PROTEST PRZECIW USTAWIE NOWE PRAWO GEOLOGICZNE I GÓRNICZE

LOWOBYWATEL

/ #2083 Re: RZECZNIK PRASOWY AGH KRAKÓW CZY POSTRACH SĄDOWY?

2013-04-24 12:56

 

#1994 NAGY, NIE KŁAM ! NAGY, DO NOT LIE !

2013-02-01 17:05

 

Ekspert z Polski prof. Stanisław Nagy ośmieszył się i skompromitował

NAGY, NIE KŁAM ! NAGY, DO NOT LIE !

 

"NAGY NIE KŁAM" - taki plakat był w Parlamencie Europejskim 9.10.2012r., przygotowany specjalnie na warsztaty o gazie łupkowym, gdzie naszą petycję miał oceniać Profesor AGH w Krakowie pod nadzorem Leny Kolarskiej -Bobińskiej.

Wszyscy uczestnicy warsztatów widzieli w jak wielkim napięciu Pani Lena Kolarska/Bobińska wsłuchiwała się w bajki Pana Profesora Nagy a na koniec po jego wystąpieniu aż pot ocierała z czoła i na moment zakryła twarz by wziąść głęboki oddech i ukryć rumieńce  na twarzy.

Pani Bobińska tak bardzo przeżywała wystąpienie prof. Nagy, bo nie była pewna czy Prof. Nagy nie zmieni zdania po rozmowie z M. Bejda na kilka minut przed rozpoczęciem warsztatów.

Nie mogła wiedzieć, że Prof Nagy do M. Bejda stwierdził cytat: " Nie widzę żadnych zagrożeń,... chętnie na Wasze  życzenie obejmę  monitoringiem odwiert w Kutnie."

Ekspert z Polski prof. Stanisław Nagy ośmieszył się i skompromitował nie tylko tym, że nie widzi zagrożeń ale również bezprawanym wnioskiem o odrzucenie naszej petycji nr. 0578/2012-listu otwartego do Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego.

Nasz list otwarty do Prezydenta RP, uznany przez Przewodniczącego PE jako petycja, oceniał prof. Stanisław Nagy, AGH Kraków, który zaskoczył wszystkich uczestników tych warsztatów stwierdzeniem, że w Polsce nie ma zagrożeń dla wody i gleby na wskutek wydobywania gazu łupkowego.

Ze względu na niski poziom, ekspertyza Pana Prof. Nagy, popierana z uporem godnym lepszej sprawy  przez europosłów z Polski, została przez Parlament Europejski odrzucona.

 

Maria Bejda, Teresa Wojda


Inicjatywa Obywatelska Dorzecza Bzury i Słudwi

OBYWATELSKI RUCH OPORU