Petycja ws. decyzji o zwolnieniu Roberta Strzały

Skontaktuj się z autorem petycji

Temat pod dyskusję został automatycznie utworzony do petycji Petycja ws. decyzji o zwolnieniu Roberta Strzały

Olegzander

#51 Słusznie!

2012-09-26 11:26

Uważam tę petycję za jak najbardziej słuszną i potrzebną. Nie byłem nigdy uczniem P.Strzały, jednak znamy się od kilku lat i potwierdzam jego zaangażowanie oraz pasję, z jaką wykonuje swój zawód. Uważam, że zwolnienie Go ze szkoły godzi w dobre imię instytucji, jak i - przede wszystkim - w dobro uczniów.
K.

#52 Re: Re: Wytłumaczcie mi

2012-09-26 11:26

#50: T.C. - Re: Wytłumaczcie mi

Ja również popieram powyższą wypowiedź.

Z panem Robertem miałem tylko pojedyncze zastępstwa na lekcjach z języka polskiego, ale jego charyzmę i chęć nauczania (co w dzisiejszych czasach jest coraz rzadziej spotykane) było czuć na odległość. Rozumiałbym może te negatywne wypowiedzi, gdyby ci ludzie mogli powiedzieć "Tak, miałem/am lekcje z tym panem i zupełnie nie odpowiada mi jego sposób nauczania - słuszna decyzja dyrekcji" tymczasem wszystko wskazuje na to, że nie ma takiej osoby, której się nie podobał sposób prowadzenia zajęć przez pana Roberta. Przynajmniej jak do tej pory nikt się nie ujawnił. Ktoś tutaj wyskoczył z tekstem, że ma zadatki na pedofila. Śmiech na sali. Lepiej pozostawić to bez komentarza. Może gdyby kogoś innego chcieli zwolnić byłoby mniej emocji. Jednak jak widać po tych burzliwych wypowiedziach jest zupełnie inaczej, a to świadczy o tym, że coś musi w tym być.

Pozdrawiam pana Roberta - mojego egzaminatora na maturze ustnej z języka polskiego.


Gość

#53 Żenujący protest leniuchów.

2012-09-26 12:00

A ja nie popieram. Chodziłem na lekcje i do niego i do kogoś innego i nie widzę większej różnicy, oprócz tego, że na lekcjach strzały można było się bardziej obijać.
szyba

#54 UWAGA PETYCJA DRAGON BALL W TV4

2012-09-26 13:41

Prosze Podpisujcie tom Petycje!
Dragon Ball to anime które nauczyło nas co to jest prawdziwa przyjażń poświęcenie i że trzeba zawsze dążyć do celu nawet jeśli jest bardzo tródny do spełnienia!
Podpisujcie petycje. Prosze podpisujcie tom petycje!
Z góry dziękuje w imieniu Fanów DB i moim!

macie link:

http://www.petycjeonline.com/dragonball
przypominacz ;)

#55 przypominacz ;)

2012-09-26 17:02

Nie zapomnijcie potwierdzić podpisu na swoim e-mailu ;)
Gość

#56 Re: Żenujący protest leniuchów.

2012-09-26 19:11

#53: - Żenujący protest leniuchów.

Dokładnie, jestem tego samego zdania. Jedyna różnica między nauczaniem pana Roberta, a innymi nauczycielami, to fakt, że można było się o wiele mniej uczyć - u tego pierwszego! Oczywiście, większość jego uczniów, będzie go popierać, przecież kto nie lubi mieć luzu na lekcji, na której można pogadać, zamiast stresować się przed pytaniem i faktycznym sprawdzaniem wiedzy..? Byłam jego uczennicą, jednak nie jestem ślepo zapatrzona w jego 'wspaniały' sposób nauczania. Nie przecze, jest miłym, oryginalnym człowiekiem, ale nie stawiajmy go na piedestale ponieważ ma luźny stosunek do prowadzenia lekcji i koleżeński stosunek do uczniów. Znam wielu lepszych polonistów, którzy aby zaimponować uczniom nie muszą być luzackimi artystami palącymi i rozmawiającymi na 'nietypowe' tematy z uczniami. Czasem nauczyciel powinien pozostać nauczycielem, a nie kumplem.
Trochę obiektywizmu, zamiast obrażania siebie nawzajem.

dsdsad

#57 ffff

2012-09-26 20:26

beka, gimby sie burzo
Gość

#58 Re: ffff

2012-09-26 20:41

#57: dsdsad - ffff

Każdy kto się burzy, to gimb? Bardzo 'niegimnazjalne' podejście ;) Tak na marginesie, pan Robert uczył również w liceum.


Gość

#59 NIE MA PRZYMUSU...

2012-09-26 20:47

Nie chcesz - nie podpisuj, Twój wybór człowieku! Przynajmniej teoretycznie mamy WOLNĄ POLSKĘ i WOLNOSI OBYWATELSKIE - każdy sam podejmuje decyzję!

Ja POPIERAM petycję i podpisuję się pod nią obiema rękami!

Gość

#60 Re: Żenujący protest leniuchów.

2012-09-26 21:09

#53: - Żenujący protest leniuchów.

oo no to interesujące! Jednakże myślę ze zawsze pośród setek ludzi zawsze znajdzie się osoba której to nie odpowiadało. Ja przez Dwa lata jakoś nie miałam moźliwości obijania się, musisz być jakiś wybitny! ;)

Daro
Gość

#61 Robi 3maj sie :)

2012-09-26 23:43

Czytam te komentarze i widze ze ostra dyskuta sie wywiązała .... ja znam Roberta z innej współpracy w innym miejscu gdzie zawsze moge na Niego liczyc...pomogl mi przy projektach gdzie wykazal sie swietnymi pomyslami jako polonista i czlowiek artysta czujacy klimat tego co robilem....a to wszystko przelożylo sie na swietny pozniejszy odbior na wystepach...Jest osobą szalenie twórcza i nie boi sie stawic czoła wyzwaniom artystycznym....a powiem ze malo dzis takich pedagogow....sa niejednokrotnie "Panie z Polskiego" ktore wiedzac ze uczen uczeszcza na jakies inne zajecia pozalekcyjne wkorzystuje to do podbicia swego awnasu zawodowego nie dając od siebie nawet kropelki pomyslu swojego tylko "jada na tzw gotowcach" ucznia np. piosenkach i aranzach ktore przygotowuje sie w moim osrodku.szlag mnie wtedy trafia bo nawet nie raczy sie nikt skontaktowac ze mna czy moze wykorzystac aranz itp do swoich celow....zdarzyło sie tez niejednokrotnie ze chcac wyslac mojego wychowanka na konkurs dowiaduje sie ze on juz jest zgloszony prze Sz.P. X cz Y na ten sam konkurs z moja piosenka.....ale coz....wazne nauczycielol takim sprytnie do swojej teczki .....sam jestem nauczycielem dyplomowanym z czego sie ogromnie ciesze i dziekuje ze moge pracowac z mlodymi ludzmi ale od szkoly i calego tego systemu edukacji mnie odrzuca ....grrr... Ciesze sie ze moge wspolpracowac z Robertem i zycze mu z calego serca by sprawa ktora SMIERDZI szybko sie zakonczyla z Jego wygrana....i wygrana uczniow ktorzy calym sercem sa za Robertem... Pozdrawiam

goły..

#62

2012-09-27 03:55

Strzała....!!!!! w serce systemu.........

Gość

#63

2012-09-28 00:07

Robert to jeden z nielicznych nauczycieli .
Sandra K.

#64 :)

2012-09-28 00:21

Świetny nauczyciel, trafia do każdego ucznia, pedagog rodem z "Młodych Gniewnych", dodatkowo posiada ogromną wiedzę, którą przekazuje w sposób rzeczowy i przystępny. Postać dla niektórych osób kontrowersyjna, jak mniemam to jest powodem zwolnienia.

Byłam jego uczennicą i uważam, że był bardzo dobrym polonistą. Pamiętam też rozczarowanie uczniów kiedy odszedł z szeregów "Szenwalda" dlatego petycja mnie nie dziwi.

Decyzja o zwolnieniu takiego pedagoga to idiotyzm, który nie przestanie mnie zadziwiać, podobnie jak zatrudnianie wygodnych, ale nieodpowiednich nauczycieli w innych szkołach. Moją siostrę np.uczy matematyki nauczycielka ze stwierdzoną dyskalkulią... Świat stanął na głowie, spróbujmy go wyprostować przywracając Roberta Strzałę do pracy.

Pozdrowienia ;)

Gość

#65

2012-09-28 11:40

Wśród podpisanych osób uderzyła mnie jedna rzecz. Roberta popierają też osoby (chwała im za to), które przyczyniły się do usunięcia za szkoły poprzedniego dyrektora pana Wartaka. Gdyby pan Wartak został dyrektorem pracowałby i pan Strzała. Przez kogo nie pracuje pan Strzała? Gdzie wasza konsekwencja?

Gość

#66 Czyste szaleństwo

2012-09-28 16:16

Pan Strzała nie został zwolniony!

Pan Strzała miał obiecane godziny kosztem innej nauczycielki, której p. Wartak wręczył wypowiedzenie. Niezgodnie z prawem nota bene, więc przywrócona została do pracy, lecz tym samym brakło godzin dla p.Strzały - któremu wygasła umowa (był zatrudniony tylko na zastępstwo). Nikt na jego miejsce nie został przyjęty do pracy, pozostali poloniści nie pracują na 1,5 etatu, skąd zatem miałyby się wziąć dla niego godziny?? Może dość już tych manipulacji i mącenia ludziom w głowach?

Wstyd, panie Strzała... Zawiodłam się na Panu.
Olka

#67 Re: Czyste szaleństwo

2012-09-28 18:17

#66: - Czyste szaleństwo

Czy nauczycielka, o której wspominasz nadal pracuje w bibliotece na 3/4 etatu, tak jak w zeszłysz roku? czy może coś się w jej wymiarze zatrudnienia zmieniło?

Jeśli się na nim zawiodłaś, to może mu to powiedz np. zadzwoń albo chociaż się podpisz, bo inaczej nawet się nie dowie, kto jest zawiedziony.

Kalina

#68 Re: Re: Czyste szaleństwo

2012-09-28 19:44

#67: Olka - Re: Czyste szaleństwo

No jak to kto "Gość" tacy Goście są najlepsi i mają najwięcej do powiedzenia zawsze;)

Kalina

#69 Re: Czyste szaleństwo

2012-09-28 19:48

#66: - Czyste szaleństwo

Za co ma być mu wstyd? Przecież sam sobie nie założył petycji, to ludzie którzy go cenią ją załozyli i nieustannie podpisują. Może ma mu być wstyd za to że wstawiło się za nim prawie tysiąc osob?

No to rzeczywiście może być powód do zawodu Oo


Gość

#70

2012-09-29 00:17

"Zmurszałe relikty poprzedniego systemu","czerwone kolesiostwo","groźny człowiek bez rozumu i godności z zapędami pedofilskimi","belfer jakich wielu","na jego lekcjach można było się bardziej obijać"

Gdy czytam te komentarze mam wrażenie że dotyczą one kogoś zupełnie innego.Jakiegoś sfrustrowanego,ograniczonego,niezaangażowanego i zrażającego do przedmiotu odrażającego pedofila utrzymującego się tak długo na stanowisku tylko dzięki układom z poprzednim dyrektorem.Czyli o kompletnym przeciwieństwie profesora Strzały,osoby pełnej pasji i zaangażowanej jak żaden inny nauczyciel.
Ktoś kto nigdy nie miał możliwości uczęszczania na jego lekcje może sobie pomyśleć że nauczyciel który zamiast na krzesełku przy biureczku siedzi na ławce (w różowych spodniach w paski,glanach i okularach sklejonych taśmą klejącą) a uczniom oszczędza nudnych kart pracy to od razu nauczyciel niewymagający,nie budzący szacunku wśród uczniów,nieradzący sobie,a nawet nie podejmujący prób zmierzenia się z lenistwem tak powszechnym wśród uczniów.Tak,ktoś nie mogący sprawdzić na własnej skórze jak to wszystko wygląda może sobie tak pomyśleć nawet nie podejrzewając w jak wielkim błędzie się znajduje.Lekcje profesora Strzały były tymi lekcjami na których nikt nie kończył prac domowych z podstaw projektowania,nikt nie gadał,nie rzucał papierowych kulek i nie odsypiał nocy spędzonej nad pracą na rysunek."W głowach tylko zabawa i obijanie się na lekcjach". Owszem,ale na biologi,francuskim,matematyce,WOS-ie,geografii i odkąd nie ma lekcji z profesorem Strzałą również na polskim.Na jego lekcjach nigdy.Ludzie z wagarów wracali na tą jedną godzinę.Zostawaliśmy na przerwach żeby dyskusja trwała jak najdłużej,by dowiedzieć się jak najwięcej. Często zadawał duże prace domowe,zazwyczaj rozprawki dzięki którym nauczył nas argumentacji.I wszyscy je pisali,choć teraz głupiego zadania z podręcznika nie chce nam się robić.Jego praca dawała realne rezultaty bo pasja i entuzajzm mają ta charakterystyczną cechę że są zaraźliwe.Ktoś napisał że nie sprawdzał realnej wiedzy.(Pomijam fakt że realna wiedza to nie wyklepane formułki.)Otóż nie musiał sprawdzać,ktoś inny zrobił to za niego.Po roku zajęć z nim jedna z jego uczennic została laureatką wojewódzkiego konkursu polonistycznego,gdzie sprawdzano nie wykute na blachę regułki ale właśnie umiejętność argumentacji,interpretacji oraz znajomość literatury.Tak więc argument o niskim poziomie nauczania i tolerowaniu lenistwa upadł.

Nazwanie go zwykłym belfrem niezbyt dobrze świadczy o autorze tego komentarza.Gdyby był zwykłym belfrem prawie tysiąc osób nie podpisywałby się pod tą petycją a sprawa jego odejścia i walki o jego powrót nie byłby najczęściej poruszanym w szkole tematem.Profesor Strzała to osoba nieprzeciętna w najlepszym tego słowa znaczeniu.Mam nadzieję że znów będzie naszym nauczycielem.

Uczennica "Plastyka"

Zawiedziona "zawiedzioną"

#71 Re: Czyste szaleństwo

2012-09-29 10:57

#66: - Czyste szaleństwo 

 Masz racje, dość już manipulacji i mącenia ludziom w głowach. Godziny MOŻNA było podzielić tak, żeby pani miała to co miała (bibliotekę) i Pan Strzała kilka godzin polskiego. Ale tak naprawdę nowej dyrekcji kompletnie na tym nie zależało - dla "dobra dzieci" oczywiście.

Zawiodła się Pani na p. Robercie? a dlaczego? bo jest świetnym nauczycielem i ogromna większość osób chce żeby wrócił??

A może to zazdrość przez Panią przemawiała? No cóż ... na szacnek i sympatie młodzieży trzeba sobie zasłużyć swoją pracą.

Czytając wpis wyżej (uczennicy Pana Strzały) ewidentnie widać jak jego uczniowie potrafią myśleć, mówić i pisać ... Czyż nie o to w tym wszystkim chodzi? Żeby uczyć młodzież samodzielnego myślenia, wyrażania swoich uczuć, swoich myśli, umiejętności dyskusji, argumentacji,itd. Ja chciałabym, żeby moje dziecko trafiło na takiego nauczyciela, nauczyciela z pasją, zaangażowanego, lubiącego pracę z młodzieżą. Mało takich jest ... i powinniśmy robić wszystko, żeby ich nie tracić.

 

 

 

obserwator

#72 Re: Re: Czyste szaleństwo

2012-09-29 12:12

#71: Zawiedziona "zawiedzioną" - Re: Czyste szaleństwo

Jak to możliwe, że tak wybitny polonista, pedagog, wręcz wirtuoz nie znalazł stałej pracy przez 12 lat? Jak czytam te komentarze, to się dziwię - szkoły powinny się przecież zabijać o niego?

obserwator

#73 Re: Re: Czyste szaleństwo

2012-09-29 12:15

#69: Kalina - Re: Czyste szaleństwo

Tysiąc osób?... Unikalnych IP jest, jak na razie, 795, z czego zaledwie pewien odsetek to ludzie związani ze szkołą... A reszta: krewni i znajomi królika?


Gość

#74 Re: Re: Re: Czyste szaleństwo

2012-09-29 12:37

#73: obserwator - Re: Re: Czyste szaleństwo

no wyobraz sobie ze w szkole w bibliotece jest z 5 komputerow,w pracowni reklamy nastepne 8 oraz w pracowni projektowania z jakies 12 o ile dobez pamietam...i moze to nie trudne zeby wyobrazic sobie ze na kazdym jest dostep do internetu i ze uczniowie tam przesiaduja na przerwach? postaraj sie uzyc wyobrazni...moze ci sie uda

 


Gość

#75 Re: Re: Re: Czyste szaleństwo

2012-09-29 15:35

#73: obserwator - Re: Re: Czyste szaleństwo

Chciałabym mieć TYLKO 795 znajomych i krewnych, którzy ujmują się za mną w trudnej chwili i są dla mnie wsparciem. a Ty nie?