O zmianę kwoty uprawniającej do pomocy z Funduszu Alimentacyjnego

megi

/ #119

2015-06-21 15:29

Jestem samotną matką 2 niepełnosprawnych dzieci, bo tatuś wolał imprezować niż opiekować się swoimi dziećmi. Pracuję na cały etat, zarabiam 1900zł, ale czasem dostaję jakąś premię, więc kryterium dochodowe przekraczam o kilka złotych. Wg urzędników już jestem bogata, tymczasem utrzymanie 3 osób za takie pieniądze jest niewykonalne - zwłaszcza jeśli duża cześć tych pieniędzy idzie na leczenie i rehabilitację dzieci oraz zakup materiałów niezbędnych do ich codziennego funkconowania. Niestety mało, że samo kryterium jest w tej chwili śmiesznie niskie, to w dodatku ustawodawca nie przewidział wyższego kryterium dochodowego dla dzieci niepełnosprawnych (a proszę mi uwierzyć, że wydatki na takie dzieci są wielokrotnie wyższe). Poza tym dlaczego w ogóle alimenty mają być obarczone kryterium dochodowym? Moim zdaniem jest to taki rodzaj świadczenia, które powinno być przyznawane bez względu na dochód rodziny (albo to kryterium dochodowe powinno być bardzo wysokie), bo te pieniądze dzieciom należą się jak psu buda! A jak brakuje funduszy, to może niech urzędnicy skuteczniej ściągają pieniadze od dłużników alimentacyjnych, bo wachlarz możliwości jest duży, tylko nikomu nie chce się go wykorzystywać...