Protest przeciwko trybowi zmiany cennika DS PW

Skontaktuj się z autorem petycji

Temat pod dyskusję został automatycznie utworzony do petycji Protest przeciwko trybowi zmiany cennika DS PW


Gość

#1

2013-11-06 07:16

szkoda ze wprowadzona zmiana cennika nie obowiązuje od pazdziernika... LOL
Tom

#2 Poprawna forma

2013-11-06 07:52

Cześć, przesyłam kilka uwag odnośnie formy:

Poprawione więc tu już niepotrzebne.

Ten wpis został usunięty przez autora (Pokaż szczegóły)

2013-11-06 08:06



Gość

#4

2013-11-06 08:54

Biuro Spraw Studenckich nie zajmuje się Domami Studenckimi.
PA

#5

2013-11-06 09:13

Jako jednostka zajmująca się sprawami socjalnymi znalazła się na liście adresatów; od decyzji stypendialnej ma zalezeć wysokość opłat. Być może BSS o tym nie wie, a może warto by wiedziało. Tak samo na zasadzie /do wiadomości/ wśród adresatów znalazły się: komisja spraw socjalnych, przewodniczący SSPW i prof. Wieczorek.
Tomek IS

#6 Re:

2013-11-06 09:16

#5: PA -

BSS to studentów w d**** z Kowalską na czele

PA

#7

2013-11-06 09:19

Czy w innych DSach nowy cennik także pojawił się wczoraj? Albo może jeszcze się nie pojawił? xd
W piśmie wymieniony jest DS Riviera bo z niego pochodzą autorzy, ale jeżeli inne DSy mogą się pochwalić podobnymi wrażeniami pismo zostanie uogólnione ;)

Gość

#8 Re:

2013-11-06 09:44

#7: PA -

Dzisiaj postanowiłam poszukac czegoś takiego w Babilonie i znalazłam przy Administracji, nie wiem czy ktokolwiek inny przechodząc zwrócił uwagę na tą tablicę. Ale niestety nie wiem kiedy zostało to wywieszone.

PA

#9

2013-11-06 10:24

Autorzy otrzymali informację, że w innych akademikach ogłoszenia także pojawiły się najprawdopodobniej wczoraj. Należy przy tym uznać kulturę Riviery w której ogłoszenie pojawiło się przy windach a nie jak gdzie indziej przy administracjach, koło których mało kto codziennie przechodzi i wiele osób nadal nie ma pojęcia o zmianach. Treść została uogólniona na wszystkie DSy.
Publicznie

#10 Uszczegółowienie:

2013-11-06 13:28

U-nauta

#11 Re: Uszczegółowienie:

2013-11-06 13:50

#10: Publicznie - Uszczegółowienie:

więc petycja jest źle adresowana. Proponuję ją pisać do rektora wieczorka, kierowników DSów i rektora Szmita

Monia

#12

2013-11-06 15:26

Ceny te są podniesione przez Administrację Centralną, więc do nich można też kierować pismo. Również można kierować do Kanclerza PW który to jest odpowiedzialny za akademiki.
PA

#13

2013-11-06 15:29

Do adresatów pisma zostają dopisani: Rektor, Kanclerz i Administracja Centralna z działem Domów Studenckich oraz kierownicy DS'ów.
M

#14

2013-11-06 15:30

I generalnie nie powinno być to kierowane do całego Samorządu ponieważ nie wszyscy o tym wiedzieli i nie wszyscy mieli na to wpływ. Jestem w SSPW i dowiedziałam się o tym przez przypadek słysząc rozmowę w kuchni.
PA

#15

2013-11-06 15:52

Pod nowym cennikiem wiszą podpisy Przewodniczącego KDS oraz Przwodniczącego SSPW. Jeżeli się pod tym podpisali to znaczy, że wiedzieli o nowym cenniku, wiedzieli o rozróżnianiu studentów. W osobie przewodniczących podpisały się pod tym instytucje które reprezentują, nie jesteśmy w stanie wykazać, które osoby są stricte odpowiedzialne za wydanie takiej decyzji stąd cała organizacja jako adresat. Bardzo nam przykro, że dotyka do także członków SSPW, który nic o tym nie wiedzieli jak i takich, którzy (być może) występowali przeciwko temu działaniu.
A

#16

2013-11-06 16:00

Ludzie, jesteście głąbami skoro nie czytacie uchwały KDS którą tak bardzo krytykujecie. Uchwała mówi o tym, że KDS negatywnie opiniuje zmianę cennika. Jeśli więc chcecie by KDS zmienił decyzje to... ma się na nią zgodzić?
PA

#17

2013-11-06 16:05

Cennik jest załącznikiem do podanej uchwały. Ale prawda prawdą - treść uchwały zupełnie nie przystaje do jej załącznika. Więc może ktoś z KDS wyjaśni o co tu chodzi? W uchwale KDS nie zgadza się na podwyżki ale w załączniku do niej jest podany cennik z podwyżkami. Gdyby nie to, że pod cennikiem są podpisy przewodniczących bym nie uwierzył, że KDS się na to zgodziła.


Gość

#18

2013-11-06 18:02

skandal
BRAK SŁÓW

#19 DAJCIE SPOKÓJ

2013-11-06 18:14

ZWIĘKSZONA OPŁATA DLA OSÓB KTÓRE POBIERAJĄ STYPENDIUM WZIĘŁA SIĘ STĄD, ŻE OSOBY POBIERAJĄCE SOCJALNE I MIESZKAJĄCE W AKADEMIKACH DOSTAJĄ >DODATKOWO< PIENIĄDZE Z RACJI ZAMIESZKANIA NA STANCJI LUB AKADEMIKU, WIĘC POLITECHNIKA MA PRAWO ZWIĘKSZYĆ IM OPŁATĘ Z RACJI ZAMIESZKANIA W DS. I TAK TAKIE OSOBY WYCHODZĄ NA PLUS ZYSKUJĄC KILKADZIESIĄT ZŁ (W ZALEŻNOŚCI GDZIE MIEJSZAJĄ) WIĘC NIE WIEM CZEMU ROBIĄ PROTESTY.

Gość

#20

2013-11-06 18:17

Liczę na to, że uda się dojść do porozumienia w tej sprawie przez to, że ta petycja zostanie rozpowszechniona w jak najszerszym gronie.
dev

#21 Re: DAJCIE SPOKÓJ

2013-11-06 18:18

#19: BRAK SŁÓW - DAJCIE SPOKÓJ

To może chciałbyś się zamienić z tymi osobami? Ciekawe czy dalej byś sądził, że wychodzą na plus ;)

wyłączCAPSLOCK

#22 Re: DAJCIE SPOKÓJ

2013-11-06 18:21

#19: BRAK SŁÓW - DAJCIE SPOKÓJ

Nie rozumiesz. Zgoda?

Bonus BGC

#23 Re: Re: DAJCIE SPOKÓJ

2013-11-06 18:21

#22: wyłączCAPSLOCK - Re: DAJCIE SPOKÓJ

Na Łazarskim rejonie, nie jest kolorowo
czasem zapija się smutki i bywa czilałtowo

Zniechęcony

#24

2013-11-06 18:31

Sam nie pobieram stypendium socjalnego ale według mnie jest to jawna dyskryminacja tychże osób. Niestety najłatwiej dokopać biednemu... Te zmiany są po prostu chore nie dość, że z roku na rok zwiększają opłaty za akademiki(próżno szukać aktualnego cennika na kwaterunek.sspw), coraz więcej zajęć WF jest płatnych(np. basen od tego roku). Na każdym kroku próbują od nas wziąć pieniądze. Ehh muszę jak najszybciej skończyć te studia bo lepiej na pewno nie będzie a jak widać na powyższym przykładzie ninja ustawy mogą skutecznie utrudniać studiowanie.

kds93

#25 Podsumowanie

2013-11-06 18:40

"Biedniejsi studenci płacą więcej" jest to mało śmieszny, ale popularnym od wczoraj "żart" na PW. Dostaję stypendium, czyli pomoc, ponieważ mam za niskie dochody. Jest to POMOC, a nie jak ktoś napisał "darmowa kasa". Myślę, że do tego podziału/podwyżki nie dojdzie. W przeciwnym wypadku będzie to świetna pożywka dla mediów. Mam nadzieję, że nie tylko pobierający stypendium się nie zgadzają z nowym cennikiem. Nie oszukujmy się, podwyżki w końcu dotkną każdego.