Petycja w obronie polskiej szkoły

Skontaktuj się z autorem petycji

Temat pod dyskusję został automatycznie utworzony do petycji Petycja w obronie polskiej szkoły


Gość

#951

2016-09-08 10:43

Nie niszczmy tego co zostało wypracowane i funkcjonuje dobrze. Starajmy się raczej udoskonalać i poprawiać edukację tam, gdzie wymagana jest zmiana np. w programie nauczania.
OBYWATEL

#952

2016-09-08 12:39

ROZUMIEM, ŻE PO PRZEPROWADZENIU PROPONOWANEJ REFORMY NASTĄPI POWRÓT DO MATURY I DYPLOMÓW WYŻSZYCH STUDIÓW NIE UZNANYCH PRZEZ INNE PAŃSTWA.

CZY TO W TEN BRUTALNY SPOSÓB RZĄD CHCE ZMUSIĆ NASZE DZIECI DO POZOSTANIA W KRAJU? NIE DAJĄC IM MOŻLIWOŚCI ANI SZANSY WYBORU SWOJEGO ŻYCIA I PRZYSZŁOŚCI?

Iwona

#953

2016-09-08 13:34

Projekt tej reformywydaje się być krzywdzący przede wszystkim dla dzieci, które mają szczególne zainteresowania i pasje. W myśl tej reformy zniknie wiele renomowanych gimnazjów i dzieci będą zmuszone zostać w szkołach, w których nie chcą. W ten sposób zabijemy w nich to, co kochają.Czy ktoś w ziął to pod uwagę ?


Gość

#954

2016-09-08 16:24

bo gimnazja powinny zostać to najlepsze szkoły

Gość

#955

2016-09-08 19:01

Likwidacja gimnazjów niczego nie zmieni na lepsze, należy naprawić cały system. Skorzystać z programów i wzorców funkcjonowania oświaty w przodujących krajach świata z uwzględnieniem pewnej polskiej specyfiki.

Gość

#956

2016-09-08 19:04

Zostawić co dobre, naprawić co złe.

Gość

#957

2016-09-08 20:46

Szkoły podstawowe, które nie zapewniają wysokiego poziomu kształcenia i wychowanie ( z różnych powodów) mogą "oddać" dzieci do "dobrych" gimnazjów, które uzupełniają ich wiedzę i umiejętności. Tak przygotowani uczniowie mają znacznie większą szansą na sukcesy w szkole średniej niż w sytuacji gdy te "słabe" podstawówki będą kształcić swoich wychowanków dalej, przez kolejne dwa lata, na tym samym - (niskim) poziomie. Nie dotyczy to oczywiście wszystkich szkól podstawowych ale poświęcimy tych, którzy nie mieli szczęścia i trafili do tych 'słabych'.

Gość

#958

2016-09-08 21:05

Moje dziecko jest w 6 klasie w małej szkole ze zmianowym systemem zajęć. Już w wakacje córka stresowała się czy będzie musiała zostać w 7 klasie, ale jeszcze nie wie tego że jej stres to tylko część stresu, bo nasza szkola jest za mała i mimo nabytych praw do 3-letniej szkoły gimnazjalnej będzie musiała na 2 lata przenieść się do nowych nauczycieli i do nowej podstawy programowej. A co do zmian w podstawie to czy Pani minister planuje zmiany dopiero od 7-mej klasy,czy może ekspetymentanie zniszczy najbliższe roczniki,bo będzie im brakowało godzin z biologii,historii,fizyki,chemii bo do 6 klasy szli obecną podstawą?

Gość

#959

2016-09-08 22:34

"Reforma" jest wprowadzana tylko i wyłącznie z pobudek politycznych. Nikt nie myśli o dobru dzieci tylko żeby "nasze było na wierzchu". Tak jak bez sensu była reforma wprowadzająca gimnazja tak teraz jest bez sensu ich likwidacja. Ciągłe zmiany w szkolnictwie niczemu nie służą.

Gość

#960

2016-09-09 06:10

Ponieważ uważam, że ta reforma jest zła.

Gość

#961

2016-09-09 08:01

Uważam, że dokonywanie zmian na "żywym organiźmie" jakim są dzieci jest dla nich krzywdzące. Rząd nie jest do tej zmiany przygotowany pod żadnym względem. Rząd nie przewiduje konsekwencji jakie np: wiążą się z kumulacją roczników w momencie pójścia do liceum.

Gość

#962

2016-09-09 08:26

Mam córkę w klasie pierwszej gimnazjum i starszą na pierwszym roku studiów byłam z wyników i formy nauczania tym systemem bardzo zadowolona i jestem przeciwna likwidacji gimnazjum. Można bardzo wiele wprowadzić zmian w szkolnictwie w formach nauczania, programach, przedmiotach itd. Żeby wyremontować dom nie trzeba go burzyć..........

Gość

#963

2016-09-09 10:41

Nie chce chaosu i "dobrej zmiany"zupełnie nieprzygotowanej i nieprzemyslanej która TYLKO może zaszkodzić mojemu dziecku

Gość

#964

2016-09-09 11:28

Podpisałam petycję, ponieważ prucuję w gimnazjum od początku powstania tej szkoły i obawiam się, że w wyniku likwidacji stracę pracę.

Gość

#965

2016-09-09 12:17

Jestem matką trojga dzieci , mój syn właśnie rozpoczął naukę w gimnazjum i uważam , że powinien mieć pełen obraz najbliższej przyszłości , co ma zapewnione a w kierunku czego ma pracować.
Poza tym , jeżeli robi się krok do przodu , nie widzę powodu dla jakiego miałabym zgodzić się na cofnięcie. Nie znam argumentów przemawiających za zmianą czegoś co miliony ludzi różnych nacji i kultury przyjęły jako aksjomat- żeby się wyróżnić?!
Może prościej by było wrócić do czasów przedwojennych i szkoła podstawowa trwała by 9 lat ; jak w latach powojennych-bzdury!

Gość

#966

2016-09-09 13:45

Szkoła potrzebuje ewolucji a nie rewolucji

Gość

#967

2016-09-09 13:54

Jestem za stabilizacją w polskiej oświacie i niezatracaniem dorobku wielu tysięcy zaangażowanych w pracę młodych ludzi pedagogów.

Gość

#968

2016-09-10 10:14

Zmiany zaproponowane prze obóz rządzący to nie reforma tylko walka polityczna z poprzednim obozem politycznym. Nie ważne, że coś zdało egzamin jedyne kryterium to że nie jest to pisowskie. Gimnazja sprawdziły się. Początki były trudne ale dzisiaj widać, że młodzież i nauczyciele dobrze czują się w szkołach gimnazjalnych. Ten chaos przyniesie tylko straty. Nie widzę żadnych plusów.
Anna Różańska
Gość

#969 Pośpieszna zmiana = niedobra zmiana

2016-09-10 13:25

Podpisałam petycję, ponieważ jako matka i nauczycielka jestem zaniepokojona karkołomnym tempem wprowadzanych zmian. Jeżeli 10 września 2016 nie wiadomo jeszcze, wg jakiej podstawy programowej będą pracować uczniowie dokładnie za rok, to taka reforma jest po prostu NIEDOBRĄ zmianą. Nie mówię, że wszystkie założenia są złe (sama jestem np. za czteroletnim liceum). Program reformy trzeba jednak starannie dopracować, a wprowadzanie zmian zacząć dopiero, kiedy nie tylko dokumenty i podręczniki, ale również nauczyciele i uczniowie będą na to przygotowani.

aeb

#970 Re: t\a

2016-09-10 20:50

#18: Bea -  

 Renata przestań pisać głupoty, w które sama nie wierzysz


Gość

#971

2016-09-10 20:53

Słuchając p. minister odnosi się wrażenie że, nie ma zbytniego pojęcia o tym co robi. Dlatego podpisałem tę petycję, nie chcę aby taka osoba decydowała o przyszłości moich wnuków.
Ela

#972 Re:

2016-09-11 10:18

#959: -  

 Służą, oj służą!!! Kiedyś rozwój naszych dzieci na tle innych państw wyglądał słabo, teraz wygląda coraz lepjej, nasza młodzież  wygrywa międzynarodowe olimpiady, konkursy, itp... Dzieci naszych emigrantów są wysoko oceniane przez nauczycieli szkół do których trafiają np. w Anglii, są chętnie przyjmowane do wyższych szkół na zachodzie, dostają stypendia. To chyba bardzo martwi naszych włodarzy i dlatego postanowili zniszczyć system edukacji, który to spowodował. Reforma polegająca na cofnięciu się do tego co było to - tak naprawdę - REGRES, UWSTECZNIENIE. I to chyba jest cała tejemnica "dobrej zmiany" w edukacji i nie tylko w niej. 

 

 


Gość

#973

2016-09-11 11:29

Jeden z myślicieli napisał "wybierając się w podróż należy znać jej kres i drogi którymi mamy się poruszać". Błądzenie z zawiązanymi oczami zaprowadzi nas w przepaść siejąc po drodze zniszczenie które ciężko będzie odbudować. Eksperymenty na dzieciach , rodzicach i nauczycielach to skrajny brak odpowiedzialności.

Gość

#974

2016-09-11 13:35

Pracuję w gimnazjum od piętnastu lat. Mam wspaniałych uczniów, naprawdę wartościowych młodych ludzi. Nie wiem, skąd opinia, że gimnazja to samo zło... Nie można tak po prostu burzyć tego, co zostało wypracowane przez lata i co świetnie funkcjonuje i spełnia swoją rolę.

Gość

#975

2016-09-12 10:37

Uważam, że w związku z reformą oświatową pracę straci wielu nauczycieli