Kino Bollywood w Polsce

Skontaktuj się z autorem petycji

Temat pod dyskusję został automatycznie utworzony do petycji Kino Bollywood w Polsce


Gość

#76 ???

2013-12-27 10:49

Jeszcze tego nie wysłaliście????
shahrukhkajol12

#77 :/

2013-12-28 19:16

Za mało podpisów.Petycja będzie tu widniała prawdopodobnie do maja.

Gość

#78

2014-01-28 10:15

Mnie też brakuję filmów Bollywood i w kinie i w telewizji. To całkiem fajne kino, które bardzo lubię oglądać. Właśnie z tego powodu podpisuję tę petycję. To dobrze, że taka petycja powstała, bo przecież te kino znane jest na całym świecie, jednak u nas jest go nie niewiele...

Gość

#79

2014-01-31 12:35

jestem wielką fanką Shahrukh Khana byłabym bardzo wdzięczna gdyby pokazali filmy z shahrukh khanem np. Daar, Jab Tak Hai Jaan, Chennai Express, kabhi alvida naa kehna czy dilwale dulhania le jayange. bardzo mi na tym zależy. z poważaniem Ewelina

Gość

#80

2014-02-04 20:23

Bollywood to nie tylko poprzednia generacja aktorów/aktorek. I całe szczęście bo to co robi obecnie chociażby Deepika Padukone w Chennai Express czy Goliyon Ki Raasleela Ram-Leela jest niesamowite :) Chennai Express został przyjęty bardzo ciepło w USA i Europie dlatego wypuszczenie go to powinna być tylko kwestia czasu.
Patrycja

#81 Re:

2014-02-06 17:35

#80: -

Dokładnie dlatego zamieścilismy filmy te nowsze, a nie starsze które zresztą można było dostać kiedyś na DVD i kto chciał to się zaopatrzyl po za tym starsze filmy bez problemu można dostać z lektorem chociażby na allegro w bardzo dobrym stanie lub od znajomych zakupić :) A z nowymi filmami jest problem bo trzeba kupować z zagranicy lub ściągać z internetu... słaba jakoś wiadomo jakoś do nas nie przemawia :) Miejmy nadzieję że wszystko wyjdzie jak trzeba :))


Gość

#82

2014-02-09 11:41

Tylko, nowe filmy są droższe, a rynek polski jest niepewny. Zresztą wystarczy spojrzeć, jak wiele filmów typu "Boom" czy "Classic Dance Of Love" zostało wydanych, bo takie badziewia były tanie. Fakt, zostały wydane też perełki typu "Jodhaa Akbar", "Lagaan" czy "Rang De Basanti", ale wtedy dystrybutorzy myśleli, że ten biznes się opłaca, zresztą w tamtych czasach był boom na filmy indyjskie.
shahrukhkajol12

#83 Że co?

2014-02-15 16:07

"Lagaan" został wydany w Polsce? o_O

Gość

#84

2014-02-15 18:08

Tak, tak samo jak Mission Kashmir.
Chandramukhi

#85

2014-02-22 17:44

Pamiętajcie o Tollywood! Te filmy też chcemy na DVD w Polsce!
shahrukhkajol12

#86 nieprawda...

2014-02-23 06:40

Nie jest prawdą,że Lagaan i Mission Kashmir zostały wydane w Polsce...
Wybierz swojego nicka

#87 Temat

2014-02-23 09:04

Jest prawdą. Nakład został dawno wyczerpany (wydane zanim pojawił sie K3G w gazecie).
Dla niedowiarków:
http://archiwum.allegro.pl/oferta/misja-w-kaszmirze-i3570699933.html
http://img02.allegroimg.pl/photos/oryginal/39/24/86/76/3924867697
shahrukhkajol12

#88 pół na pół

2014-03-01 22:22

Co do Lagaan to się zgodzę,ale jeśli chodzi o Mission Kashmir to widać w ogłoszeniu,że film zawiera tylko polskie napisy :/

Gość

#89

2014-03-15 22:01

Fakt faktem, kiedy poznałam filmy bollywoodzkie baaardzo dawno temu, nauczyły mnie one przede wszystkim jednego: szacunku do rodziców. W dzisiejszych czasach ciężko nie zauważyć braku kultury u najmłodszych w stosunku nie tylko do tych, którzy ich wychowali ale i też całej rodziny. Może takie kolorowe, rzucające się w oczy filmy znów wzbudzą zainteresowanie młodych tak, jak to zrobiły dobrych parę lat temu. Warto je promować.
shahrukhkajol12

#90 dobry argument...

2014-03-21 17:12

Koleżanka wyżej napisała komentarz,który mógłby być argumentem w petycji i warto go wykorzystać przy korekcie ;)

Gość

#91 Re: dobry argument...

2014-03-23 14:06

#90: shahrukhkajol12 - dobry argument...

Taa, a ten ktoś obejrzał tylko K3G? Niestety, ale taki mit panuje w Polsce, że filmy indyjskie to tylko Bollywood (bo przecież inne kinematografie z Indii nie istnieją, no gdzież by mogli...) i że to te filmy, które trwają cały dzień, gra tam we wszystkich filmach SRK, tańczy przy piramidach i szanuje rodziców do upadłego. Ludzie, ogarnijcie się i zrozumcie, że kinematografia indyjska, jest jak każda inna i ma różne rodzaje filmów, a Wy niestety popadacie w te mity i dalej je ciągniecie.

Co do filmu Misja w Kaszmirze, to tak, niektóre filmy wyszły w Polsce tylko z napisami, co w tym złego? Niedowiarków zapraszam do kina na film Lunchbox (2013), który będzie miał jeszcze kilka wyświetleń w takich sieciówkach jak Helios. I tak, ten film ma tylko napisy polskie, nie ma seansów z lektorem! Tak samo Festiwal filmów indyjskich we Wrocławiu, filmy najprawdopodobniej będą z napisami. Także wioski nasuwają się same -czas nauczyć się czytać.

Wy chcecie promować kino indyjskie w Polsce, czy filmy z lektorem polskim? Zdecydujcie się. Bo jeśli to pierwsze, to powinniście się cieszyć, bo trochę się teraz w Polsce dzieje, jakieś seanse, małe festiwale itd. A jeśli chcecie do upadłego lektora, to jest mi przykro, ale mamy XXI wiek i wypadałoby już umieć czytać ze zrozumieniem.

I nie, to nie ma być obraza dla kogokolwiek, tylko spójrzcie w końcu obiektywnie na to wszystko. Jeśli ktoś naprawdę jest zainteresowany KINEM indyjskim, jakiekolwiek by ono nie było, to cieszyłby się nawet na same napisy, a nie stawiał jeszcze wymagania co do lektora.

I błagam, nie wciskajcie już ludziom na siłę tych filmów, bo jeśli ktoś ich nie lubi, to raczej przez takie namawianie też nie polubi -to sprawa indywidualna, a o gustach się podobno nie dyskutuje.

Agata

#92 Re: Re:

2014-04-11 09:00

#7: - Re:

Ja myślę że w bollywood też chcą to sprzedać, ale przedtem starają się aby ten film spodobał się publiczności, wkładaja w te filmy nie tylko cieżką pracę ale też swoje serce ;)  jestem im wdzięczna

Kajol

#93

2014-07-08 15:33

Czuje niedosyt... oglądam piosenki na youtubie ale to za mało... a półki w sklepie są puste.

Gość

#94 Re: Re: dobry argument...

2014-07-08 15:35

#91: - Re: dobry argument...

Ja wole napisy... :)


Gość

#95 Re: Re: Re: dobry argument...

2014-07-15 19:00

#94: - Re: Re: dobry argument...

Też wole napisy i oryginalny głos aktorów, a nie bezuczuciowego lektora i zgadzam się całkiwicie z gościem z komentarza #91. Ja wolę mówić kino indyjskie (a i tak każdy dopowiada "A, wiem! Bollywood!"), bo oglądam nie tylko kino hindi, ale m.in. kino telugu czy tamilskie...


Gość

#96

2014-11-17 12:44

Filmy indyjskie wydawane w Polsce cieszyły się dużą popularnością. Wśród wymienionych tytułów brak jest wielu filmów (3 Idiots, Gaijini i inne, w tym film wydany w Polsce w VHS "Lagaan"). Dlaczego był taki "wysyp" a teraz 1-2 koprodukcje?
Dlaczego w Polsce nie ma legalnie wydanych filmów z Indii??
96

#97 Re:

2014-11-17 12:51

#96: -  

 1-2 koprodukcje indyjsko-jakieś W ROKU!!! Można by produkować filmy indyjskie, które miałyby tylko polskie napisy (są takie filmy najcześciej prod. USA, które mają wgrane po 20 języków) na płycie DVD-BlueRay. Filmy z Shah Rukh Khanem sprzedawałyby się dobrze (może nie tak jak kino "kopane" ale lepiej jak wiele "ambitnych produkcji" lecących w kinach dyskusyjnych przy słabej frekwencji. Można by też sprzedawać filmy (i dostosować do tego nakład) wg ilosci zamówień (nawet z częściową przedpłatą). Wydaje się, że tu brak dobrej woli (tzn. chodzi o forsę tylko nie wiadomo jak i czyją). Smutne.

Uprowadzony

#98

2015-01-12 22:47

Wielki powrót Bollywood w Polsce?! Polecam bardzo ciekawy artykuł:

http://budujemydwor.pl/bollywoodzki-film-w-polskim-domu/

 

tak

#99 tak

2015-02-07 20:45

Podpisuję petyncje

marCcii
Gość

#100

2015-04-06 16:09

poniewaz jestem wielka fanka bollwood i chcialabym aby filmy bollwood byly dostepne w polsce w kinach i oczywiscie z lektorem ;) A i jest juz 2015 rok ?!!! mozecie to juz wyslac moze jednak sie uda