List otwarty do społeczności naukowej i Polskiej Akademii Nauk

Student ekonomii

/ #210 Re: Re: Re: Re: Re:

2015-03-19 14:49

#206: insider - Re: Re: Re: Re:  

 Szanowny insiderze mam dwa pytania:

1. Z czego znany na zewnątrz był INE PAN? Ten biuletyn z prognozami wychodził tak jak Wam się udało, a metody używane do ich generowania, to VAR (dla niewtajemniczonych metoda ta uczona jest na 3 semestrze studium licencjackiego na każdym uniwerku). Co w takim razie jest w tym biuletynie niesamowitego?

2. Wasz journal Studia Ekonomiczne nie jest w ogóle gdziekolwiek cytowany (co oznacza, że prace publikowane tam nie są przełomowe), ponadto prace nie są po angielsku (co jest złe, bo jak tu pochwalić sie takim dorobkiem przed światem). 

3. Gdzie są te wybitne postaci z INe, bo jakoś w rankingach ich nie widzę.https://ideas.repec.org/top/top.poland.html

Oprócz znienawidzonych Wójcika i Kowalewskiego jest jeszcze dwóch panów z INE (ale poza pierwszą 50-tką). Jak więc mierzyć Waszą wybitność? Bo chyba nie monografiami wydawanymi przez Wasze wydawnictwo w licznie 200-300 sztuk, które próżno znaleźć w bibliotekach.

 

Czekam na merytoryczną odpowiedż szanowny insiderze! Tylko proszę o celne kontrargumenty a nie obrzucanie mnie błotem czy próbą wykrzyczenia, że nie rozumiem problemu lub nie umiem go zidentyfikować, bo powyżej zidentyfikowałem aż trzy (sic!)