Stop Pomówieniom - za uniewinnieniem Andrzeja Żuromskiego

Skontaktuj się z autorem petycji

Temat pod dyskusję został automatycznie utworzony do petycji Stop Pomówieniom - za uniewinnieniem Andrzeja Żuromskiego


Gość

#1

2013-05-11 16:57

To jest skandal... popieram Andrzeja w walce, oby tak dalej!

Gość

#2

2013-05-11 17:14

Niech w końcu urzędnicy zaczną odpowiadać za swoje błędne decyzje. Odszkodowania też niech placą ze swoich kieszeni, może naucza się rozumu.STOP POMÓWIENIOM!!!!

Gość

#3

2013-05-11 17:24

Każda petycja przeciwko patologicznym i kryminogennym postawom prezentowanym przez coś co nazywa się wymiarem sprawiedliwości była i będzie przeze mnie zawsze popierana

Gość

#4

2013-05-11 17:24

Chwile poswiecic- wazna sprawa

Gość

#5

2013-05-11 17:35

Jezeli sad nie zakonczy teraz sprawy, bedzie to ewidentny dowod na to, zawszelka cene chce usadzic Zuroma i tym samym pokazac nieomylnosc sadu.
asia

#6

2013-05-11 17:40

Gość #5 to już byłoby kurestwo a nie nieomylność sądu niestety :/

Gość

#7

2013-05-11 18:48

Oby jak najwięcej osób wreszcie zaczęło mówić, bo oczy to mamy otwarte już dawno.

Gość

#8

2013-05-11 19:49

Należy się chłopu spokój jak psu buda i micha wody.
Gruby

#9

2013-05-11 21:43

Jestem jak najbardziej za tym, aby Żurom został całkowicie oczyszczony z zarzutów. STOP POMÓWIENIOM ! Oby się udało. Jestem z Tobą Żurom !

Gość

#10

2013-05-11 21:53

Popieram i wierzę w to ,że zostanie Pan uniewinniony

Gość

#11

2013-05-11 22:08

Jestem za. Ze wszystkimi patologiami należy walczyć


Gość

#12

2013-05-11 22:19

Mam nadzieję, że ta sprawa zakończy się wreszcie a tzw wymiar sprawiedliwości zmieni się w końcu z postkomunistycznego na normalny! Ja miałem szczęście otrzymać odszkodowanie od skarbu państwa i oficjalne przeprosiny od sędziego (Mag. Ekspresu Reporterów 5.02.2013.) Wciąż czekam na przeprosiny od szczecińskiej prokuratury ale pewnie się nie doczekam...
;D

#13

2013-05-11 23:23

jeba^^c SĄDY !!

Gość

#14

2013-05-12 02:10

Wiem co to pomówienia i udawadnianie ,że nie jest sie wielbłądem .

Gość

#15

2013-05-12 04:23

Najwyższy czas rozprawić się z tą stajnią Augiasza zwaną polskim systemem prawnym... Bandyci chodzą po ulicach wolni, podczas gdy uczciwych się zamyka. To skandal!!!

RONKE
Gość

#16

2013-05-12 05:37

Potwierdzam , zasadność PETYCJI. Nigdy nie może tak być w PAŃSTWIE PRAWA by organy ochrony prawnej działały na podstawie POMÓWIEŃ nie popartych dowodami i wdrażały już procedurę postępowania przygotowawczego na podstawie FAŁSZYWYCH DONOSÓW, czy też bezpodstawnych OSKARZEŃ rzekomo POKRZYWDZONYCH , którym tylko ZDAJE SIĘ że, są POKRZYWDZONYMI.

Uważam , że w Polsce brak jest dotkliwej sankcji - dla SPRAWCÓW składających - FAŁSZYWE DONOSY o niepopełnionym przestępstwie . Wdrażanie postępowań WIRTUALNYCH - a, które toczą się czasami LATAMI dostarcza OFIAROM takich POMÓWIEŃ - dotkliwych licznych i to silnych przeżyć psychicznych i CIERPIEŃ moralnych i bezpośrednio naraża na poniesienie NIEPOWETOWANYCH SZKÓD i uszczebków na zdrowiu i STRAT w mieniu.

Powstanie takich SZKÓD zradza się automatycznie z momentem przyjęcia przez organy ZAWIADOMIENIA od osobnika który taki FAŁSZYWY DONOS SKŁADA - i z chwilą powiadomienia OFIARY POMÓWIENIA o wszczęciu postępowania ( niezależnie czy postępowanie jest prowadzone w fazie "in rem " czy też " in person " .
OSOBA POMÓWIONA na samą wiadomość już o wszczęciu postępowania " W SPRAWIE " doznaje silnego stresu - gdyż, nie wie o co, chodzi i dlaczego otrzymała ZAWIADOMIENIE czy też WEZWANIE w sprawie do wstawienia się do organu.Nie wie z jakiego powodu otrzymała takie pisma od organu i nie rozumie dlaczego ma się wstawić , w jakiej sprawie i co ma wyjaśniać. TEN MOMENT kiedy osoba NIEWINNA - a, POMÓWIONA staje się obiektem zainterowania ORGANOW ŚCIGANIA - już zaznacza się PIĘTNEM na psychice takiego człowieka .

Uważam , że BŁĄD PROCEDURALNY polega na tym iż, czynności sprawdzające winny być dokonywane z momentem składania przez POMAWIAJĄCEGO zawiadomienia o rzekomym przestępstwie i by szły w kierunku POMAWIAJĄCEGO a, nie POMÓWIONEGO .

Pomawiający winiem być SPRAWDZONY pod kątem RZETELNOŚCI i racjonalości wiesionego zawiadomienia o przestępstwie jak też pod względem WIARYGODNOŚCI składanego donosu.

Donosiciel winien przedstawić NIE BUDZĄCE ŻADYCH WĄTPLIWOŚCI - DOWODY lub wskazać na wiarygodne żródła dowodowe na poparcie swoich racji jak też uzasadnić - CEL jaki mu przyświecał i podać POWÓD jaki jego skłonił dla dokonania tej czynności złożenia ZAWIADOMIENIA o przestępstwie.

Obowiązkiem oragnu w tej wstępnej FAZIE sprawdzającej było by zweryfikowanie podstaw i zasadności takiego donosu.W przypadku sprawdzenia iż , DONOSICIEL , POMAWIAJĄCY nie legitymuje się żadnymi wiarygodnymi DOWODAMI , jak też nie potrafi uzasadnić logicznie powodu i pobudek do złożenia takiego donosu TO za PRÓBĘ wdrożenia uruchomienia całej machiny PROCEDURALNEJ w skutek złożenia takiego pomówienia winen być ON objęty surową sankcją . Taka wstępna faza sprawdzająca POMAWIAJĄCEGO - musiała by odbywać się BEZ UDZIAŁU POMAWIANEGO - z jego wykluczeniem . Wprowadzenie takiej procedury SPRAWDZAJĄCEJ wobec POMAWIAJĄCEGO - realnie mogło by przynieść skutek STOP POMÓWIENIOM .

Angażowanie POMÓWIONEGO już w sprawę na skutek złożenia FAŁSZYWEGO DONOSU przez POMWIAJĄCEGO - jest NIELUDZKIE ,NIEGODNE i NIEMORALNE wobec pomówionego - gdyż cały obowiązek weryfikacji zasadności pomówienia - spada na jego CIEŻAR , a nie na ciężar ORGNÓW . POMÓWIONY nie tylko ,że traci czas i zdrowie na udowadnianie swojej NIEWINNOŚCI lecz , dla POMAWIANEGO to również ponoszenie dodatkowo NIEPOWETOWANYCH SZKÓD psychicznych i moralnych i uszczebków na zdrowiu oraz STRAT materialnych.

Uruchomienie machiny procedralnej z udziałem POMAWIANEGO wiąże się dla niego z SILNYMI EMOCJAMI i PRZEŻYCIAMI- z grożbą doznania uszczerbku na zdrowiu / w związku ze świamością FAŁSZYWEGO OSKARŻENIA jego osoby i występowania w ROLI NIEGODNEJ JEGO z przydomkiem - podejżany - oskarżony , co poniża go w ocenie PUBLICZNEJ i może ten fakt doprowadzić do całkowitego załamania nerwowego, z następstwem nawet ZGONU - gdyż DŁUGOTRWAŁY taki STRESS i ciągłe napięcie psychiczne i nerwowe mogą wywołać najróżniejsze choroby jak też spowodować min.ZAWAŁY SERCA ,UDARY MÓZGU itp. w wyniku to których to przypadków może dochodzić do ŚMIERCI czy też do powstania nieodwracalnych zmian w funkcjonowaniu organizmu człowieka.
Udowadnianie swojej niewinności - angażuje POMÓWIONEGO w sprawę STRESUJĘ GO,ZABIERA MU CZAS i przez co uniemożliwia mu swobodne wykonywanie INNYCH ważnych dla niego czynności życiowych / np. skupienie się nad wykonywaniem pracy zarobkowej, zajęcie się domem i rodziną itp. /

Ponadto , wdrożenie takiej procedury z pomówienia i wieloletnie ich procedowanie NARAŻA całe PAŃSTWO na KOSZTY i STRATY.

Sugeruję czy nie warto jest rozważyć wprowadzenie PRZEPISÓW dotyczących ,czynności sprawdzających wobec składających - FAŁSZYWE DONOSY i sankcji karnych wobec takich osób za podejmowanie PRÓBY uruchomienia procedury postępowania ( I TO KOSZTOWEJ dla Państwa ) z narażeniem na SZKODY ( moralne ,zdrowotne i materialne ) - POMÓWIONEGO .

Dochodzenie do PRAWDY i udowadnianie NIEWINNOŚCI trwa bardzo długo. Oczyszczenie się z BEZPRAWNYCH ZARZUTÓW po wielu latach jaki przynosi SKUTEK dla PAŃSTWA i POMÓWIONEGO ? Tego nie trzeba komentować ! Czasem bywa i tak że, POMÓWIONY i bezprawnie oskarżony - za życia TRACI ZDROWIE I MAJĄTEK ,lecz nie z życia doczeka się OCZYSZCZENIA z bezprawnych zarzutów - gdyż z powodu tej wieloletniej udręki- niewytrzymał i ZMARŁ. Kto za to wszystko płaci ?


Gość

#17

2013-05-12 06:40

Zyczę Panu wytrwałości w tej walce i zwyciestwa.
StopPomowieniom

#18 Re:

2013-05-12 06:44

#16: RONKE -

Dziękuje za bardzo rozbudowany komentarz i parę zdań skopiowałem ,w celu przekazania swoim prawnikom by dorzucili do postulatów które chcę złożyć w Sejmie.Pzdr i dziękuje za oddanie głosu.


Gość

#19

2013-05-12 06:52

Tak działa św. inkwizycja ... która zagościła w świeckich Sądach.To spotyka się w każdym środowisku i zaczyna być nagminne, mamy do czynienia z państwem wyznaniowym !!! Zupełnie nie radzą sobie osoby pozbawione środków na dochodzenie swojej niewinności.

Gość

#20 Re:

2013-05-12 07:27

#16: RONKE -

Nie zgadzam się. W ten sposób zamknełaby pani dropgę kontroli społecznej przez obywateli. Ludzie kieruja się odczuciami, a inni zawiścią. Taki jest świat. Rolą zaś prokuratury jest odsiać plewy od ziarna, Bez karania TEGO który złożył powiadomienie do prokuratury. Onaczej byłby to  koniec państwa demokratycznego, a RAJ dla cwaniaków bezwzględnych będących "przypadkiem" u władzy.


Gość

#21

2013-05-12 09:01

Uwazam ze Polska Temida jest glucha i slepa..Nie mozna ludzi skazywac na podstawie donosu czlowieka ktory sam na bakier jest z prawem.Taki czlowiek jest nie wiarygodny poniewaz na zadanie prokuratury ,potwierdzi kazda nieprawde za jakas obiecanke,n.p zmniejszenie wyroku.Widac ze w Polsce panuje jeszcze prawo z komunistycznych czasow."Daj mi czlowieka" A my juz na niego cos wymyslimy aby go posadzic...

Gość

#22

2013-05-12 10:19

Stop Zatrzymaniom, po przez pomówienia. czy nasza wolność ma być zależna,od tego ze ktoś powie co mu się podoba bez sprawdzenia tego a taka osoba musi spędzić czas w areszcie nawet jak ma to być rok czy nawet jeden dzień !! tak nie działa państwo demokratyczne a takim się określamy ...

Gość

#23

2013-05-12 10:21

To co się dzieje w Polskim wymiarze sprawiedliwości jest chore ,jak się chce komuś zaszkodzić i zniszczyć to najlepiej go pomówić i machina rusza nie ważne ze to nie jest prawda ważne ze wyniki są ,a podatnicy i tak to zapłacą ,jeszcze raz powtórzę system wymiaru sprawiedliwości jest chory i trzeba go jak najszybciej leczyć .....

Gość

#24

2013-05-12 10:23

Pomijając ewentualną możliwość korupcji z mafią narkotykową-to jaki to jest PROFESJONALIZM skazanie kogoś na podstawie pomówienia bez udowodnienia-za co taki taka bierze pieniądze za to że źle pracuje-i to w imieniu RP? MOIM ZDANIEM KAŻDY POSEŁ Z KAŻDEJ PARTII POWINIEN SIĘ WYPOWIEDZIEĆ CZY O TO CHODZI AŻEBY TAK BYŁO????

Gość

#25

2013-05-12 18:14

git