Petycja w sprawie statystów

Petycja w sprawie statystów / Ogłoszenia / Historia petycji / Komentarze


Gość

#1

2022-01-24 13:59

Chętnie bym się przyłączył do kolejnej debaty sejmowej i przedstawił kilka postulatów.
E J.

#2 Re:

2022-02-01 22:14

#1: -  

 Mam nadzieję, że na następną debatę nas zaproszą, tylko tam raczej nie będzie czasu na przedstwianie postulatów. Na ostatniej (20.10) ledwo udało nam się powiedzieć o stawkach i wypłatach, o warunkach na planie nie było kiedy (debata miała trwac 30 min, trwała 45). Niemniej proszę śledzic informacje i przyłączyć sie do nas. Z góry informuję, że jedziemy na własny koszt.  A teraz ważna jest ilość podpisów pod petycją, bo wszystko może się rozejść jak nie będzie ich więcej. Proszę informowac o petycji swoje środowisko i prosić koleżeństwo o podpisy (najlepiej z komentarzem). 

Piotr Potasiak

#3

2022-02-04 21:47

2 lata i tylko tyle podpisów? Słabo... :( Nie mając chwilowo stałej pracy i chcąc 'dorobić' statystowaniem przeglądam kilkanaście grup na fb. By nic ciekawego nie pominąć warto to robić kilka razy dziennie, bo zdarza się rano ogłoszenie 'na dziś, na popołudnie' albo 'na jutro zgłoszenia do 15:00' albo 'zgłoszenie na priv' którego po 2 godzinach już nikt nie odczytuje. Na wielu grupach powtarzają się te same ofery, a na jednej grupie po 3x jedna pod drugą, co przy słabym sprzęcie powoduje, że w 3 godziny na 10 grupach przejrzę 500 ofert, a tak naprawdę to 50, wyślę 5 zgłoszeń (czasem trzeba nagrać nową wizytówkę lub inną scenkę, tam gdzie jest min. 150 zł), gdzie odpowiada mi czas miejsce i stawka (min 90 zł na miejscu i min 120 z dojazdem do innego miasta), jak w ciągu dnia powtórzę to 3x to wyślę 15 zgłoszeń, a dostanę odpowiedź na 4, dwie muszę odrzucić, bo nie potwierdzę 2 planów w tym samym terminie, jeden plan odwołają na kilka godzin przed, zostaje jeden plan, z dojazdem to średnio 15 godzin za 90zł (po odjęciu kosztów), ale do tego trzeba dodać godziny poświęcone na szukanie ofert, wysyłanie zgłoszeń, nagrywanie filmików, przygotowanie się spakowanie, czasem dojazd na odwołany plan, to czasem nawet drugie tyle. W sumie dwadzieścia parę godzin za 90 zł. Do tego mnóstwo stresu. Czy stawka 20 zł/h brutto zrekompensuje to wszystko? nie sądzę. Powinno być 150% oficjalnej minimalnej stawki godzinowej w sektórze gospodarki - jako stawka podstawowa. Do tego dodatki np. za ciężkie warunki na planie, za rozpoznawalny wizerunek, zwłaszcza przedstawiający w negetywnym odbiorze statystę.

EJ

#4 Re:

2022-02-05 11:25

#3: -

 Postulaty słuszne, tylko przeciw nam bardzo silne lobby filmowe i sprzyjające im MKultury. Stawki zawsze będzie można negocjować z agencjami, tylko że to muszą robic sami statyści, a ci tylko narzekac potrafią. Sam fakt, że przez ponad 2 lata jest tylko 1180 podpisów, o czymś to chyba świadczy. W proponowanych przez nas postulatach chcemy, aby nasze stawki oparte były CHOCBY o stawki minimalne stosowane przy innych umowach, agencja zawsze będzie mogła płącic więcej, nie mogłaby jednak płacic mniej niż minimum, co jak narazie jest w wielu przypadkach marzeniem ściętej głowy. Bardzo dużo jest ofert za 70-100 zł za ok. 10 godz plany, co wielu przypadkach nawet 1/2 minimalnej stawki nie daje. 
Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...