Kino Bollywood w Polsce

Skontaktuj się z autorem petycji

Temat pod dyskusję został automatycznie utworzony do petycji Kino Bollywood w Polsce

Prezes Bruno
Jarosław

#26 Popieram petycję

2013-08-14 08:20

Popieram tą petycję bo lubię Bollywood. ;-)

Gość

#27

2013-08-16 02:06

I prawidłowo dystrybutorzy w kulki se lecą zarobili sporo na tych filmach gdyż pisali o tym w gazetach telewizji ludzie chcą oglądać filmy a hollywood przechodzi do lamusa w skrócie barany wolą sciągać gówno co leży w koszykach po 9 zł a nie wspaniały film który koszował 60-70zł który z chęcią oglądałem moim zdaniem skopać ich tyłki to za mało ale niech ktoś się zajmie bo drętwe filmy hollwood mi się przejadły i chcę oglądać filmy bollywood piękne i wzruszające
shahrukhkajol12

#28 o tak!!!

2013-08-16 11:08

Widzę,że jest nas coraz więcej i cieszą mnie te wszystkie komentarze ZGADZAM SIĘ Z WAMI W ZUPEŁNOŚCI ;)
stara ciotka lulu

#29 Wszystko rozumiem, ale...

2013-08-16 11:27

moda na Bollywood w Polsce się skończyła,fanów jest zbyt mało, dystrybucja filmów nie jest opłacalna. A sama petycja, no jakby to powiedzieć, jest trochę ckliwa,odwołuje sie do emocji, uczuć, ale nie zawiera konkretnych propozycji, takich które mogłyby potencjalnego dystrybutora zainteresować. To jest biznes i ma przynosić pieniądze, a teraz w Polsce raczej na to szans nie ma.

Gość

#30 oj tam

2013-08-16 14:50

Stara ciotka lulu innym się petycja podoba podpisów jest coraz więcej więc nie ma się czym martwić.
stara ciotka lulu

#31 Re: oj tam

2013-08-16 16:39

#30: - oj tam

Obawiam się, że 400 osób może nie wystarczyć. A nawet jeśli innym petycja się podoba, to nie znaczy, że zachwyci dystrybutorów. Nie w takiej formie, w jakiej jest obecnie.

Argumenty w niej zawarte są dość wątpliwe (uczucia, życiowe wartości, SRK, proroctwa o przyjeździe ekip filmowych), aby mogły przekonać dystrybutorów, że z tej inwestycji będzie zysk.

Kajol <3

#32

2013-08-18 16:06

Była bym bardzo szczęśliwa gdyby to się udało brakuje mi tych filmów :(
gość

#33 To nie przejdzie...

2013-08-18 21:15

Przykro mi, ale pomysł jest z góry skazany na porażkę. Po pierwsze, jak ktoś wspomniał -odwoływanie się do uczuć, emocji, SRK, wielkich wartości i cnót, jakie rzekomo filmy indyjskie prezentują (chyba ten, kto to pisał, obejrzał jedynie K3G... Polecam spojrzeć na produkcje 2010+, to kino się amerykanizuje na potęgę) i piractwa nic nie zdziała i nie przekona dystrybutorów. Po drugie -koszt takiego filmu jest duży (nie tylko do kupienia, ale także do wykupienia praw do rozpowszechniania w Polsce i to zwyczajnie się dystrybutorom nie zwróci, bo musieliby sprzedać tysiące egzemplarzy, a nie przykładowo 100) i większość z tych osób, które podpisały petycję, pewnie i tak zaraz będzie chciała pobrać dobrą kopię z Internetu -także błędne koło, piractwo nie zniknie. A jeśli komuś naprawdę zależy na KUPNIE filmu (a nie ściągnięciu), to można kupić na zagranicznych stronach i co najważniejsze TANIEJ niż wydania polskie. Napisy angielskie są dostępne, a jeśli język jest barierą, to w łatwy sposób można podstawić tam napisy polskie, które i tak powstają wśród fanów. Po trzecie -teraz filmy na DVD w ogóle przechodzą do lamusa, bo nośniki CD i DVD wychodzą już z użycia, a na ich miejsce wchodzą filmy na VOD. Skoro teraz już mało co wychodzi na DVD (nawet te niby uwielbiane Hollywood), to wątpię, że nagle 400 podpisów wszystko odmieni i zaczną wydawać filmy indyjskie, które przykro mi, ale są towarem niszowym w naszym kraju. Lubię kino indyjskie i to bardzo, ale patrzę na świat realnie. Dlatego nie liczę na pozytywne efekty tej akcji i dalej kupuję filmy za granicą.
Jacekkk

#34 A co ze wznowieniami?

2013-08-19 17:04

Może niech dystrybutorzy wznowią chociaż kilka klasyków. Teraz nigdzie ich już nie ma a na portalach aukcyjnych ceny takich DVD czasami przebijają ceny BluRay-ów. Chyba, że licencje wygasły wtedy kłopot... Dziwne, że "źródełko" tak nagle wyschło. Odnosiłem wrażenie, że Bollywood zdobył w Polsce przyczółek i już nie zniknie a tu taka niemiła niespodzianka.

Ewelina

#35

2013-08-20 08:16

Też uważam,że kilka wznowień by się przydało typu Billu,RNBDJ,KKHH i Jodhaa Akbar,które baaardzo ciężko jest dostać,a jak już się pojawią to za kosmiczne ceny można by było napisać o tym w petycji.I mam jeszcze taką jedną sugestię aby do listy z filmami po premierze dodać zamiast kilku tytułów jakieś klasyki z działu 'prawdziwe kino bollywood' np Karan Arjun,One 2 Ka 4,Phir Bhi Dil Hai Hindustani
,Fida,Fiza,Koyla,Dev,Deewar,Chori Chori Chupke Chupke,Hum Tumhare Hain Sanaam i wiele wiele innych.Wydaje mi się,że takimi filmami bardziej przekonamy dystrybutorów niż tymi nowymi,bo nawet 5 lat temu gdy bollywood było u nas wydawane nie były to filmy nowe na ten czas tylko trochę starsze i wydaje mi się,że właśnie takie kino ludzie chcieliby oglądać :)
Chandra

#36 Re:

2013-08-20 21:54

#35: Ewelina -

Zgadzam się z tobą, że bollymaniacy wolą starsze filmy, ale nowsze produkcje mogą przekonać także widownie z góry źle nastawioną na kinematografię indyjską. Napewno filmy takie jak Talaash zachęciły by polaków lubiących się w kryminałach, zaś romasne dla romantyków, komedie dla lubiących poczucie humoru. Niech będzie zróżnicowanie a nie jedno i to samo, bo to sprawi, że będą wszyscy widzieć bolly tak jak teraz, że to tylko miłosne historyjki z śpiewami i tańcami i nic więcej, a jak powiesz o kryminale to takie oczy, że hindusi takie coś kręcą itp. Poza tym w nowszych nie ma tych taki piskowych śpiewów, które od razu odstraszają innych, my bollymaniacy kochamy to, ale my mamy zachęcić nie tylko bollymaniaków, mamy sprawić, że większość osób zacznie chwytać za te filmy. Dodam jeszcze,że ja bym tu poleciała w kierunku VOD. Moda na DVD już powoli znika ;/ Polacy wolą sobie obejrzeć film w tv niż kupować DVD, bo jak u mnie w domu jest, po co kupować film by tylko raz obejrzeć. A poza tym polacy jak polacy nie kupią filmu za 50zł bo już za drogo, to tylko zniechęca i napewno nie każdy z nas mam tyle pieniędzy by co miesiąc nowy film kupować. Postawmy by najpierw idea z powrotem Bollywood była wypróbowana w tv lub na VOD, gdzie więcej jest widzów i gdzie polacy częściej sięgają, bo jest taniej jeden film kosztuje do 10zł i nie muszą wychodzić z domu co jest wygodniejsze.

Ewelina

#37 znowu ten VOD...

2013-08-21 18:38

Według mnie VOD to beznadziejny pomysł.Lepiej aby było DVD,bo kupi się raz i ma się ten film proste.Z resztą kto powiedział,że kupiony film obejrzy się tylko raz i odrazu bedzie kosztował 50zł? Wystarczy film bez dodatków za ok.30zł.


Gość

#38 Przykro mi...

2013-08-22 15:32

Ale na wznowy nie ma co liczyć bo dystrybutorzy filmów bollywood w Polsce (Blink i Epelpol) już dawno zwinęli interes...

Ewelina

#39 może jednak

2013-08-22 18:04

Zwinęli,ale rozwiną znowu ;)

Ten wpis został usunięty przez autora (Pokaż szczegóły)

2013-08-24 13:22


stara ciotka lulu

#41 Re: może jednak

2013-08-24 13:24

#39: Ewelina - może jednak

Ewelina, nie rozwiną. Ten biznes nie był opłacalny, firm już nie ma z tego co mi wiadomo.


Gość

#42 Do Ciotki lulu

2013-08-24 20:01

Nie ma... Znaczy w internecie szukałam czy coś innego może wydają, ale jednak nie. W każdym razie ponieśli straty... Zresztą pamiętam jak Blink obiecywał m.in. "Dor" i co? I jajeczko! Już wtedy chyba było "coś nie tak" z biznesem...

SharmiGirl

#43 #25

2013-08-24 23:34

Miejmy nadzieję, że petycja zostanie rozpatrzona pozytywnie. Oby. Może w Polsce zostanie nakręconych więcej filmów <3
stara ciotka lulu

#44 Re: #25

2013-08-26 09:57

#43: SharmiGirl - #25

Ta petycja nie ma na to szans. Po pierwsze jest napisana tak, że nikt ją nie będzie brał na poważnie (niestety argumenty o uczuciach raczej nie trafią do serc wydawców), po drugie rynek rządzi się swoimi prawami, a dystrybucja filmów Bollywood zwyczajnie się nie opłaca. Nie ten czas. Jeden/jedna z komentujących wyjaśniła to juz dość dokładnie.

 

 

Ewelina

#45 mam deja vu

2013-08-26 10:26

Jeśli waszym zdanie petycja nie wypali to po co w ogóle na nią wchodzicie i głupio komentujecie? Nie chcecie to nie podpisujcie i olejcie tą petycje proste.Dystrybutorzy kilka lat temu wydając filmy robili to na ślepo,nie wiedzieli czy ludzie polubią to kino i czy będzie się sprzedawać.Teraz widząc,że ludzie starają się o to aby moda na bollywood wróciła może inaczej do tego podejdą.Pozatym od 2010 roku,kiedy ostatni raz wydano ostatni film bollywood w Polsce przybyło fanów można to zauważyć na niektórych forach.Podpisów jest coraz więcej więc bądźmy dobrej myśli jeśli W OGÓLE WAM ZALEŻY.
stara ciotka lulu

#46 Ech ta młodość...

2013-08-26 11:34

#45: Ewelina - mam deja vu

Ewelina, Twoje idealistyczne podejście jest rozczulające (pomijając niezbyt uprzejme słowa o głupich komentarzach), ale realia są takie, ze fanów jest zbyt mało, a ten biznes się nie opłaca.

Ewelina

#47 ...

2013-08-26 13:37

stara ciotka lulu daj już sobie spokój.Nie chcesz nie wierz.

Gość

#48 Re: ...

2013-08-26 18:44

#47: Ewelina - ...

Dobrze, bo jak rozumiem, tylko hurraoptymistyczne komentarze są tu mile widziane : D

stara ciotka lulu

#49 Re: Do Ciotki lulu

2013-08-26 20:00

#42: - Do Ciotki lulu

Był już widocznie wtedy nieopłacalny, nie było popytu. Na szczęście w dobie internetu można sobie radzić innymi sposobami, chociażby sklepami zagranicznymi, jak to już kiedyś ktoś z komentujących podpowiedział. Ale jeśli chcecie możecie liczyć na to, że Wasza petycja wzruszy skamieniałe serca dystrybutorów. Ja Wam nie bronię przecież. Pozdrawiam :)

Prezes Bruno
Jarosław

#50

2013-08-27 16:40

Ja na miejscu dystrybutorów na płytach DVD zrobiłbym tak że lektory i napisy filmach byłyby nie tylko w języku polskim ale także przynajmniej w językach sąsiadujących z nami państw.