List otwarty do społeczności naukowej i Polskiej Akademii Nauk

Doktorant

/ #189 Re:

2015-03-19 09:07

#187: -  

 W jednym z ostatnich wywiadów Pan Prof. Wójcik powiedział cyt.:

"To z czym walczymy, to część problemu, jaki istnieje w polskiej nauce od lat. W 2004 byłem młodym adiunktem z bardzo dobrym dorobkiem naukowym. Dostałem stypendium Fulbrighta na uniwersytecie Berkley. Dziekan mojego kolegium nie wyraził zgody na mój wyjazd. Pojechałem mimo wszystko. Kiedy wróciłem po 7 miesiącach spotkała się komisja z czterech profesorów i uchwaliła jednozdaniową uchwałę, że mam niewystarczające wyniki w pracy naukowej. To było im potrzebne, żeby wyrzucić mnie z uczelni. ”

 

 Oznacz to po prostu, że wszyscy się na Pana Profesora Wójcika uwzięli, albowiem:

- jak sam Pan Prof. twierdzi, z uczelni został usunięty

 - z Polskiego Banku Przedsiębiorczości Pan Prof. Wójcik został wyrzucony i zostało to oficjalnie potwierdzone poprzez "referencje" od Pana Macieja Stańczuka - założyciela tegoż Banku:

https://www.scribd.com/doc/259250215/Referencje

 

- z NBP również usunięto Pana Prof. Wójcika i cofnięto mu akredytację tej jednostki - proponuję sprawdzić bezpośrednio w NBP

- aktualnie toczy się postępowanie o usunięcie Pana Prof. Wójcika z funkcji dyr. INE PAN

 

Proszę o zastanowienie się nad tymi faktami, gdyż w moim odczuciu są jednoznaczne.