Petycja w obronie polskiej szkoły

Skontaktuj się z autorem petycji

Temat pod dyskusję został automatycznie utworzony do petycji Petycja w obronie polskiej szkoły


Gość

#1476 Dlaczego nie protestujemy!!!!!

2016-11-30 22:44

Rodzice dlaczego tak biernie pozwalamy, aby krzywdzono Nasze dzieci?! Zalewska kłamie, że ma naszą zgode!

Który rodzic pragnie, aby stłoczyć siedmiolatki z  z rozwydrzonymi piętnastolatkami?!! PIS szuka oszczędności, kosztem naszych dzieci!


Gość

#1477

2016-12-03 12:07

Podręcznik do życia w rodzinie budzi mój najwyższy sprzeciw! Dlaczego nauczyciele są tacy bierni i nie solidarni? Dlaczego pozwalają na tą nieprzemyślaną i nieodpowiedzialna reformę?

mama dziecka z 6 klasy

#1478 nie dla likwidacji gimnazjów!

2016-12-06 08:52

marnotrawstwo i głupota

Denerwuje mnie taka totalna bezmyślność i marnowanie pieniędzy. Gdyby środki, jakie trzeba będzie wpompować w tą nietrafioną reformę zostały przeznaczone na dofinansowanie zajęć np. z języka, informatyki, rozwoju naszych dzieci! Ale nie, partia wie lepiej.

jak w filmie Barei - partia wie lepiej

Przypomina mi się taki film Barei, w którym partyjni działacze oceniają projekt architektoniczny modelowego osiedla wielorodzinnego - przestawiają budynki w coraz bardziej idiotyczny sposób, ciesząc się swą siłą sprawczą i władzą i na koniec blok ląduje w stawie!

tylko, że tutaj przestawiamy dzieci i nauczycieli - żywe osoby!

Nie mamy do czynienia z filmem! Tylko z naszymy dziećmi i wcale ta sytuacja nas nie bawi.

Zagrożenie dla małych szkół

Do tego wszystkiego co zostało już tu napisane chciałam jeszcze dołożyć moje obawy dotyczące przetrwania małych szkół. Obawiam się, że samorządów nie będzie stać na zapewnienie etatów(nauczycieli chemi, geografii, biologi, fuzyki) w każdej szkole podstawowej. Nauczyciele będą się starać - ale to nie wystarczy. Rodzice będą (nawet kosztem dowożenia) zapisywać dzieci do szkół przy których wcześniej były gimnazja, tak by zapewnić możliwość dostania się do dobrej szkoły średniej. I wbrew oczekiwaniom, to wszystko spowoduje raczej smutny los małych szkół podstawowych.

 

Kumulacja roczników

2013, 2014, 2015

dlaczego moje dziecko ma mieć dwa razy trudniej dostać się do dobrego (jakiegokolwiek?) liceum!

dlaczego ogranicza mu się dostęp do edukacji?

czy ma skończyć w szkole branżowej, która nie daje mozliwości pójścia na studia?


Gość

#1479

2016-12-09 07:59

Planowana reforma nie skupia się na poprawie jakości polskiej edukacji i jest przygotowywana w nieodpowiednim trybie
Gdańszczanka

#1480 Re: Re: Re:

2016-12-10 16:13

#1115: Fibi - Re: Re:  

 U nas też załamani uczniowie że w tej podstawówce rodem z PRL muszą zostać 2 lata dłużej.

zsp

#1481 Re: Re: Re: Re:

2016-12-11 06:50

#1480: Gdańszczanka - Re: Re: Re:  

 My też jesteśmy załamani, że przedszkole, podstawówka i gimnazjum są w jednym pokomunistycznym budynku. Wszystkie sukcesy szkoły przypisuje Dyrekcja gimnazjum.

zsp

#1482 Re:

2016-12-11 06:55

#1479: -  

 A tryb poprzedniej reformy zachowywał jakieś formy? Nie uwzględniał nawet norm.

zsp
Gość

#1483 Re: Dlaczego nie protestujemy!!!!!

2016-12-11 07:02

#1476: - Dlaczego nie protestujemy!!!!! 

 W zespołach szkolnych od lat dzieci od 3 wieku do 17 wieku integrują się . Przeważnie z korzyścią dla Gimnazjalistów,ale czy ktoś o tym wcześniej mówił? Nie wolno było!!!!

zsp

#1484 Re: nie dla likwidacji gimnazjów!

2016-12-11 07:11

#1478: mama dziecka z 6 klasy - nie dla likwidacji gimnazjów! 

 Kumulacja roczników jest od lat w podstawówce. Nie zauważyła Pani tego wcześniej?


Gość

#1485 Re: Re: DO PISOWSKIEGO TROLA Z ZSP

2016-12-11 13:06

#1482: zsp - Re:  

 Trolu pisowski  nie siej chorej propagandy!!

17 lat aktualny system był budowany i ulepszany! Ponad 140 miliardów zł  wydanych w inwestycje! ( budynki, wyposażenie, podręczniki itd., a cały wysiłek nauczycieli w podnoszenie kwalifikacji?!!)

Edukacja potrzebuje ewolucji a nie wywracania całego systemu i zaczynania od Adama i Ewy!!!

To co proponuje Zalewska to "realizowanie snu wariata" kosztem  naszych dzieci!

Zmienieją podstawę programową aby indokterynować dzieci i młodzież (patrz nauki przyrodnicze, historia, wychowanie do życia w rodzinie!!!). Chca zrobić z tedo państwa ksenofobiczny zascianek.

Od systemu edukacji, od naszych  dzieci i naszej młodzieży wara!

zsp

#1486 Re: Re: Re: DO PISOWSKIEGO TROLA Z ZSP

2016-12-11 23:30

#1485: - Re: Re: DO PISOWSKIEGO TROLA Z ZSP 

 Jestem kobietą, nie trolem. Jestem matką, babcią, nie trolem. Nie zależy wam na dzieciach. Boicie się o pracę, a to duża różnica. Czytam wszystkie fora, oglądam wszystkie relacje z walki o gimnazja. To walka o etaty. Nie znam rodzica, który stanie po stronie nauczyciela. Gimnazjum trwa tylko 3 lata!!! Ale , to prawda jestem z bajki, bo moje życie zawodowe i rodzinne nie było zależne od budynku szkolnego i jego wyposażenia. Pozdrawiam.


Gość

#1487 Re: Re: Re: Re: DO PISOWSKIEGO TROLA Z ZSP

2016-12-12 09:07

#1486: zsp - Re: Re: Re: DO PISOWSKIEGO TROLA Z ZSP 

 Kobieto, a co ta "reforma" ma wspólnego z dziećmi?!

Przyczepiłaś się  w argumentacji do "etatów nauczycielskich" i ich "lęku o pracę" jak pijany do płota.

A nie widziesz potężnego burdelu jaki już został zainicjowany "reformą" tej nieodpowiedzialnej i sterowanej odgórnie "minister", która jednego dnia potrafi wygłosić kilka sprzecznych ze sobą komunikatów, a w rozmowach z dziennikarzami nigdy nie odpowiada na pytania, tylko wygłasza niekończący się monolog? Odsyłam do wywiadów w internecie! Tam możesz też wysłuchać jak zażarcie broniła gimnazjów! Teraz się jej odwróciło o 360 stopni?

Dlaczego nie rozpoczęła "reformy" od utworzenia 15 osobowych klas - mała klasa jest gwarantem prawdziwej edukacji!

Nie mogła zacząć od wyposażenia szkół w gabinety stomatologiczne?!

Tak dobrze życzysz wnukom, że chcesz, aby uczyły sie w trzydziestoosobowej klasie?!

Podoba Ci się, że wszystkie roczniki zostaną stłoczone na siłę ( z osczędności - bo to jest główny powód, oprócz ideologicznego)?

Kto odpowiedzialny pisze podstawy progranowe, będące podstawą edukacyją całego pokolenia na kolanie w trzy miesiące?

Polska z poziomem edukacji młodzieży plasuje się obecmie bardzo wysoko w różnych  rankingach (możesz sobie sprawdzić), co bardzo dobrze świadczy o włozonym  dotychczasowym wysiłku. Dlaczego PIS to teraz niszczy?

Co z Ciebie za babcia, skoro nie dbasz o dobrą edukację swoich wnuków. A zapewniam Cię, że napisane na chybcika "podręczniki" i to szaleństwo, które jest szykowane wbrew rodzicom (tak rodzicom, i dzieciom - a nie jak twierdzisz nauczycielom) gwarantuje tylko rozgardiasz, obniżenie poziomu nauczania w publicznej szkole i eskalacje bałaganu w owiacie na lata!


Gość

#1488

2016-12-12 22:18

Zalewska sprecyzowała o co jej chodzi!! Uwaga rodzice: otóż "polscy pracodawcy" nie mogą dłuzej czekać potrzeba im natychmiast taniej siły roboczej (mówiącej po polsku)!!

Dlatego nie ważna jest  solidna "podstawa programowa", moze być byle jak! Niech się dziecko nieco "poduczy czytać i pisać" i do zawodówki!!

PIS tworzy nową klase społeczną na zamówienie! A nasze dzieci to króliki doswiadczalne!

 

ela

#1489 Re: Re: Re: Re: DO PISOWSKIEGO TROLA Z ZSP

2016-12-14 09:59

#1486: zsp - Re: Re: Re: DO PISOWSKIEGO TROLA Z ZSP 

 A na czym to zależy matce, babci?! Po przeczytaniu nie mam wątpliwości, że nie na dobrej eduakcji choćby dla wnuków! Może trzeba zmienić program telewizyjny, fora, gazetki, a posłuchać profesjonalistów. Pani opiera swoja wypowiedź na argumentach PIS, a nie na naukowych, empirycznie potwierdzonych diagnozach, wynikach, ani też na faktach z życia wziętych, czyli ze współczesnej szkoły. Ta dzisiejsza jest Pani zupełnie nieznana i to Pani strata!!!

dolnyslask

#1490

2016-12-16 06:53

Pikiety nic nie dadzą. Jedynie strajk może zatrzymać "dobrą zmianę " w edukacji !!!!

 


Gość

#1491 Re:

2016-12-16 13:34

#1490: dolnyslask -  

 Wszyscy powinni zaprotestować wspólnie, solidarnie! A "Solidarność"  z Panem Proksą to gdzie jest?


Gość

#1492

2017-01-05 15:36

Zal mi polskiej szkoly :)

Gość

#1493

2017-01-09 14:48

No i mamy PODPIS!!!

Ten żałosny i bezwolny człowiek podpisał ustawę o rujonowaniu polskiej edukacji!!

Na nic okazało się 250 000 podpisów złozonych w proteście pod petycją  i wszystkie racjonalne apele!!!

I my nic nie możemy?!!