List otwarty PZM do Premier Beaty Szydło

Skontaktuj się z autorem petycji

Temat pod dyskusję został automatycznie utworzony do petycji List otwarty PZM do Premier Beaty Szydło

Diagnosta laboratoryjny

#226

2016-09-09 08:10

Ochrona Zdrowia to nie tylko pielęgniarki i lekarze. To cały zespół, a nawet nazwałabym go "złożonym organizmem", który bez poszczególnych elementów/"narządów" nie będzie istniał!!! Lekarze bez badań laboratoryjnych, histopatologicznych, mikrobiologicznych, genetycznych czy serologicznych nie byliby w stanie postawić prawidłowej i ostatecznej diagnozy, która jest najistotniejsza w kwestii dobrania prawidłowego leczenia pacjenta. Identyczna sytuacja jest w przypadku pracowni radiologicznych czy endoskopowych. Nie zapominajmy także o tym, że czasem leczeniem nie są farmaceutyki tylko ciężka praca fizjoterapeutów. Inną grupą pracującą ponad siły są ratownicy medyczni, którzy przecież pierwsi ratują nasze życie (przed pomocą lekarską!). Niezastąpiony jest także dział sterylizacji, który każdego dnia przygotowuje całą masę niezbędnych narzędzi, nie tylko chirurgicznych... Diagnosta laboratoryjnyz 17 letnim stażem zawodowym, zarabiający niespełna 1800 zł netto.


Gość

#227

2016-09-09 08:28

Ponieważ sie z nią zgadzam i jestem solidarna

Gość

#228

2016-09-09 10:16

Podpisałam się pod petycją PZM ponieważ jestem świadoma problemów nie tylko pielęgniarstwa ale całej służby zdrowia, które w istocie rzeczy nie są naszymi problemami, ale problemami społecznymi. Ubolewam, że społeczeństwo tego nie rozumie, roszczeniowy pacjent warczy do pielęgniarki "płacę składki i wymagam!!!" Uważam też, że to pacjenci powinni podpisywać takie petycje, bo ja sama o siebie umiem zadbać a oni niestety NIE!

Gość

#229

2016-09-09 10:53

Wynagrodzenie lekarza w mieście Łodzi znacząco jest mniejsze od i tak niskich zarobków w skali kraju.Mimo poniżenia wypłatą 3,tys 200, zmęczeniem ponad miarę na 2 etatach nie zrezygnuję z życia w polsce,  najwyżej zmienię zawód na mniej odpowiedzialny ( w sytuacji wypalenia co nam wszystkim grozi). Proszę zwrócić uwagę jak niska jest między nami kultura, i stosowanie elementarnych zasad w opiece nad pacjentem. Jestem pewna że przepracowanie, drażliwość,brak czasu na doszkalanie się, to równięż temat związany z tym jak się nas poniża takimi wynagrodzeniami, bezpośrednio wpływający na jakość naszych usług.


Gość

#230

2016-09-09 17:23

ponieważ zależy mi na zdrowiu moim i innych ludzi. Sama z doświadczenia wiem, że poprzez prawidłowe odżywianie można
powrócić do zdrowia. Nie potrzeba żadnej chemii, która tylko zatruwa organizm. Medycyna ratuje życie, ale nie leczy przyczyny choroby. Ja mam bardzo duże rezultaty zdrowotne korzystając tylko z właściwego odżywiania. Miałam skaczące ciśnienie i podwyższony cholesterol. Teraz nie biorę leków i jest bardzo dobrze. Wszystko dzięki właściwej diecie.

Gość

#231

2016-09-09 17:38

Ponieważ ludzie uciekają za granicę żeby zarabiać więcej a nie pracujką u nas.

Gość

#232

2016-09-09 17:48

Lekarze zarabiają za mało, zamiast dobrze wykonywać swoją pracę w jednym miejscu, mieć czas na dokształcanie i doskonalenie swoich umijętności, sa zmęczeni, biegają "z pracy do pracy" .

Gość

#233

2016-09-09 18:58

Należę do grupy zawodowej, która zarabia poniżej kwalifikacji, poniżej godności. Wynagrodzenie w wysokości zasiłku. Z roku na rok mniej. Jest to sytuacja niedopuszczalna. Wymagania rosną, a pensja pozostaje na tym samym poziomie lub jest niższa. Dyrekcja szpitala,, w którym pracuje, po przekształceniu w spółke obniżyła wynagrodzenia. Rozważam zwolnienie się z pracy i wyjazd do innego państwa, co jest dla mnie sytuacją bardzo przykrą. W tej sutuacji popieram petycje by móc pozostać w kraju.

Gość

#234

2016-09-09 21:37

Chcę pracować za godziwe pieniądze, nie nadrabiajac ich ilością przepracowanych godzin, tracąc własne zdrowie i czas który mogłabym spędzić z rodzina.

Gość

#235

2016-09-10 12:38

Nie będę 24 września w Warszawie, więc chociaż w ten sposób chcę się solidaryzować ze swoją grupą zawodową, która została potraktowana bardzo źle przez rząd PO-PSL ( min. Kopacz). To jest tylko możliwe w Polsce, żeby etat pracy wydłużyć o 2,5 godz. dziennie i jednocześnie zarabiać mniej o średnio 20-30% miesięcznie!!!! Pozdrawiam ! A.S.

Gość

#236

2016-09-10 14:45

Podpisałam, bo taka jest prawda.

Gość

#237

2016-09-11 09:08

Zła sytuacja służby zdrowia.

Gość

#238

2016-09-11 09:11

My jako diagności laboratoryjni nie dostaliśmy podwyżki pensji od kilku lat. Wobec drożejącego życia coraz trudniej wiązać koniec z końcem.

Gość

#239

2016-09-11 09:41

Nie zgadzam się na taki stan ochrony zdrowia!

Gość

#240

2016-09-11 15:06

CAŁY SYSTEM JEST CHORY!PENSJE GŁODOWE!TRZECI ŚWIAT!!!
DIAGNOSTA LABORATORYJNY

#241

2016-09-12 10:50

diagnosta laboratoryjny

pracuję w zawodzie już 32 lata i wiem jedno - nasz zawód nigdy nie był doceniany.Pracownicy służby zdrowia w leczeniu pacjenta tworzą jedno uzupełniające się koło. Począwszy od lekarza,pielęgniarkę,diagnostę( bez,którego wyników badań krwi lekarz nic nie zrobi ),a kończąc na zawodach medycznych typu rehabilitant.Ostatnia podwyżka dla pracowników pozostałych zawodów medycznych była w 2002 r. ( lekarze dostali w 2007 r. po protestach wraz z pozostałymi pracownikami medycznymi,a koleżanki pielęgniarki po ustawie pani minister z 2012 r.).Dlatego popieram protest PZM.


Gość

#242

2016-09-13 06:46

jest w stu procentach słuszna i przykro tylko, że tak spóźniona

Gość

#243

2016-09-13 12:34

Bo to czysta prawda anie polityczne farmazony.

Gość

#244

2016-09-13 16:31

Życie i zdrowie ludzkie /choćby to brzmiało patetycznie/ jest naprawdę bezcenne a pracownicy służby zdrowia powinni otrzymywać dobre wynagrodzenia za przede odpowiedzialną i nie łatwą pracę

Gość

#245 Re: Re: Fizjoterapeuta

2016-09-14 10:07

#25: - Re:  

 Od 8 lat pracuje jako fizjoterapeuta w szpitalu zarabiam najniższa krajowa 1700 zł skandal ! 


Gość

#246

2016-09-14 15:34

Skoro sa pieniadze na pierdoły to musza być na Służbe Zdrowia !!!
Piotr Konysz pacjent
Gość

#247

2016-09-17 08:29

Podpisałem powyższą petycję, ponieważ na służbę zdrowia NFZ przeznacza za mało. Nie chciałbym, by składka wzrosła, choć czytaj: http://nczas.com/wiadomosci/polska/ue-nalozyla-na-polske-700-mln-zl-kary/ , choć wiele milionów nie raz "poszlo w błoto" na niedziałające lub niekompletne systemy, po przetargach w Naszym Państwie - ale jeśli szpital chce być przyjazny pacjentowi, to finansowanie pielęgniarek i ich ilość na oddziałach powinno się zwiększyć, a zależy to od szpitala, któremu NFZ mógłby przeznaczyć więcej finansów, a nie ładować sobie w nadmierną administrację. Chciałbym, by rezydenci też mieli lepiej i po skończonych studiach nie uciekali za granicę! Jeśli nie zmieni się nic odgórnie, to trzeba będzie zaostrzyć barykady, bo chore społeczeństwo, nie mające się jak leczyć dobrze, to mniejsze wpływy wszędzie tam gdzie pieniądze są potrzebne, a w centrali przejadane!


Gość

#248

2016-09-17 13:59

oszczędza się na najprostrzych badaniach labolatoryjnych, lekarze zmuszeni leczyć na "ślepo" - jak nie pomaga, to przepiszą inne mankamenty - leczenie się przedłuża i L4 również. To jest chore

Gość

#249

2016-09-17 23:07

Fundowanie przez rządzących bezpłatnej "służby" zdrowia odbywa się kosztem - nie bójmy się tego słowa - okradania pracowników medycznych. Najniższa pensja ma w Polsce wynosić 12 złotych brutto za godzinę. I bardzo dobrze. Ale jak to się ma do zarobków w ochronie zdrowia??? Pielęgniarka zarabia niewiele więcej!!! Usługi medyczne wycenione są na skandalicznym poziomie i tak ma według obecnego ministra pozostać. Ile lat można czekać na poprawę sytuacji? Politycy - niezależnie od opcji - obiecują przed wyborami, że będzie lepiej, ale po wyborach szybko zapominają o obietnicach. Trzeba chociaż obecnie rządzącym przypomnieć o ich przedwyborczych obietnicach dotyczących ochrony zdrowia.
Barbara

#250

2016-09-18 10:08

mam nadzieję że ta petycja posłuży sprawie wszystkich pracowników służby zdrowia,a nie tylko lekarzom i pielęgniarkom,jak to było do tej pory.My reszta personelu jesteśmy jeszcze w finansowym ogonie,daleko za pielęgniarkami,a wykonujemy równie potrzebny,odpowiedzialny zawód np. analityka.Czy lekarz postawi jakąkolwiek diagnozę nie podpierając się badaniami analitycznymi lub prześwietleniem? Osobiście nigdy się nie spotkałam z podobnym przypadkiem.Szkoda że nie pamięta się o tym przy podziale pieniędzy