NIE dla Reaktorów Plazmowych i spalarni w Nowej Wsi Legnickiej


Gość

/ #14

2015-03-14 19:58

Nie! i tylko nie! dla projektu spalarni! Jestem ciekawy dlaczego pan wójt w swojej ulotce wyborczej nie wspomniał o tym projekcie? Było tam dużo słów w trosce o mieszkańców wsi i regionu! to jest ta troska? a hotel, który tam miałby być, dla kogo? kto ze zdrowych i myślących ludzi przyjedzie do hotelu w zasięgu spalarni?? Przychodnię wyposażyć? - obietnica, to byłaby smutna konieczność, bo ludzie zaczną chorować na raka mieszkając w zasięgu spalarni. Kto ze zdrowo myślących ludzi kupowałby działkę przy torach, budował dom, wiedząc że po drugiej stronie torów będzie spalarnia!?? To nie tylko problem dla wsi, ale wiatry rozniosą to w kierunku innych wsi... Podarujmy sobie te niespodziankę biznesu, spalarnię, która nie jest sprawdzona i jej skutki. A co z uprawami? a co ze zwierzyną? też przy hotelu będzie przytułek? Gdyby to był taki świetny interes, wioski wokoło walczyłyby o budowę tego obiektu! Jestem byłym mieszkańcem tej wsi. Żal mi, że włodarz nie widzi zła jakie ewidentnie niesie ze sobą ten pomysł! To nie jednorazowy piknik, ale ma to destrukcyjny wpływ na wszystko, a przede wszystkim na mieszkańców! Dlatego z siłą i mocą, niech nikt nie da się mamić mirażem dobrobytu jaki przyniesie spalarnia!No chyba, że tym u których odkupią pole przy spalarni... Ludzkie losy , bezpieczne życie, zdrowie i czyste środowisko jest dobrem najwyższym... co w dalszej kolejności byłaby to wieś widmo, bo wszyscy wyjadą , albo poumierają???