W obronie dobrego imienia naukowców i nauki


Gość

/ #169 Re: Re:

2014-12-05 21:23

#164: bvea - Re:  

 Bardzo prosze o odrobinę kultury. Ja też jestem przeciwna wszystkim testom powodującym silny ból/stres i zwykle nieodwracalne uszkodzenie ciała i funkcji psychicznych, a zwłaszcza  procedurom X - powodującym skrajne cierpienia. Jestem przeciwna, ale chcę poznać stanowisko drugiej strony, która zarzuca nam ignorancję. Szanowni Państwo, "dramat" kotów i psów w laboratoriach ma dużo mniejszą skalę?  A badania o najwyższym stopniu inwazyjności? Cytuję: „przywracanie do świadomości i utrzymywanie przy życiu zwierząt okaleczonych po poważnych zabiegach chirurgicznych dokonanych pod narkozą, użycie środków zwiotczających bez znieczulenia, − metody uśmiercania niezalecane przez KKE, wywoływanie ostrych psychoz (np. przez narażanie unieruchomionych zwierząt na ostry stres, zastąpienie matki „karzącym” fantomem) i agonistycznych zachowań prowadzących do samookaleczeń i śmierci.” To mają być godne warunki bytowania? O jakości życia nie wspomnę! W schroniskach nie wywołuje się choroby popromiennej, śmiertelnych chorób, nie wywołuje się nieprawidłowości anatomicznych lub fizjologicznych powodujących ból i cierpienie, nie poddaje się zwierząt oparzeniom i urazom bez znieczulenie! Do jakich to ważnych odkryć naukowych doprowadził eksperyment polegający na interakcji drapieżnik-ofiara?