Petycja o zmianę przebiegu linii 2x400 kV Kozienice-Ołtarzew

Zukowianka

/ #87

2015-05-23 19:29

Jestem przeciwko budowie tej linii.Podpisalam petycje,ale teraz jak czytam komentarze to mam ochotę to poparcie cofnąć.Wszyscy mówią o ochronie ziemi chelmonskiego,a ja tak sie składa mieszkam po północnej stronie Grodziska Mazowieckiego,przy autostradzie.Tam właśnie ma przebiegać ta linia -jako mniejsze zło i jak mówi pan Grabowski Andrzej " psujmy tam gdzie już jest zepsute".NIE WYRAŻAM ZGODY NA TO!!! Po pierwsze nie my chcieliśmy tej autostrady,narzuciła nam ja spec- ustawa z wszystkimi jej konsekwencjami.Na naszym terenie tez jest pięknie.Znajduje sie szereg podworskich parków,stary piękny zabytkowy kościółek,a linia ma przebiegać w dolinie Rokitnicy.Nasza wieś jest zapisana jako element krajobrazu kulturowego.Jest wsią ruralistyczną.Pytanie retoryczne:czy te słupy wkomponują sie w ten krajobraz?A tak na marginesie to w gminnym studium zagospodarowania przestrzennego teren naszej wsi przeznaczony jest pod budownictwo mieszkaniowe i usługi.Ciekawe czy będzie ktoś chętny do zamieszkania pod  czy obok linii?Nasuwa sie pytanie czy gminny urbanista ustalając takie sasiedztwo(linia i tereny mieszkaniowe) był kompetentny czy tylko był " z zawodu dyrektorem".My nie chcieliśmy autostrady, nie chcemy linii 400 kV, nie chcemy tez żadnego innego "świństwa", które generuje taki a nie inny przebieg autostady.Od wszystkich protestujacych prosimy o trochę empatii.Niech ta linia idzie w gruncie korytarzem zarezerwowanym na ten cel od kilkudziesięciu lat.