NIE dla WOW przechodzącej przez środek wsi Wysoka

mieszkanka

/ #56 Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2014-05-22 12:16

#55: kali - Re: Re: Re: Re: Re:

Jeżeli bardzo musisz mnie nazywać oszołomem i poprawi ci to nastrój, to nie krępuj się. Ja natomiast widzę twoją krótkowzroczność i patrzenie wyłącznie na twój własny interes. Mieszkańcy Wysokiej nie patrzą jedynie na swoją własną wygodę, ale myślą racjonalnie i biorą pod uwagę szerszy zakres szkodliwych czynników, które przyniesie ze sobą budowa obwodnicy w tym miejscu. Chociażby na przykład bardzo bliskie sąsiedztwo (praktycznie za płotem) planowanej budowy zespołu szkolno-przedszkolnego. Wiem, że ty masz takie sprawy w nosie, bo dla ciebie najważniejsze jest, że sobie szybko śmigniesz (czego dowodzi chociażby twoje stwierdzenie, że tobie nie jest potrzebny zjazd na Radosną), ale mieszkańcy mają prawo dbać o rzeczywistość, w której żyją na co dzień. Jeżeli jest możliwość budowy obwodnicy w innym miejscu, które będzie znacznie mniej uciążliwe społecznie i środowiskowo, to dlaczego upierać się zupełnie bezmyślnie przy wariancie "podstawowym" tylko dlatego, że ktoś kiedyś zostawił w tym miejscu wąski korytarz pod drogę? Poza tym mieszkańcy nie są wcale przeciwni budowie drogi w tym miejscu. Droga powinna powstać, ale lokalna, odciążająca wyjazdy z wioski, a nie z ruchem tranzytowym przechodzącym ludziom prawie przez środek mieszkań.Tak się składa, że właśnie sprawdzałam plany i w tym miejscu miała iść droga lokalna, z którą się liczyłam w momencie zakupu mieszkania.

Pisząc o tym, że według ciebie z tej drogi możliwe byłyby zjazdy na osiedla, najwyraźniej nie widziałeś tego kawałka ziemi, na którym ma powstać rzekoma obwodnica, albo brakuje ci wyobraźni przestrzennej (zaraz mi napiszesz, że w Berlinie tak się buduje i nie ma problemów - tylko, że my jesteśmy w Polsce i mamy polskie realia).