Stop łamaniu praw kobiet, dziewczynek, w tym ciężko chorych.


Gość

#1

2016-04-02 21:22

WOLNA KOBIETA = WOLNOŚĆ WYBORU

Gość

#2

2016-04-02 22:48

Przeraża mnie perspektywa łamania praw kobiet, ich wolności i możliwości wyboru, narażania na utratę zdrowia i życia, pozbawiania godności i życia w traumie.
Arletta

#3 Re:

2016-04-02 22:50

#2: -  

 Mnie też. Siedzę i płaczę, albo przeklinam. Nie sądziłam, że takie barbarzyństwo w Polsce będzie miało kiedykolwiek miejsce.


Gość

#4

2016-04-03 05:03

Tylko ja mam prawo do decydowania o moim ciele, przyszłości i moim losie!

Gość

#5

2016-04-03 05:10

Bo planowana ustawa narusza konstytucyjne prawa kobiet.

Gość

#6

2016-04-03 06:10

Odbieranie ludziom prawa do samostanowienia godzi w ich podstawowe prawa. Odbieranie niepełnosprawnym ostatniej deski ratunku to jeszcze więcej. To draństwo.

Państwo ma obowiązek dbać o swoich obywateli, w tym także o osoby z niepełnosprawnością. W Polsce brakuje systemu wsparcia rodzin osób z niepełnosprawnością, a tymczasem, zamiast starać się ten błąd naprawić, wprowadza się kolejne zakazy, których skutkiem będzie narastające upodlenie osób ubogich, niezaradnych, niepełnosprawnych.

Gość

#7

2016-04-03 09:12

Podpisałam petycję, bo jestem kobietą, która nie chce umrzeć w imię widzimisię zbrodniczego kościoła katolickiego i jego sługusów w rządzie.

Gość

#8

2016-04-03 09:43

Każdy ma prawo do życia.

Gość

#9

2016-04-03 11:43

Wszystko co zawarte jest w tej petycji jest prawda

Gość

#10

2016-04-03 13:31

To okrucieństwo doprowadzać do tego, by gwałciciel miał większe prawa niż jego ofiara. Do tego narażać zdrowie fizycznie i psychiczne kobiet aby urodzić dzieci, które i tak umrą zaraz po porodzie... Zakaz badań prenatalnych, które mogłyby uratować życie nie jednego dziecka i matki. To jest chore i nikt normalny się na to nie zgodzi.

Gość

#11

2016-04-03 15:20

Dostęp do legalnej, bezpiecznej aborcji to prawo do życia i zdrowia, które należy się każdej kobiecie.

Gość

#12

2016-04-03 16:41

Kobiety tak samo jak mężczyźni mają uczucia i prawa. Mamy prawo dbać o swoje zdrowie i życie, mamy prawo decydować o sobie. Dosyć traktowani kobiet jak osoby "gorszego gatunku"- wszyscy jesteśmy ludźmi.

Gość

#13

2016-04-03 16:42

Prawa kobiet są dla mnie bardzo ważne, uważam, że prawo w Polsce już narusza prawo kobiet do samostanowienia, a pomysł dodatkowego zaostrzenia go jest nieakceptowalny w cywilizowanym społeczeństwie.

Gość

#14

2016-04-03 17:30

Oby tylko te nasze podpisy były ważne i brane pod uwagę!!! 

Arletta Szymczak , Gliwice

#15 Re:

2016-04-03 17:39

#14: -  

 Podpisy zbieram  do 10 kwietnia włącznie.

11 kwietnia zostanie przesłana do Adresata drogą mejlową.

Odpowiedź Adresata, zostanie umieszczona na moim profilu ( o ile ją otrzymam ).

Nie zamierzam siedzieć i nic nie robić  , podpisuję również inne petycje w tej sprawie.

Walczyć musimy wszyscy, nie możemy biernie siedzieć i myśleć, że jakoś to będzie.

Nie mogę fizycznie protestować, mam niepełnosprawną Córkę, to walczę jak mogę z Państwa pomocą .

Pozdrawiam,


Gość

#16

2016-04-03 17:56

Bo jestem zdrowo rozsądkową kobietą,boję się o przyszłość swoich wnucząt.Gdyby musiała z gwałtu lub chore rodzić.Nie godzę się na to apsolutnie...

Gość

#17

2016-04-03 17:58

Jestem jak najbardziej za obroną życia poczętego, niemniej są sytuacje, w których priorytetem są inne wartości. Nic nie jest biale ani czarne, po prostu potrzeba elastyczności w podejmowaniu tak ważnych decyzji.

Gość

#18

2016-04-03 18:00

To jest rzecz niedopuszczalna !
Arletta

#19 Re:

2016-04-03 18:06

#17: -  

 Nie jestem zwolenniczką aborcji dla tzw. sportu, jednak są dramaty i tragedie, wybiera się mniejsze zło.

Jakoś nie dociera do mnie i nigdy nie dotrze,  że można zmusić zgwałconą kobietę, a szczególnie dziewczynkę do porodu lub odmówić kobiecie leczenia lub go przerwać, aby ratować płód.


Gość

#20

2016-04-03 18:13

Kobiety mają nie tylko macię ale także mózgi , żadnej nikt nie zmusza do aborcji po np. gwałcie ( wręcz przeciwnie). To po prostu zapowiedź wprowadzenia barbarzyńskigo prawa i odczłowieczania kobiety .

Gość

#21

2016-04-03 18:13

nie ma nawet co komentowac...
Arletta

#22

2016-04-03 18:20

Szanowni Państwo !

Od 10 lat jestem samotną matką. Zdrowy syn lat 24 i córka lat 18 , niepełnosprawna w stopniu znacznym.

Ojciec moich dzieci od lat mieszka za granicą, udaje biedaka, ma w poważaniu dzieci, wszystkie trudy zepchnął na mnie ( gdzie choruję choćby na boreliozę )  i też  na zdrowego Syna.

Od 6 lat jestem na świadczeniu pielęgnacyjnym, pracowałam ile mogłam z pomocą zdrowego Syna, który zarywał Liceum wojskowe , na szczęście skończył. Od 5 lat pracuje, płaci podatki.

Jaką dostałam " nagrodę " od ogółu społeczeństwa w Polsce, że nie usunęłam córki w ciąży i dobrze wychowałam Syna ?

Dowiedziałam się w nagrodę, że jestem : pasożytem, żebraczką, mam poddać dziecko eutanazji, bo nic nie wniesie do społeczeństwa, mam wypier... do roboty, jak sobie urodziłam, mam sama sobie radzić, leczyć za swoje, nazywają mnie pazerną suką lub kur..., bo wymagam od ojca Ani, aby łożył na Jej leczenie.

Oprócz tego,  fundują Ani i mi, miłość bliźniego rodem z piekła.

Prezydent Duda, w kampanii wyborczej obiecywał godne życie Niepełnosprawnym.

Niestety, tylko obiecywał.

Teraz przyjdzie mi się bać, że może gwałciciel dopaść moją Anię, to musiałaby rodzić, choć w Jej przypadku ciąża, to Jej śmierć !

Ani biskupi, ani obrońcy życia, nie stoją pod moimi drzwiami ( ani żadnej matki chorego dziecka ), nie oferują nam pomocy.

Kiedy niedawno na fb, zapytałam Krystynę Pawłowicz, czy zrobią porządek z alimenciarzami w Polsce, którzy okradają dziecko swoje, Podatnika i Państwo, to zostałam zablokowana i taką politykę prorodzinną zafundowała ta kobieta, matce niepełnosprwnego dziecka.

W tym kraju,  w świetle prawa , łamie się prawa dzieci zdrowych, chorych, samotnych matek, kobiet, a mężczyzna jest stawiany na świeczniku, gdy krzywdzi żonę i dzieci.

I to jest katolicki kraj i ta miłość bliźniego ?

To teraz chce się upodlić kobiety,( zabić ustawą z premedytacją ) , dziewczynki, nawet chore, aby na siłę rodziły, gdy ciąża będzie z gwałtu lub będzie zagrażała Ich życiu.

To nie jest miłość bliźniego, to barbarzyństwo.

 

 


Gość

#23

2016-04-03 18:32

kobiety mają prawo do stanowienia o sobie! To wolny wybór i życie kobiet! Kościół zwłaszcza nasze wolności. Średniowieczny skandal.

Gość

#24

2016-04-03 18:55

najlepiej by było rodzić dzieci i zostawiać je na śmietniku czy o to chodzi!!!!!!!każda kobieta wie co ma zrobić ja w to wierzę
Arletta

#25 Re:

2016-04-03 18:58

#24: -  

 Zakaz aborcji nie spowoduje, że jej nie będzie. Obrońcy życia, nabijają kabzę szarej strefie, wiedzą, że dzieci będą mordowane i porzucane na śmietniku choćby.