Odpowiedzialność państwa za zabójstwa kobiet

Skontaktuj się z autorem petycji

Temat pod dyskusję został automatycznie utworzony do petycji Odpowiedzialność państwa za zabójstwa kobiet


Gość

#1

2013-11-25 11:27

w slusznej sprawie i po stronie slabszego staje i walcze o dobro i sprawiedliwosc

Gość

#2

2013-11-25 16:40

cieszę się, że kobiety bronią się przed przemocą
b.

#3

2013-11-25 23:06

Najwyższy czas by Państwo wzięło odpowiedzialność za tragedie, a nie zwalało jej jak dotąd na ofiary chroniąc sprawców.

Gość

#4

2013-11-26 14:34

podpisalam, ale osobiscie uwazam, ze apelowanie do serca tuska i wyrazanie wiary to nadmierna kurtuazja i cokolwiek bezsensowna

Gość

#5 Re:

2013-11-26 14:50

#4: -

tez podpisałam i zgadzam sie z Pani stwierdzeniem...


Gość

#6

2013-11-26 20:16

Zabrakło tutaj postulatu dotyczącego poszanowania dla wolności osobistej i prawa do samostanowienia kobiet, które są zmuszone w związku z doświadczaniem przemocy domowej korzystać ze schronisk.

Gość

#7

2013-11-27 06:54

Mam nadzieje,że ofiar przemocy będzie coraz mnie a nie na odwrót.Czas zacząć działać a nie tylko mówić i zapewnić odpowiednia pomoc od A-Z nie pozostawiając samym sobie z problemem przemocy na jakimś etapie z bezradności tym razem instytucji.Aby zainteresowania mediów nie ograniczały się tylko do sytuacji gdzie dojdzie już do tragedii .Ta petycja to hołd dla wszystkich ofiar dla których pomoc przyszła za późno lub wogóle.

Gość

#8

2013-11-27 07:57

Nikt nie zgadza się na poniżanie, bicie, śmierć...

Gość

#9

2013-11-27 11:52

Popieram i namawiam znajomych do popdpisania

Gość

#10

2013-11-28 17:09

Podpisałam, bo kobiety niestety nie mają dostatecznego wsparcia organów powołanych do udzielania im pomocy. Często pozostają same z problemem przemocy psychicznej, bo one nie mają siniaków ani śladów pobicia.

Gość

#11 Re:

2013-11-28 17:45

#10: -

Niestety to prawda..kobiety zostają same z problemem, a sąd umywa ręce od odpowiedzialności.


Gość

#12

2013-12-01 06:06

Warto byłoby także zająć się bardziej empatyczynie sytuacją, gdy kobieta w obronie własnej dopuszcza się zabójstwa swego prześladwcy. Bezduszne traktwanie jej jak zwykłego przestępcy całkowicie przenosi winę na zabójczynie i de facto całkowicie zwalnia z odpowiedzialności za ten desperacki krok zarówno Państwo, jak i inne instytucje, które zawiodły w zapewnieniu jej i jej dzieciom bezpieczeństwa.

Gość

#13

2013-12-01 13:08

popieram, gdyż WIEM jak bardzo potrzebna jest pomoc państwa w kwestii ochrony przed sprawcą przemocy !

Gość

#14

2013-12-01 20:47

Jest w pełni zasadna, niecierpliwie oczekujemy na działania władz państwowych

Gość

#15

2013-12-02 16:08

W pełni popieram petycję.Uważam,że zarówno powołane instytucje rządowe jak i pozarządowe nie mają lub w niewielkim stopniu wykorzystują posiadane narzędzia by w sposób całościowy zapewnić ochronę życia i zdrowia kobiet i ich dzieci.

Gość

#16

2013-12-05 09:55

Mam nadzieję,że ktoś zwróci uwagę na problem maltretowanych kobiet.Od trzech lat borykam się z mężem psychopatą,mam 3 umorzone postepowania prokuratorskie przeciwko niemu, nasza czteroletnia córka jest bita przez męża i jego matkę,uciekłam,ale z doświadczenia wiem, że w PL niestety to sprawca jest chroniony przez nasze państwo, kobieta i dziecko są na przegranej pozycji. Ta petycja to krzyk kobiet o pomoc. Polskie Państwo jej nie zapewnia

Gość

#17

2013-12-05 10:09

Popieram

Gość

#18

2013-12-05 20:11

Przemoc w rodzinie jest wszechobecna. Ludzie, którzy mogliby temu choć częściowo zaradzić, udają, że nie ma problemu. Nasz Parlament skutecznie się ociąga przed ratyfikacją, a potrzebujący pomocy wobec agresji nie otrzymują jej. Lenistwo stanowiących prawo jest niewybaczalne. Cierpiąca kobieta, to cierpiąca rodzina. Syn ojca agresora nie korzystającego z terapii ma też duże szanse znęcać się nad swoją rodziną i dokonywać innych czynów przestępczych. Nie przeciwdziałanie przemocy w rodzinie jest dużym złem.
EW

#19 Przemoc ekonomiczna i psychiczna

2013-12-07 13:27

Kobiety nie mają pomocy państwa, żadnej. Doświadczam tego od bardzo dawna. Nie chodzi tylko o skrajne przypadki zabójstw, ale o przemoc, która podstępnie wżera się w życie i niszczy je. Przybiera ona najróżniejsze formy. I potrzebna jest pomoc łatwo dostępna, ale też skuteczna i szybka.

Gość

#20

2013-12-08 21:08

Znam tę sytuację z autopsji. Dla policji tzw. twardym dowodem, że kobieta doznaje przemocy, jest dopiero ona sama jako dowód już sztywny.
To, jak w naszym kraju policja i sędziowie traktują kobiety doznające przemocy, jest karygodne!!!!!

Gość

#21

2013-12-08 21:15

Dlaczego w Polsce to kobiety doznające przemocy muszą uciekać z dziećmi z domów a ich kaci zajmują domy, mieszkania, porzucają pracę, by nie płacić alimentów i żyją z zasiłków, na które my pracujemy, na które m.in. pracują ich ofiary.ABSURD!
Wyroki w zawieszeniu nie dają kobietom bezpieczeństwa!
Eksmisji sprawców praktycznie wcale się nie orzeka!!!!!Tułają się kobiety z dziećmi

Gość

#22

2013-12-10 15:52

Tyle się mówi o przemocy w rodzinie Sama doświadczyłam takiej tragedii ale jak dałam sprawę do Sądu to dopiero zaczęło się.... w teorii to pięknie wygląda ale w praktyce...? człowiek zostaje sam i gdyby nie wsparcie rodziny ,przyjaciół,sąsiadów to nie jest do przejścia...i czasem to nie wiem czy lepiej jest tkwić w "chorym " związku ,czy walczyć a to bardzo jest trudne ,szczególnie jak sie mieszka w małym miasteczku i tak jak w moim przypadku mąż ma " wtyki" i kasę to może wszystko i jest zezwalanie mu na niszczenie mnie. Moja sprawa toczy sie już ponad rok ...i kończ nie widać chociaz mam "twarde " dowody i dużo świadków Trzeba bardzo dużo siły i wytrwałości aby sie nie poddać i skonczyć z tym co sięchodz zaczęło ale ile kobiet ma siłe do walki aby przebrnąć przez to co ja przechodzę ?

Gość

#23 Re:

2013-12-10 16:29

#6: -

Zgadzam się jak najbardziej,sama trafiłam do takiego schroniska z synem...


Gość

#24 Re:

2013-12-10 17:23

#22: -

To sprawcy mają wszelkie prawa w tym prawo do adwokata, ofiary są traktowane jak intruzy i doznają wiele upokorzeń ze strony instytucji. Muszą mieć ogrom  silyi zdrowia  do  walki z oprawcą i wymiarem sprawiedliwości...pomoc dobrze wyglada tylko na plakatach. Sądy za pomocą spejalistów stwierdzających niepoczytalność  sprawcy, w swietle prawa umywają ręce od odpowiedzialności sugerujac iz sami mają rozwiązac swoje problemy. Zamiast zapobiegać tragediom, czeka się na nie. NIEMOC odgórna.


Gość

#25

2014-02-10 11:34

Kobiety chcą i są zmuszone patrzeć ustawodawcom na
"ręce",muszą b.uważnie przyglądać się pracom prawników,stosować dostępne formy nacisku na różne "lobby męsko-prawne".