NIE dla WOW przechodzącej przez środek wsi Wysoka

aglo

/ #142 Re:

2014-10-23 21:07

#141: kali -  

 Kali naprawdę jesteś zacietrzewiony w swoim myśleniu i wybierasz wszystko bardzo wybiórczo, tylko to, co ci pasuje, a pozostałe kwestie niewygodne dla siebie przemilczasz. W ten sposób robisz na siłę z mieszkańców pieniaczy, którzy chcą tylko problem odetchnąć od siebie. Na szczęście są jeszcze myślący ludzie, którzy są w stanie ogarnąć całość problemu i zrozumieć nasze argumenty.

Powtórzę, bo widzę, że nie możesz tego zrozumieć. Plan budowy obwodnicy jako inwestycji był od dawna, ale umiejscowienie tego odcinka było czysto wirtualne i nie istniał oficjalny plan czy projekt, z którego mieszkańcy mogliby wywnioskować, że inwestor zechce ten odcinek upchnąć akurat w tym miejscu. W mpzp był jedynie korytarz drogowy, który przewidywał zjazdy na osiedla z tej drogi. Gmina udzielała informacji, że będzie to droga lokalna. Wybacz, ale nie wszyscy kupujący mieszkanie mają do dyspozycji szklaną kulę,  z której mogliby przewidzieć, na jakie pomysły wpadną urzędnicy za 10 lat. Po raz kolejny tez powtórzę, bo nie dociera do Ciebie, że mieszkańcy nie protestują przeciwko budowie obwodnicy, ale próbują przekonać do RACJONALNEGO WYDANIA ŚRODKÓW NA TĄ INWESTYCJĘ. Powiedz mi bez czystej złośliwości, jaki jest powód dla którego na siłę wciskać wąską drogę między osiedla, która będzie się korkowac, która nie odciąży ruchu na Zwycięskiej (bo głupie wiesniaki z Wysokiej nie będą mogły z niej korzystać jako alternatywy wyjazdu ze wsi) i która nie odbierze ruchu tranzytowego (bo jak pewnie jako doskonale poinformowany świadomy obywatel dowiedziałeś się już, że inwestor twierdzi, że to nie będzie obwodnica i będzie zakaz ruchu tirów),  zamiast wybudować od razu szerszą drogę ( za te same koszty!), będącą faktycznie obwodnicą i przebiegającą przez grunty rolne?? W wariancie proponowanym przez mieszkańców odległość od najblizszych (i praktycznie jedynych!!) zabudowań to 250 m, a w wariancie przez osiedla to 4 m i dodatkowo odległość ta dotyczy akurat starych zabudowań, które powstały zanim "wuj Roman" się urodził. Jak tym mieszkańcom chcesz wytłumaczyć tą inwestycję? Może również, że powinni przewidzieć??  Dodatkowo mieszkańcy wnioskują, aby w korytarzu drogowym między osiedlami gmina sfinansowala faktycznie drogę lokalną, która będzie alternatywą dla Zwycięskiej i o której mieszkańcy wiedzieli kupując mieszkania.

Możesz teraz udowadniać, że są na necie jakieś mapki, na których widnieje w tym miejscu pomysł obwodnicy. Teraz, jak temat jest świeży łatwo na nie trafić, ale powiedzmy sobie szczerze, jak kupujesz mieszkanie, to zapoznajesz się z oficjalnymi planami, a nie przegrzebujesz całego netu w poszukiwaniu fantazji. Chociaż z pewnością część mieszkańców będzie juz wiedzieć, że oficjalne plany i informacje udzielane przez gminę to za mało i należy udać się jeszcze do wróżki zanim dokona się mieszkaniowej inwestycji.

I naprawdę daruj sobie argumenty, że gdzieś tam chcą drogę pod oknami albo że gdzieś droga przechodzi równie blisko od zabudowań, bo akurat powielanie błędów i głupich rozwiązań nie jest ani trochę racjonalne i logiczne. To, że ty masz to w nosie, nie znaczy, że inni mają wyłączyć myślenie i robić tak samo!

P.S. Nie podpisuję się jako gość, bo wiem, że bardzo tego nie lubisz, chociaż mi osobiście nie zależy na tym kto jakiego nicka sobie wybierze. Ale ja nie mam tak wysokiej kultury forumowej jak ty: P