pozwolę, aby im i innym zwierzętom nie działa się krzywda. Pozdrawiam Barbara

Gość

#16

2016-02-13 17:43

Dlaczego tak mało osób ją podpisalo?
mada

#17

2016-02-17 09:08

skandaliczny projekt, dlaczego byle osoba z fundacji czy weterynarz miałby móć wejść na prywatną posesję i zabrać, co mu się podoba? ktoś, kto ma chorego czy starego psa może pewnie drzeć, że paniusia jedna z drugą wparują i mu zabiorą zwierzę, żeby urządzić dla niego "zbióreczkę"? to jest ogromne pole do nadurzyć. jak krótkowzrocznym trzeba byc, zeby tego nie widzieć?

od tego, kto komu wchodzi na posesję jest POLICJA i niech tak zostanie!

mada

#18 Re:

2016-02-17 10:19

#7: daisy -  

 Zgadzam się w 100% i dziwi mnie, że ludzie tak bezmyślnie to podpisują. Kompletny brak wyobraźni...

Fred

#19 Re: Re:

2016-02-21 07:50

#18: mada - Re:  

 bo tu nie tylko o ochronę praw zwierząt chodzi, tylko także a może przede wszystkim o wyelimonowanie wszystkich organizacji kynologicznych w Polsce nie zrzeszonych w ZkwP, jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze 


Gość

#20

2016-02-21 08:50

Najwyższą pora aby Polacy się ucywilizowali i traktowaniem zwierząt domowych odróżniali się od prymitywnych .krajów 3 świata. Dzisiaj Polacy to bezkarni tępi zwyrodnialcy o świadomości dinozaura jeśli w tej materii nic się nie zmieni (czytaj: ustawa jest absolutna koniecznością bo nasza moralność jest niższa niż wszystkich innych zwierząt)wyjadę z tego kraju, zabiorę cala rodzinę nigdy nie wrócę bo nie chce mieć cokolwiek wspólnego takim. Narodem który sam zasługuje tylko na to żeby uważać ludzi na łańcuchu i tłum siekierą po łbie kobiety w ciąży!

Gość

#21

2016-02-21 14:39

Nie podpisałam petycji ponieważ narusza prawa nie tylko zwierząt ale też hodowców nie zrzeszonych w FCI czy ACW. Nie są to jedyne organizacje kynologiczne na świecie. Nie zgadzam się też z tym, żeby służby chroniące prawa zwierząt wchodziły bez asysty policji bowiem często nadużywają swoich praw i niesłusznie konfiskują zwierzęta, które potem kończą w schroniskach poza granicami naszego kraju i to odkupywane za 250-350 euro od dostawców z naszego kraju

.

 

Ten wpis został usunięty przez autora (Pokaż szczegóły)

2016-02-21 14:41


Ten wpis został usunięty przez autora (Pokaż szczegóły)

2016-02-21 16:20



Gość

#24

2016-02-25 19:58

Zwierzęta mimo swojego małego wzrostu, posiadają serduszka wieksze od naszych . Zasługują na wszystko co najlepsze .To one są nam wierne i dzielnie bronią gdy widzą zagrożenie. Nie przechodzimy obojętnie gdy widzimy jak im się krzywda dzieje!!!Takim sposobem dotrzemy do masowych pseudohodowli !!!

RR

#25 Re: Re: Re:

2016-03-01 09:01

#19: Fred - Re: Re:  

 Racja. Są inne starsze organizacje psów poza granicami które rejestrują psy rasowe. W takim brzmieniu zostaną w Polsce zrownane z pseudohodowlami, związkami pseudohodowcow.