SPRZECIW WOBEC LIKWIDACJI MDK Konin
Skontaktuj się z autorem petycji
Temat pod dyskusję został automatycznie utworzony do petycji SPRZECIW WOBEC LIKWIDACJI MDK Konin
|
Gość |
#12012-01-16 14:58Myślę,że są jeszcze mądre władze w m.Konin i nie pozwolą na likwidację "MDK KONIN",który jest jedną z ostatnich ostoi kultury w tym mieście.Likwidacja tej placówki,to jest szkodliwe dla miasta. |
|
| |
|
Gość |
#22012-01-16 15:12Najłatwiej jest likwidować a nie przekształcać a odpowiedzialność spływa na Nas zwykłych obywateli, którzy pozostają bez pracy !! Możemy za to podziękować partii rządzącej PO.. pozdrawiam Damian DM |
|
| |
|
Gość |
#32012-01-16 16:09Nie likwidujcie MDK! Zlikwidujcie MZK! |
|
| |
|
mama Gość |
#42012-01-16 16:34takie miejsca powinny istniec ; zlikwidowac czy zamknac cos jest jest bardzo prosto gorzej jest cos sensownego otworzyc ........................... |
|
| |
|
Gość |
#52012-01-16 19:44Trudno zrozumieć decyzje urzędników, którzy dbają wyłącznie o swoje interesy, a nie o rozwój dzieci i młodzieży. Aga Sieradz |
|
| |
|
Gość |
#62012-01-16 20:34...jaka masz gwarancje, ze ten "instruktor" czy jakos tak jest dobrze przygotowany do pracy z dziecmi? jako placowka edukacyjna mdk dostaje tez subwencje edukacyjne jako placowka kultury tych subwencji nie dostanie gdzie tu sa wykazane oszczednosci? myslenie... |
|
| |
|
Gość |
#82012-01-16 22:29Ja miałem MDK to dlaczego inne dzieci nie mogą mieć :-) |
|
| |
|
Gość |
#92012-01-16 22:49MDK żadnych subwencji nie dostaje NIESTETY!!!!! |
|
| |
|
Gość |
#102012-01-16 22:50a powinien!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! |
|
| |
|
Gość |
#112012-01-16 23:09Likwidacja Młodzieżowego Domu kultury? Rozumiem, że zdaniem decydentów młodzież nie potrzebuje kultury.... |
|
| |
|
Gość |
#122012-01-16 23:17Zdecydowanie można się tam rozwijac. I sale są dostępne dla wszystkich młodych ludzi w koninie. nie likwidujcie tego |
|
| |
|
Gość |
#132012-01-16 23:21paranoja. |
|
| |
|
Gość |
#142012-01-16 23:31Dajcie tym ludzia się dalej rozwijać. |
|
| |
|
gość |
#15 d2012-01-16 23:32To miejsce w którym pracują wspaniali ludzie i nie wyobrażam sobie,żeby ich zostawić bez pracy ! sprzeciw !!!!!!!!!! |
|
| |
|
Gość |
#162012-01-16 23:35Pozwólcie młodym ludziom rozwijać swoje talenty, zainteresowania! |
|
| |
|
Gość |
#172012-01-16 23:36w sumie to jebie mnie to ale dzieciaki nich jakoś spędzają czas |
|
| |
|
Gość |
#182012-01-16 23:39Czy ktoś się zastanowił nad kosztami społecznymi tej likwidacji? Z ruchu amatorskiego biorą się ludzie teatru, filmu, estrady. Udział w zajęciach kształtuje osobowość, szlifuje charakter - to przydatne w innych zawodach, bo przecież nie wszystkie dzieci wybierają zawody artystyczne. Czy prezydenci słyszeli powiedzenie: "im więcej domów kultury, tym mniej więzień?" Dzieci, które uczestniczą w zajęciach, muszą pogodzić obowiązki szkolne i pasję. Nie stoją na chodnikach przed klatkami i nie spluwają na płytki. To zagospodarowanie wolnego czasu, które owocuje festiwalami, przeglądami, występami w telewizyjnych show, spektaklach, musicalach. Domy kultury to jest podstawa kultury polskiej. Szukanie oszczędności w oświacie, w kulturze, to jest krótkowzroczność i decyzja nie do odrobienia w przyszłości. Większość tych ludzi odejdzie. Założy własne firmy. Niewielu fachowców zgodzi się na nowe warunki: na pół etatu za połowę obecnego wynagrodzenia. Taniec, śpiew, plastyka staną się zabawą dla dzieci z bogatych, zamożnych rodzin, które będzie stać na zapłacenie 150 zł za zajęcia miesięcznie (obecnie w MDKu płacę dobrowolnie za moje dziecko 30 zł). I będzie to oznaczało dużą przypadkowość. W ruchu znajdą się specjaliści, ale i ludzie, którzy na takiej działalności będą chcieli zrobić pieniądze (tylko i wyłącznie). Osadzenie tej formy pracy z dziećmi i młodzieżą w domu/ośrodku kultury gwarantuje ciągłość. Myślenie kategoriami cięć budżetowych do niczego owocnego nie doprowadzi. Potrzebne są konsultacje społeczne, chociaż nie sądzę, aby przekonały władze do zmiany decyzji. Ale może skutki byłyby mniej opłakane. |
|
| |
|
Gość |
#192012-01-16 23:41Jak zlikwidujecie MDK, w którym rozwija się się mój ukochany Dzban, to Was wszystkich wykastruję żyletką. ^^ Pozdrawiam, Karó. :) |
|
| |
|
Gość |
#202012-01-16 23:44To jest bardzo fajne zajęcie dla młodych ludzi , a ja jako były przedstawiciel młodzieży w Koninie (przewodniczący MRM) che dla młodzieży jak najlepiej ! |
|
| |
|
Gość |
#212012-01-16 23:46Bo tam młodzi ludzi spełniają marzenia |
|
| |
|
Gość |
#222012-01-16 23:47Nie wyobrażam sobie by mozna było zamknąć MDK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! |
|
| |
|
Gość |
#242012-01-16 23:55sama kiedyś tam tańczyłam, jako mała dziewczynka, nie wyobrażam sobie, aby władze mogły go zamknąć, ludzie w jakim kierunku to wszystko zmierza?????? co z naszymi dziećmi??? |
|
| |
|
Gość |
#252012-01-17 00:04NNie |
|
| |
|
Czy jest jakaś rzecz, którą pragniesz zmienić?
Milczenie nie powoduje zmiany.
Autor tej petycji zajął stanowisko i podjął działanie. Zrobisz to samo?
Inne petycje, które mogą cię zainteresować
Petycja w obronie książki "Garbate nosy. Kulisy judaizacji"
823 podpisów
819 Podpisy / 24 godzin
23 Jun 2026
w sprawie ochrony przydrożnych alei drzew na odcinku Reszel – Jeziorany – Dobre Miasto – Miłakowo
18 830 podpisów
332 Podpisy / 24 godzin
19 Apr 2026
Hala Jaworowa w Beskidzie Śląskim zasługuje na ochronę, nie zabudowę.
3 677 podpisów
197 Podpisy / 24 godzin
17 Jun 2026
NIE DLA transportu zwłok STEFANA BANDERY przez terytorium Polski!
3 284 podpisów
170 Podpisy / 24 godzin
2 Jun 2026
PETYCJA MIESZKAŃCÓW W SPRAWIE UTWORZENIA OGÓLNODOSTĘPNEGO TERENU ZIELONEGO W STARYM MIRKOWIE
157 podpisów
157 Podpisy / 24 godzin
24 Jun 2026
W trosce o zdrowie i efektywność: Wniosek o poprawę wentylacji w salach audytoryjnych Akademii Ateneum w Gdańsku
121 podpisów
121 Podpisy / 24 godzin
23 Jun 2026
Petycja obywatelska o natychmiastowe wstrzymanie prac nad projektem UD207 (LEX SZARLATAN) oraz powołanie Okrągłego Stołu Medycyny Zintegrowanej
7 747 podpisów
116 Podpisy / 24 godzin
23 May 2026
Mały Rynek to nie tylko mapa i stoiska. To ludzie, rękodzieło i rzemiosło
265 podpisów
95 Podpisy / 24 godzin
21 Jun 2026
Zostawcie ogródki! Petycja przeciwko likwidacji wyposażenia ogródków gastronomicznych
1 016 podpisów
68 Podpisy / 24 godzin
14 Apr 2026
w sprawie utrzymania przystanku „Kiełpino Centrum” na trasie zastępczej komunikacji oraz uwzględnienia przystanku "Kiełpino Kartuskie" w planowaniu przyszłych połączeń kolejowych.
1 841 podpisów
52 Podpisy / 24 godzin
3 Jun 2026
STOP NIEKORZYSTNYM ZMIANOM DOTYCZĄCYM NAJMU MIESZKAŃ KOMUNALNYCH
1 493 podpisów
46 Podpisy / 24 godzin
22 Mar 2026
Przywróćmy wydłużoną ważność biletów MPK Łódź podczas remontów
676 podpisów
45 Podpisy / 24 godzin
13 Jun 2026
Petycja o poprawę warunków pracy i zmianę stawek wynagrodzenia dla egzaminatorów maturalnych
600 podpisów
42 Podpisy / 24 godzin
7 Jun 2026
PETYCJA w sprawie sprzeciwu wobec projektowanej drogi przez kompleks leśny (od ul. Długiej w Michałowie-Reginowie do ul. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Wieliszewie)
34 podpisów
33 Podpisy / 24 godzin
22 Jun 2026
Petycja w sprawie ustanowienia moratorium na wycinkę lasów wokół aglomeracji warszawskiej do czasu nadania im statusu lasów społecznych.
390 podpisów
28 Podpisy / 24 godzin
15 Jun 2026
Migrena to nie zwykly ból głowy -chcemy dostępu do leczenia i normalnego życia
954 podpisów
27 Podpisy / 24 godzin
3 Apr 2026
Petycjeonline.com
Zapewniamy bezpłatną platformę do publikowania petycji online. Stwórz profesjonalną petycję on-line za pomocą naszego serwisu. Petycje są publikowane w mediach każdego dnia, więc stworzenie petycji jest świetnym sposobem, na zwrócenie uwagi opinii publicznej i organów decyzyjnych.