Zniesienie strefy płatnego parkowania na terenie kampusu PWr.

Skontaktuj się z autorem petycji

Temat pod dyskusję został automatycznie utworzony do petycji Zniesienie strefy płatnego parkowania na terenie kampusu PWr.


Gość

#1

2013-06-11 10:05

Nie zgadzam się na to, abym musiał płacić za parking w trakcie zajęć, dojeżdżam samochodem na uczelnię bo jest szybciej i wygodniej niż pociągiem (niekiedy i taniej) a to i tak już kosztuje, a podobno studiowanie w naszym kraju jest darmowe !!!
rq

#2

2013-06-11 10:40

Chyba już wystarczy, że Sm ma pod PWR żyłę złota. Potrafią pół dnia się kręcić tylko po PWR i studentom mandaty wstawiać.
Normalnie to policja i SM bez pytania nie powinna mieć wstępu na teren kampusu PWr bez wyraźnego powodu i pozwolenia, a to że mają pozwolenie od rektora, to tylko dlatego żeby było bezpieczniej, a nie żeby trzepać kasiorę na studentach!
I nie rozumiem argumentacji, że często jest zajęty parking i pracownicy PWr nie mają gdzie zaparkować, jak jest osobny zamknięty parking dla nich.
Prezydent już chyba nie wie gdzie kasy szukać, na pewno naciskał rektora, żeby pozwolił mu pozwolił jeszcze więcej kasiorki pod PWr robić. Pozdrawiam i mam nadzieję, że pan Dutkiewicz zmądrzeje.

Gość

#3

2013-06-11 16:54

Świetna i potrzebna inicjatywa
Wybierz swojego nicka

#4 Temat

2013-06-11 18:09

Wraz z kolegami dojeżdżamy z ZOD Wałbrzych na zajęcia, żeby obniżyć koszty staramy się zawsze jechać w 5 osób, nie powiem wprowadzenie opłat parkingowych podniosłoby nasze koszty dość znacznie...

Gość

#5

2013-06-11 20:26

Powinniście wystosować otwarty list do odpowiedniego departamentu unii europejskiej. Jedna z największych uczeni w polsce i taki cyrk. O dziwo w przyszłym roku otwarty zostanie dla wykładowców nowy parking, zapewne właśnie z pieniędzy unijnych
PWR

#6 Potrzeba debaty.

2013-06-11 22:31

Protest jest moim zdaniem idiotycznym pomysłem. Dlaczego..? Bo nie dajecie żadnych rozwiązań, tylko wymagacie. Kampus powoli wygląda jak jeden wielki parking, bardzo często ciężko w ogóle przejść chodnikiem (np. kolo B1, A2). Na całym świecie buduje się systemy typu "Parkuj i jedź". Wjazd do centrum miasta i parkowanie tam to pewnego rodzaju LUKSUS. U nas niestety niektórzy jakby mogli to zaparkowali by w środku C13, moim zdaniem są to strasznie złe przyzwyczajania. Jeśli ktoś dojeżdża z daleka to dlaczego nie może zostawić samochodu PRZED centrum a do miejsca docelowego dojechać komunikacją miejską?
Z drugiej strony ceny podane przez miasto są strasznie wysokie.

Dlatego właśnie należy ROZMAWIAĆ i szukać ROZWIĄZANIA, a nie drzeć się na rynku...
qw

#7 Re:

2013-06-11 22:38

#2: rq -

Gdyby ludzie nie parkowali jak idioci to policja czy straż miejska nie maiałaby powodu do interwencji.. Tak to ludzie sami sobie winni np. zajmując pół CHODNIKA..

piwosz

#8 alternatywa

2013-06-12 17:59

A ja to bym wszystkie parkingi usunął, zrobił ławeczki i lał piwo z beczki i też będzie biznes.

Gość

#9 Re: alternatywa

2013-06-12 18:03

#8: piwosz - alternatywa

Tak.. jak wiadomo po spożyciu nie wolno prowadzić auta więc gdy każdy walnie piwko samochody będą zbędne a tyum samym parkingi!!!!

 


Gość

#10

2013-06-12 19:19

Muszę dojeżdżać z drugiego końca miasta co zabiera mi około 1 godzinę w jedną stronę, natomiast autem jadę ok 15 min. Zdecydowanie wolę jeździć autem, tylko co mi po tym, jak nigdzie pod PWr nie mogę znaleźć miejsca, a jak już znajdę, to jest ono płatne?
M

#11 Re:

2013-06-12 21:44

#2: rq -

Ulice nie należą do PWr, tylko do miasta, dlatego też SM i policja ma prawo zrobić co zechce :)


Gość

#12

2013-06-16 21:09

studenci i tak nie mają pieniędzy, po co jeszcze zwiększać wydatki? tak, większość jeździ komunikacją miejską. lecz co w okresie np. letniej sesji? panie w białych bluzkach i panowie w garniturach, wszyscy pozapinani pod szyję mają się gotować w zatłoczonych mpk'ach w temperaturze bliskiej wrzenia?
student 2000-2005

#13 (Anty) Petycja Mieszkańca !

2013-06-17 17:03

Mieszkam niedaleko PWR, AR, Pasażu Grunwaldzkiego, Grunwadzki Center, itp.
Mam niemowlę w domu i często muszę szukać miejsca krążąc pod domem lub parkować nawet 500m od mieszkania i nieść fotelik z niemowlakiem i zakupy ponieważ miejsca pod domem mam zablokowane przez samochody, głownie z rejestracjami z poza Wrocławia. Apeluję aby strefa była poszerzona do ulicy Sienkiewicza.
Miejsca pod domem blokują mi nie tylko studenci ale również pracownicy Pasażu i Grunwaldzka Center. Abonament dla mieszkańców rozwiąże problem, kiedy byłem studentem jeździłem codziennie komunikacją miejską i nie miałem z tym problemów... Komunikacja na Rondzie Regana jest bardzo dobra. Uwielbiam okres wakacyjny i świąteczny, wtedy samochody znikają w ciągu kilku godzin, nawet te które stoją zaparkowane kilka tygodni w tym samym miejscu... Studenci i pracownicy, powinni parkować na obrzeżach i dojeżdżać komunikacją, dzielnica jest stara i nie przystosowana do takiego ruchu... Opłaty nie są wymuszeniem kasy lecz narzędziem do ograniczenia ilości aut. kto musi i tak przyjedzie autem, kto nie musi niech nie przyjeżdża, Każdy inteligentny student powinien to zrozumieć, na pewno zrozumie jak się postawi w sytuacji mieszkańca albo do tego dorośnie...
Proszę uszanować mieszkańców którzy muszą też tolerować nocne wybryki i imprezy studentów...

Matysek

#14

2013-06-20 14:30

MPK - mówi wam to coś ? ;)
ralfiq

#15

2013-06-22 18:29

"Dodatkowe koszty związane z opłatami parkingowymi są dużym obciążeniem finansowym dla studentów, którzy nie posiadają własnego źródła utrzymania"
ABSURD! Skoro ktoś nie ma własnego źródła utrzymania to znaczy, że go nie stać na samochód - jeździ MPK bo jest taniej. Jeśli natomiast ma samochód sponsorowany przez rodziców to i rodzice będą płacić za parking.

Jak ktoś będzie MUSIAŁ awaryjnie się dostać na uczelnię czy w okolicę - będzie gotowy zapłacić, a państwo wygodniccy "biedni studenci" niech się przesiądą w MPK.
ala

#16 Re:

2013-09-12 13:57

#2: rq -

chętnie się dowiem, gdzie ten zamknięty parking dla pracowników jest bo właśnie jestem pracownikiem, a przez "biednych" studentów dojeżdżających autami nie mam gdzie zaparkować :)