Apel o pozostawienie toru rowerowego w katowickim Lesie Murckows


Gość

#1

2016-05-11 19:44

Gdyż sam niejednokrotnie korzystałem z tego toru

Gość

#2

2016-05-11 22:30

Sport i rekreacja jest jedyną szansą rozwoju społeczności w dobie komputeryzacji. Miasto Katowice widzi tylko piłkę nożną i sporty zespołowe które są bardziej dostępne i nie wymagają tak dużych nakładów sprzętowych treningowych i samozaparcia nie patrząc na rozwój innych dyscyplin sportowych gdzie mamy 100 razy lepsze wyniki. Patrząc na mecze i przyjazdy kibiców z naszych pieniędzy jest opłacana: policja, straż miejska, nie licząc kosztów związanych z wandalizmem po meczach i kosztów związanych z utrzymaniem stadionów, władz klubów którzy pasą swoje brzuchy i tłuste tyłki na stołkach

Gość

#3

2016-05-12 05:37

Ze względu na coraz większe zainteresowanie tego rodzaju wypoczynkiem, należy pozytywnie ustosunkować się do potrzeb lokalnej społeczności.

Gość

#4

2016-05-12 13:29

Jako rowerzysta, spędziłem setki godzin na torze w Murckach z tego powodu czuje spory sentyment do tego miejsca.
Gość

#5

2016-05-12 17:17

Rowerzyści jeżdżą tam na własną odpowiedzialność, a że każdy z nich ( w tym ja) uwielbia i kocha to co robi - Murcki to jedno z nielicznych miejsc, gdzie mogą kształcić swoje umiejętności, aktywnie spędzać czas z ludźmi mającymi to samo hobby. To nie hooligaństwo, nikt nie robi krzywdy temu miejscu.


Gość

#6

2016-05-12 19:19

Kocham to miejsce ....spedzam tam duzo wolnego czasu...tam jest cudownie na jazde na rowerze,spacer lub poprostu posiedziec i pomyslec w otoczeniu przyrody.Prosze nie skazujcie nas tylko na betony i blokowiska :((((

Gość

#7

2016-05-13 16:39

To jest kurwa kpina, żeby urzędasy, na których idzie z naszych kieszeni bardzo dużo kasy, nie szanowały nas i naszych decyzji!
Dareckitychy

#8

2016-05-13 18:34

Zostawcie nam to miejsce!  Lubimy to! 


Gość

#9

2016-05-13 18:42

Ponieważ uważam, że takie miejsca nie powinny być zamykane, zwłaszcza jeśli rowerzyści dbają o takie miejsca nie ingerując przy tym w niszczenie otaczającej przyrody.

Gość

#10

2016-05-13 19:01

Mój podpis znalazł się tutaj ponieważ wiem jak ciężko znaleźć lokalizacje w dużym/przy dużym mieście na tego typu obiekty ("miejscówki"). Jesteśmy bardzo dużo grupą rowerzystów w Polsce, ale i na całym świecie i wspieramy się jak tylko można. Szkoda, żeby chłopaki stracili kolejne miejsce do jazdy w które włożyli ogrom pracy. Mam nadzieję, że się wam uda. Pozdro ;)

Gość

#11

2016-05-13 21:03

Bo trzeba chronić i dbać o miejsca aktywnego wypoczynku a nie niszczyć !

Gość

#12

2016-05-13 21:39

ponieważ wiem jak bardzo ważny jest las dla ridera

Gość

#13

2016-05-14 09:30

Sam "latam" na rowerku po trasach w mojej miejscowości i chce pomóc chłopakom z Katowic bo im sie to należy w końcu DOWNHILL to życie

Gość

#14

2016-05-14 09:56

Ponieważ jestem użytkownikiem toru.
Szach

#15

2016-05-14 10:51

W planach urbanizacji musi znajdować się miejscę na rekreację, w tym coraz popularniejszą rekreację wyczynową. Jak świetnie pokazały to ścieżki w BielskuB. infrastruktura dobrze zaplanowana i wytyczona przy kompomisie użytkowników, radnych i leśników zdaje egzamin na 5. W "płaskiej" Warszawie takim miejscem jest BikePark Kazoora, który w każdy słoneczny weekend potrafi przywitać kilkaset osób. Kompromisy, a nie zakazy drodzy urzędnicy !


Gość

#16

2016-05-14 12:24

ponieważ kocham jeździć na rowerze , sami z moimi kolegami zrobiliśmy tor i spędzamy tam razem zajebiście czas więc nie chce żeby odbierano innym frajdę z pasji.
LWG wszystkim co latają na DH

Gość

#17

2016-05-14 12:29

Podpisałem petycję, ponieważ to głupota niszczyć ludziom pasję i zainteresowania.

Gość

#18

2016-05-14 12:49

Podpisałam petycję, ponieważ miejsce to rozwija pasję młodszych jak i starszych osób. Każdy z nas ma swoją pasję,która będzie z nim do końca, nie można jej pod żadnym pozorem nikomu odbierać. Jeżeli każdy ma rozwijać to co kocha i być z tym, to dlaczego chcecie mu to odebrać? Wolicie doprowadzić do tego, żeby każdy nastolatek siedział przed komputerem, pił piwo pod sklepem, palił 'fajki' lub zażywał narkotyki ? Wolicie, żeby stał się chodzącą 'patologią' ? Nawiązując do komentarza pewnej osoby dotyczącego "pana z nadleśnictwa" ... Każdy z nas może po prostu stanąć na nogi i się wywrócić ale w pana przypadku to bym sie położyła ... Argumenty nadleśnictwa są bezsensowne ...Rozumiem przyroda jest ważna ale dlaczego mamy niszczyć coś co ktoś kocha? Dlaczego ludzie nie mogą uszanować niektórych spraw i poglądów? jestem za POZOSTAWIENIEM toru rowerowego.

Gość

#19

2016-05-14 13:04

Mam 48 lat i moi obaj synowie jeżdżą tka samo po lesie.


Gość

#20

2016-05-14 13:11

Podpisałem ponieważ uważam, ze w Polsce brakuje bikeparków i miejsc gdzie młodzież może spełniać swoje marzenia

Gość

#21

2016-05-14 13:34

chce żeby ten sport sie rozwijał 

klucha

#22

2016-05-14 16:18

Podpisalem poniewaz jest to swietne miejsce do rekreacji wypoczynku. Wielokrotnie relaksune sie tam po ciezkim tygodniu pracy. Nies tac mnie na wyjazdy w gory co tydzien. Na tej trasie zaczynalem swoja przygode z DH juz 10 lat temu i dotychczas nikomu ta trasa nie przeszkadzala. Wielu mlodych tam przyjezdrza z rodzicami aby pocwiczyc , podpytac co i jak. Zawzze sie wspieramy i pilnujemy aby nie uprawiala mlodzierz tego sportu bez odpkwiednich ochraniaczy i bez odpowiedniego sprzetu. Ludzie mlodzi i starsi wymieniaja zie tam swoimi doswiadczeniami i wspieraja innych. Niejednokrotnie postronne osoby ida tam na spacer i obserwuja nasze zmagania. I sa zadowoleni ze mamy jakies zainteresowania. Wygnano nas juz nawet z WPKIW w ktorym wybudowano trase 4X i kilka dropow. Lasek z dropami zaorali a 4X zarasta krzakami bo park nie mial ochoty nikomu pomoc. Nie skazujcie mlodych na siedzenie pod blokiem i stosowanie dopalaczy. Ja aby tam posmigac dojezdrzam 10km na zjazdowce w pelnym rynsztunku tylko po to aby oderwac sie od tego calego miejskiego zgielku i monotoni. Czy naprawde mamy smigac po centrum miasta po roznego rodzaju skwerkach?   Nasza dzialalnosc w tym rezerwanie nie jest szkodliwa, i zawsze jest posprzatane. 


Gość

#23

2016-05-14 21:13

Ponieważ osoby które tam jeżdżą rozwijają swoją pasję. Nikomu tam nie przeszkadzają. A co najważniejsze robią to co kochaja. Więc dlaczego chcecie im to odebrac??

Gość

#24

2016-05-15 08:36

Całe dzieciństwo spędziłem w tych lasach, na torze też zaliczyłem kiedyś glebę. Jako dzieciaki zawsze szukaliśmy takich miejsc. Zasłaniając się płoszeniem zwierzyny, urzędnicy, stróże prawa i nadleśnictwo, sami się kompromitują. 15 lat tor nikomu nie przeszkadzał. Nie chce zagłębiać się w temacie czy ma to związek z naciskami politycznych ugrupowań, czy zwolenników partii rządzącej. Ale mam wrażenie ze od momentu objęcia władzy przez PISS, urzędnicy robią wszystko by dzisiejsza młodzież o niższym statusie materialnym i nie tylko nie mogła znaleźć sobie zajawki tylko szwędała się po ulicach miasta z piwem w ręce i rozładowywała swoją energię i nieopanowana burzę hormonów, w sposób dużo bardziej niebezpieczny!


Gość

#25

2016-05-15 09:32

Dlatego że ustułowanie tego toru jest w bardzo dobrym miejscu po byłym torze saneczkowym,młodzież ma gdzie trenowac a po drugie mieszkam w Murckach i mi to nie przeszkadza. Najlepiej zniszczyć to co młodzi sobie zbudowali bez niczyjej pomocy.U nas zawsze sie szuka dziury w całym. :)  Dajcie znać jak byście chcieli jakiegoś innego poparcia jestem z całym sercem za Wami.