Petycja ws połączeń na linii 27 i 33.

Skontaktuj się z autorem petycji

Temat pod dyskusję został automatycznie utworzony do petycji Petycja ws połączeń na linii 27 i 33.


Gość

#1

2016-02-18 23:11

Bardzo istotny problem.

Gość

#2

2016-02-19 08:57

W pełni zgadzam się z petycją, aby dojechać do szkoły w poniedziałek muszę wyjeżdżać już w niedzielę po 17, gdzie zajęcia zaczynają się o 12. Więcej pociągów byłoby też korzystniejsze ze względu na piątkowy zawsze zapełniony pociąg po brzegi, osoby, które nie wsiądą na pierwszej stacji, nie mają możliwości siedzenia w pociągu, bo nie ma już miejsc.
adolf

#3 #3

2016-02-21 11:07

Po informacji, kiedy to arriva nie kursuje po trasach elektryfikowanych może część pociągów dałoby się przekierować na odcinki bez trakcji elektrycznej. Połączenie o 3 w nocy z Torunia w stronę Lipna jest chyba tylko po to, aby wozić powietrze!


Gość

#4

2016-02-24 07:33

Bardzo dobry pomysł

Gość

#5

2016-02-25 13:40

Można by się zastanowić nad połączeniem do bydgoszczy...

Gość

#6

2016-02-26 19:40

Uważam,że petycja jest uzasadniona bardzo logicznie. Jest to krok w dobrym kierunku. Sierpc był ważnym węzłem kolejowym i z komunikacją nie było problemów....

Gość

#7

2016-02-28 14:24

Dzieci dojeżdżające do szkół w Sierpcu a mieszkający przy trasie kolejowej nie mają czym do szkoły dojechać a tym samym wrócić rodzice pracują i nie mogą tych dzieci dowozić i odbierać

Gość

#8

2016-02-28 17:00

ponieważ brak połączeń ogranicza nas w doborze podróżowania środkami komunikacyjnymi,jesteśmy zmuszeni często podróżować własnymi autami i transportem autobusowym
KuKe
Gość

#9

2016-02-28 20:00

Byłem skłonny do podpisania tej petycji i jestem pełen podziwu , że ktoś tą sprawą się zajął , gdyż sam podróżowałem pociągiem na trasie Toruń - Lipno popołudniem w piątek , po powrocie ze studiów , z Poznania . Było to jedyne wyjście , gdyż z Poznania również nie ma bezpośredniego połączenia z Włocławkiem . Z własnego doświadczenia podróżowaniem tą trasą i wiem , że wagony są przepełnione , a również dostanie się na Dworzec Autobusowy z Dworca Kolejowego wymaga podróży komunikacją miejską , co jest kolejną przeszkodą .


Gość

#10

2016-03-03 11:35

Petycja ze wszech miar słuszna i należycie uzasadniona.
Absurdem jest nieistnienie połączeń kolejowych w ciągu Sierpc - Brodnica, albowiem przerywa to komunikację północnego Mazowsza i południowej części Województwa Kujawsko-Pomorskiego z północą Polski i regionem Warmii i Mazur.
Taki układ komunikacyjny zrywa więzi między regionami i służy stworzeniu z jednolitego kraju odseparowanych od siębie regionów co dekomponuje spoistość Państwa. Analogicznie z zachodnim odcinkiem linii 27, ponieważ 1 para pociągow w istocie stanowi iliuzję zapewnienia transportu szynowego pasażerskiego. Dodatkowy atut to istotne zmniejszenie ruchu towarowego na tych liniach poprzez kierowanie składów towarowych z Płocka Trzepowo na linię kutnowską, co zmniejszyło obciążenie tych odcinków.

Gość

#11

2016-03-03 16:12

Kiedyś jeździłam na trasie Sierpc-Toruń i wiem , że pociąg miał duże powodzenie

Gość

#12

2016-03-04 02:03

ruch kolejowy to komunikacja najlepsza najbezpieczniejsza i najtańsza i ekologiczna Wszyscy widzimy co się dzieje na drogach .Co tu więcej dodawać

Gość

#13

2016-03-04 16:51

Trasa 27 ma wielki potencjał:mogłaby obsługiwać ruch podmiejski dla rozległych w kierunku wschodnim przedmieść Torunia a także być najszybszym połączeniem za pomocą transportu zbiorowego Lipnowskiego z tym miastem do którego migruje wielu ludzi z tego regionu za pracą, nauką i rozrywką ale rozkład skutecznie odstrasza od korzystania i to że mimo szczątkowego ruchu połączenie ma wzięcie bierze na dziw i świadczy o potencjale. Autorzy petycji są realistami i najpierw chcą tego jednego pociągu którego wypuszczenie na trasę jest realne bo Arriva RP ma odpowiednią ilość sprzętu ewentualnie może ustawić obiegi by przy okazji obsłużyć Toruń-Bydgoszcz/Grudziądz. W przyszłości w razie powodzenia można by było uruchamiać kolejne aż do przywrócenia stanu sprzed 2010 kiedy było 5-6 par a najlepiej do maksymalnego wykorzystania tej trasy oraz skomunikowania z odcinkiem z Sierpca do Kutna i Warszawy. Z kolei 33 byłoby kolejnym połączeniem z Warszawą nie tylko dla Rypina ale i Brodnicy oraz Grudziądza przynajmniej do czasu odbudowy linii z Brodnicy do Działdowa.

Gość

#14

2016-03-07 11:44

Jestem osobą pracującą w Toruniu.A mieszkam we Wsi Kiełpiny. Gdzie aby móc pracować muszę doierzdzać . Po za tym mam.Mam starszych rodziców.Którzy też potrzebują dojechać do lekarza.Dlatego też podpisuję się pod tą petycją.

Gość

#15

2016-03-08 17:25

Podpisałem petycję z uwagi na codzienne dojazdy pociągiem do Torunia i z powrotem. Wkrótce moje dzieci rozpoczną naukę w szkole w Toruniu i z uwagi na bezpieczeństwo i czas przejazdu pociągu jest to bardzo dobry sposób dotarcia do Torunia.
Qq

#16

2016-03-09 09:19

Jestem za wielkie za sa mozliwosci aby pociagi kursowaly . W koncu ktos sie zabral za to . Szacunek dla autora petycji .


Gość

#17

2016-03-09 14:39

Według mnie, potrzeba więcej połączeń Sierpc-Toruń-Sierpc, które o każdej porze łączyły by te 2 miejscowości, przy okazji to lepsza alternatywa w podróży do Torunia chociażby z Nasielska skąd dojeżdżają pociągi Kolei Mazowieckich. Trzeba by poprawić również częstotliwość i tej linii,,by łatwo można było się w Sierpcu przesiadać z KM do pociągów Arriva RP.
adam

#18

2016-03-13 20:47

Możnaby przy okazji pomyśleć o elektryfikacji tego odcinka i dobudowy kolejnego toru. Wiem, że ten pomysł to marzenie, bo koszty są kosmiczne ale myślę, że istnienie tej linii pozwoliłoby na kursowanie pociągów relacji Bydgoszcz-Warszawa a nawet Inowrocław - Warszawa poprzez Lipno

Radziwiak

#19 #24

2016-03-15 22:43

Zgadzam się w pełni z tą petycja. Jestem za przywróceniem  systematycznych połączeń kolejowych na odcinkach Sierpc-Brodnica, Sierpc-Toruń, Sierpc-Nasielsk-Warszawa jak również Płock-Toruń i Plock-Brodnica. Zależy mi także na przywróceniu flagowych dwóch pociągów jakie kursowaly tymi liniami tj. pociąg Łódź Kaliska-Gdynia przez Kutno,Płock,Sierpc,Brodnicę,Iławę a latem kursowal także na Hel,oraz pociąg Warszawa-Kolobrzeg przez Nasielsk,Sierpc. Uważam, że przydałby się pociąg relacji Łódź Kaliska -Olsztyn przez Kutno,Płock,Sierpc,Brodnicę, który kiedyś kursowal w sezonie letnim jako pociąg pospieszny. Wszystko to by się przydało bo nie mogę patrzeć jak marnuje się sierpecki węzeł kolejowy jak również nie mogę patrzeć jak coraz bardziej podupada stacja Brodnica. Tam czynna jest linia tylko w kierunku Jabłonowa Pomorskiego i Grudziądza.  Pozostałe linie są nieczynne w tym także linia w kierunku Sierpca Płocka i Kutna.  Zadaje sobie pytanie jak można było do takiego upadku tych szlaków kolejowych i stacji dopuścić?  Mało tego z tego co wyczytałem to Polskie Linie Kolejowe mają w planach rozbiórkę torów kolejowych na odcinku Płock-Sierpc i Sierpc-Brodnica.  Podpisuje tę petycję aby do tego nie dopuścić a przynajmniej żebym przyczynił się do tego aby to nie nastąpiło. Jestem całkowitym przeciwnikiem rozbierania linii kolejowych, gdyż to jest bardzo wysoki i niepotrzebny wydatek tym bardziej, że odbudowa danej linii kolejowej potem jest zazwyczaj niemożliwa. Pamiętam także projekt wielkiej elektryfikacji, który miał być realizowany od 1989 do 1996 roku. Elektryfikacja dotyczyła całej linii 27 oraz linii 33 na odcinku Płock Trzepowo -Brodnica. Jednak projektu nigdy nie zrealizowano. A za to zmarnowano i zrujnowano stacje kolejowe oraz te szlaki.  Ratujmy więc te linie kolejowe i mie dopuśćmy ażeby zostały rozebrane.

 


Gość

#20

2016-03-19 21:35

z 2 powodów:
- Chęci wsparcia mieszkańców w tych miejscowościach w planach zwiększenia liczby kursów (linia 27) oraz reaktywacji połączeń (linia 33)
- z względów geograficznych na tych trasach są bardzo piękne i klimatyczne widoki. dla których też by się chętnie pojechało tymi trasami.
Gość

#21

2016-03-28 17:15

Ta petycja to ostatnia nadzieja dla tego regionu, bez dogodnego dojazdu rozwój nie ma szans...


Gość

#22

2016-03-30 11:24

Szansa na pracr

Gość

#23

2016-04-08 15:16

Coraz trudniej dostać się do Torunia ze Skępego i odwrotnie.
podróż autobusem trwa dłużej, autobusy sąlikwidowane.

Gość

#24

2016-04-28 16:04

Nie można jechać do Torunia rano i tego samego dnia wrócić
Rypiniak

#25

2016-05-31 19:24

BRAWO RYPIN. Sami mieszkańcy Rypina złożyli ponad 700 podpisów za przywróceniem połączenia.!!!