Petycja w obronie polskiej szkoły

Skontaktuj się z autorem petycji

Temat pod dyskusję został automatycznie utworzony do petycji Petycja w obronie polskiej szkoły


Gość

#1451

2016-11-13 20:40

Rząd nie ma pomysłu na edukację dlatego wraca do czasu komuny sprzedając nam ją jako nowość a tak naprawdę niszczy to co zostało wypracowane prze 17 lat pracy przez wielu ludzi
Dba tylko o liceum nie zważa na inne szkoły nie przygląda się temu co niszczy i niszczy to nie słuchając nikogo i niczego
Nie przeprowadzili żadnych społecznych konsultacji


Gość

#1452 Re: Re: Re:

2016-11-13 20:42

#1445: - Re: Re:  

 Również nie zgazam się !


Gość

#1453

2016-11-14 16:43

Jestem nauczycielem gimnazjum, mogę stracić pracę, która jest podstawą utrzymania mojej rodziny. Uważam, że reforma jest niekorzystna dla uczniów,
Dorota
Gość

#1454

2016-11-14 17:44

Planowana antyreforma uderzy najmocniej w dzieci i młodzież.

Chaos, brak konkretów programowych, przygotowania odpowiedniej bazy, głównie w istniejących gimnazjach lub zespołach gimnazjum -liceum dla dzieci najmłodszych odbije się czkawką na dzieciach.

Spiętrzenie za trzy lata tegorocznych pierwszaków -gimnazjalistów i absolwentów nowych klas ósmych to koszmar przy naborze do szkół ponagimnazjalnych i.... przeładowanie tych szkół.

 

Dorota

#1455 To dziwne bo moje dzieciakiRe: Re:

2016-11-14 17:51

#1426: - Re:  

To dziwne bo moje dzieciaki i ich koledzy wyszli z tej wylegarni bez uszczerbku na umysle. Studia pokonczone lub zaraz to nastąpi. Jest nawet robota. Moi uczniowie i wychowankowie też wyszli na ludzi. Czyli jak się chce .......

 


Gość

#1456

2016-11-14 21:34

Brońmy polskiej szkoły przed nieodpowiedzialnymi decyzjami rządu PIS, przed eksperymentem przeprowadzanym na dzieciach, nauczycielach i rodzicach.

Gość

#1457

2016-11-15 15:45

Mam dość rządu, który zaczyna pracę od zmian w edukacji.
Chcę spokojnie pracować w dobrych warunkach, bez chaosu i bez protestów.

Gość

#1458

2016-11-15 21:20

Chcę dobrej i nowoczesnej szkoły dla polskich dzieci i młodzieży, a nie ideologicznej realizującej ,, jedynie słuszną pisowską linię".
W gimnazjach są klasy profilowane, prowadzi się innowacje pedagogiczne, które rozwijają pasje i zainteresowanie uczniów oraz wyrównują ich szanse edukacyjne. Nie można młodzieży zamykać przez osiem lat w tym samym środowisku- to już przerabialiśmy. Polska szkoła ma kształcić Europejczyków, a nie ksenofobów.

Gość

#1459 Re:

2016-11-15 21:34

#1453: -  

 A czego mamy sie bać. Pani minister w świetle kamer powiedziała, że żaden nauczyciel nie straci pracy. Słyszało to miliony Polaków. A jak pisowscy decydenci coś publicznie ogłaszją, to tak ma być i koniec. Stworzą nam miejsca pracy. Przecież oni chcą tylko dobra swoich obywateli. Polska ma rosnąć w siłę a naród ma się bogacić.


Gość

#1460

2016-11-15 23:53

Nasze dzieci to nie jest ani poligon, ani szczury w klatce. Nie zgadzam się z przerzucaniem ich, upychaniem i zapychaniem ich głów byle jakimi i tymczasowymi treściami.
Należy im się edukacja najlepiej jak to możliwe przygotowana i najwyższej jakości.
Nie dla fuszerki, pośpiechu i niszczenia przyszłości kolejnych roczników. Jeszcze nie spłaciliśmy poprzedniej reformy, jeszcze pachną świeżością rozdane gimnazjalistą w szkołach podręczniki. Przestańcie niszczyć, zacznijcie budować.


Gość

#1461

2016-11-16 00:09

Moje dziecko uczęszcza do szóstej klasy.Nie wiem do tej pory, jak będzie wyglądał program w dalszych klasach szkoły podstawowej,Nie chcę , aby moje dziecko uczyło się z przejściowych, eksperymentalnych podręczników, których w dodatku dotąd nie ma.Obawiam się niewielkich szans dostania się do dobrego liceum, którego wyboru trzeba będzie dokonać, gdy dziecko będzie mieć niespełna 14 lat.W moim mieście , w liceum, klasy liczą często blisko 40 osób.Trudno sobie wyobrazić,że będzie ich dodatkowo podwójna ilość.Moje dziecko poszło do szkoły jako sześciolatek.Jedną reformę już przeszliśmy i wiem, na jakie trudności napotyka się nieuchronnie przy zmianach.Nie chcę,by stało się królikiem doświadczalnym przy kolejnych pomysłach kolejnej p. minister.Podczas wprowadzania reformy szóstoklasistów rodzice mieli przynajmniej wybór. W dodatku reforma była rozciągnięta w czasie,Starsze dziecko skończyło gimnazjum i wspomina ten okres jak najlepiej.

Gość

#1462

2016-11-16 19:15

Mam dziecko w 1-wszej klasie gimnazjum i nie jestem zadowolona z faktu, iż za trzy lata będzie miało duży problem dostać się do szkoły średniej ze względu na kumulację dwóch roczników!
Ponadto moje dziecko chodzi do gimnazjum które mieści się w samodzielnym budynku, więc w kolejnych latach jak będą odchodzić roczniki starsze,to okaże się ,że nagle zostanie jedna klasa w całej szkole! Jak wówczas będą czuły się te dzieci? Dla nich szkoła to nie tylko nauka ale również (a niekiedy przede wszystkim) gwar na przerwach,spotykanie się z innymi uczniami itd.,a jak zostanie tylko ich rocznik to w szkole może zrobić się smutno i przygnębiająco-czy będą chciały wtedy chodzić do szkoły?

Gość

#1463

2016-11-16 19:52

Polskiej szkole potrzebne są udoskonalenia, a nie demolka. I to kosztem kilku roczników oraz ogromnych nakładów samorządowych. Porażka. Poprawcie tę reformę.

Gość

#1464

2016-11-16 22:52

Reforma edukacji to sen szaleńca.

Gość

#1465

2016-11-17 06:42

- jestem przeciwna reformie, która ma na celu likwidację gimnazjów
- jestem zaniepokojona chaosem, który wprowadzany jest w edukację naszych dzieci
- jestem przeciwna marnotrawieniu naszych pieniędzy na wprowadzanie niepotrzebnych zmian
- chcę bronić gimnazjum, do którego chodzi moje starsze dziecko
- doceniam wkład nauczycieli i ich ciężką pracę w budowę tak wspaniałej szkoły - gimnazjum, do którego z ufnością wysyłam co dzień moje dziecko
- chcę aby moje drugie dziecko uczyło się od września w klasie pierwszej gimnazjum
- przekonały mnie argumenty wielu przedstawicieli środowisk naukowych znających oświatę, którzy w sposób profesjonalny są w stanie tę oświatę ocenić, a którzy w zdecydowany sposób określają zaproponowaną reformę, jako złą


Gość

#1466

2016-11-17 07:12

Moja starsza córka jest w 1 klasie gimnazjum, a moja młodsza córka dzięki presji w przedszkolu poszła o rok wcześniej do szkoły. Kiedy obie w tym samym czasie dotrą do 1 klasy liceum różnica wieku pomiędzy nimi będzie nadal taka sama - 2 lata! Nie zgadzam się na reformę ze względu na wszystkie jej konsekwencje, ale przede wszystkim ze względu na zagrożenie dla moich własnych dzieci.


Gość

#1467

2016-11-17 07:35

Idiotyczna, szkodliwa, kosztowna pseudo reforma

Gość

#1468

2016-11-17 07:43

Stanowcze - NIE ! dla poczynań PIS-u . Dośc bezczelnej ignorancji obecnie rządzących. Zależy mi na dobru naszych dzieci ,które są naszą przyszłością.

Gość

#1469

2016-11-17 09:21

Uważam ze nie po to niedawno były wprowadzane zmiany i wydane na ten cel pieniądze żeby teraz od nowa zaczynać od początku i wprowadzać chaos w poukładanym już życiu dzieci

Gość

#1470

2016-11-17 09:48

Ponieważ uważam, że ta reforma w dzisieszej Polsce bardziej zaszkodzi niż pomoże . Teraz, gdy okazało się, że nasi gimnazjaliści mogą równać się ze światową czołówka - patrz wyniki badań PISA.

Gość

#1471

2016-11-17 12:10

Moje dziecko dzięki zmianie szkoły (tzn. na gimnazjum) bardzo zyskało. Jest zadowolone, cieszy się z poziomu szkoły, za nic nie chciałoby powrócić do starej podstawówki.
Z kolei nie wyobrażam sobie, aby pod jednym dachem były zarówno 7-latki, jak i 15-latki. Obawiam się, że problem narkotykowy, o których wciąż mało się mówi, dotknie co raz to młodsze dzieci. Zmianowość w szkołach jest wprost nieunikniona. Przeraża mnie liczba dzieci w klasach i w całej szkole.
Dla zdolnych uczniów ta reforma będzie po prostu ściąganiem w dół.

Gość

#1472

2016-11-17 22:14

Wspieram polski rząd w przemyślanych działaniach służacych Polsce i Polakom; jednak wprowadzanie chaosu w edukacji i to za nasze pieniądze tylko w imię "dotrzymania obietnic przedwyborczych" budzi we mnie oburzenie i sprzeciw!

Gość

#1473

2016-11-17 22:51

Nie wyobrażam sobie tego chaosu w szkole. Dlaczego Nasze dzieci mają być królikami doswiadczalnymi.

Gość

#1474

2016-11-18 11:25

Reforma nie jest przygotowana ani przemyślana. W obecnej sytuacji wywoła chaos w oświacie.

Gość

#1475

2016-11-18 15:53

Moja córka chodzi do gimnazjum i uważam, że pomysł pani minister jest totalnie bezsensonwy. Po co psuć coś co dobrze działa? Rząd, jeżeli chce coś zmieniać to niech zajmnie się bezrobociem, a nie dobrym systemem edukacyjnym.