Sprzeciw wobec promowania homofobii na Uniwersytecie Warszawskim


Gość

#1

2016-09-29 18:16

Homofobia sama w sobie jest obrzydliwa, a strojenie jej w szatki nauki tego stanu nie zmienia, a jest dla nauki obelgą.


Gość

#2

2016-09-30 09:59

Jako wykładowca UW i obywatelka Polski jestem zasmucona i przerażona faktem, że mój uniwersytet, a zarazem wiodąca uczelnia kraju, udziela gościny pseudonaukowej "konferencji" szerzącej zabobon oraz treści społecznie szkodliwe. Kategorycznie protestuję, by tego typu sytuacje miały miejsce w przyszłości.

Gość

#3

2016-09-30 10:25

Jestem przeciwny promowaniu nienawiści do innych ludzi z jakichkolwiek powodów - w tym z powodu orientacji seksualnej.

Gość

#4

2016-09-30 10:33

Fundamentalizm religijny nie ma miejsca na uniwersytetach. Jego miejsce jest na marginesach środowisk religijnych.

Gość

#5 Re:

2016-09-30 11:22

#4: -  

 Nie ma miejsca na uniwersytetach na promomowanie ideologii gender.  Sprzeciw wobec niszczenia rodziny nie jest żadnym fundamentalizmem, podobnie jak związek homoseksualny nie jest małżeństwem.

Konstytucja RP, Rozdział 1, Art. 18: „Małżeństwo jako związek kobiety i mężczyzny, rodzina, macierzyństwo i rodzicielstwo znajdują się pod ochroną i opieką Rzeczypospolitej Polskiej.”


Gość

#6

2016-09-30 14:50

To smutne, jak nasze uczelnie obniżają co roku poziom przekazywanej studentom wiedzy, jeszcze smutniejsze, że dopuszczają do wykładów, które nie mają za dużo wspólnego z naukową wiedzą.

Gość

#7

2016-09-30 18:26

Szanowny Panie Rektorze oraz Szanowny Panie Dziekanie,

podpisuję ten protest, ponieważ jest mi wstyd. Od kilku lat intensywnie uczestniczę w życiu naukowym, społecznym i codziennym UW. Mimo wielu frustracji, które oczywiście spotkały mnie po drodze, bardzo wierzę w to, że działania na rzecz UW mają sens. Kiedy jednak okazuje się, że jej władze są obojętne na przejawy takiej kpiny z nauki, jaką jest np. obecność na konferencji "naukowej" Stephena Baskerville'a, poczucie sensu znika. Czy rolą studentów jest oprotestowywanie wydarzeń przynoszących ujmę UW, czy przypadkiem nie jest rolą władz uniwersytetu dbanie o ich wysoki poziom? Oczywiście nie wierzę w to, żeby nasz sprzeciw sprawił, że szanowni prelegenci nagle zmienią zdanie w pewnych sprawach, nie o to przecież nam zresztą chodzi - natomiast mam nadzieję, że UW będzie ostrożniejsze w doborze zapraszanych gości oraz dopuszczało możliwość debaty, nie zaś wydarzeń w postaci rozmowy w ramach kółka wzajemnej adoracji.

Z wyrazami szacunku,
Członkini "Bojówek organizacji LGBTQ", która nigdy w życiu nikogo nie uderzyła, nie brała udziału w żadnej zadymie a na konferencjach raczej pojawia się jako prelegentka, dzięki czemu nie musi na nie wtargać.

Gość

#8

2016-10-02 00:08

Najwyższa pora przerwać postępujący w Polsce w ostatnich miesiącach proces segregacji płciowej i seksualnej. Uniwersytet Warszawski powinien należeć do czołówki uczelni, które dbają o poziom merytoryczny, naukowy, etyczny i humanistyczny debaty publicznej. Ordo Iuris jest organizacją, która w sposób szczególny przyczynia się do łamania praw człowieka w Polsce, zatem jej przedstawiciele w rzetelnej debacie powinni być skonfrontowani z orędownikami tych praw. Inaczej Uniwersytet Warszawski staje się instytucją propagandową a nie naukową. I może wtedy wespnie się na jakieś wyższe miejsce w światowym rankingu uczelni niż szósta setka.


Gość

#9

2016-10-02 07:44

Nie zgadzam się na jawną homofobie i narzucanie swojego chorego i nietolerancyjnego światopoglądu . Takie rzeczy powinno się piętnować, a nie zapraszać na Uniwersytet.

Gość

#10

2016-10-02 08:16

Tak myślę i z tym się zgadzam - uniwersytet jest miejscem merytorycznej debaty, więc poglądy prezentowane w jego murach powinny spełniać standardy naukowe.

Gość

#11

2016-10-02 08:18

Tak myślę i z tym się zgadzam - Uniwersytet jest miejscem merytorycznej debaty, więc poglądy prezentowane w jego murach powinny spełniać standardy naukowe.

Gość

#12

2016-10-02 08:20

Nie ma mojej zgody na to, aby Polska była krajem, w którym dyskryminuje się część naszych rodaków. Homofobia to podłość, na którą nie ma i nie może być miejsca w przestrzeni publicznej. Obnaża ona niewiedzę ludzi, którzy się jej dopuszczają i ma na celu wprowadzanie chaosu w społeczeństwie, które wprowadza się w sposób umyślny w błąd.

Ten wpis został usunięty przez autora (Pokaż szczegóły)

2016-10-02 08:22



Gość

#14

2016-10-02 09:07

To oczywiste, każdy komentarz jest zbędny. Powiem krótko homofobia jest zła i należy tępić wszelkie jej przejawy...

Gość

#15

2016-10-02 11:33

Seksualność człowieka jest jego prywatną sprawą i nikomu nic do tego

Gość

#16

2016-10-02 18:32

UW to moja uczelnia - kiedyś wymarzona, prestiżowa, z pięknymi tradycjami naukowymi. Nie chciałbym się za nią wstydzić, bo zamiast nauki propaguje przesądy i uprzedzenia.
B

#17 Re: Re:

2016-10-02 18:34

#5: - Re:  

Kto niszczy twoją rodzinę, dziwny człowieku, przez to, że jest z osobą, która wybrał? Poświęć tę energię na dbanie o swoją rodzinę zamiast zaglądać innym pod kołdry.