Petycja w sprawie zmiany sposobu naliczania opłat za wywóz śmieci, uzależnionej od ilości zużytej wody w M. St. Warszawie

Petycja w sprawie zmiany sposobu naliczania opłat za wywóz śmieci, uzależnionej od ilości zużytej wody w M. St. Warszawie / Ogłoszenia / Pozew zbiorowy do WSA w sprawie petycji 105/2020 / Komentarze


Gość

#1

2021-04-01 17:36

Dzień dobry, przed wystąpieniem do WSA ze skargą, należałoby się najpierw skonsultować z prawnikiem, czy jest o co występować. Sądy administracyjne nie są od ustalania słuszności ustalenia np. takiej a nie innej wysokości opłaty, tylko badają poprawność uchwalenia takiej uchwały zgodnie z obowiązującym prawem. Należy zauważyć, że już w przypadku uchwały nr XXIV/671/2019 Rady Miasta sąd administracyjny unieważnił jedynie zróżnicowanie stawek między mieszkaniem w bloku a domem jednorodzinnym, a nie ich wysokość. Tak więc najpierw konsultacja z prawnikiem i to takim wyspecjalizowanym w postępowaniach administracyjnych, a dopiero później decyzja czy iść do sądu. Z tego co mi wiadomo, aktualnie od dziś obowiązującą uchwałę Miasta, zaskarżyła 11.02.2021 r. do sądu Prokuratoria. Całym sercem jestem za wyrzuceniem decyzji Rady Miasta w kosmos, bo to rozbój w biały dzień, dlatego petycję podpisałam. 26 maja!!! Należy pamiętać o nagrodzie w najbliższych wyborach samorządowych, bo przynajmniej wtedy głos mieszkańców się liczy. Pozdrawiam Katarzyna Szafrańska



Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...