O zmianę kwoty uprawniającej do pomocy z Funduszu Alimentacyjnego


Gość

/ #124

2015-06-25 06:23

mam dosyć i czekam z niecierpliwością kiedy zmienią się przepisy, to my matki musimy zapewnić naszym dzieciom godziwy byt, a jak można to zrobić, mój syn ma 10 lat od 2012 ojca nie widział, alimentów nie płaci od tego czasu. Miałam taką sytuację, że na początku 2014 idąc do nowej pracy, osiągnęłam dochód 1344zł netto, przedstawiłam w MOPR zaświadczenie nie spodziewając się tego, że alimenty zostaną mi zabrane, ponieważ do tego dochodu doliczyli mi alimenty wyegzekwowane przez komornika od dłużnika za połowę roku 2012, które przecież należały się dziecku, ponieważ to nie jest dochód utracony, to nie jest chore!!! Wg przepisów miałam żyć za tylko 1344. A teraz szukam pracy, jestem po studiach chodzę na rozmowy i muszę mówić, że nie mogę zarobić więcej niż 1450 bo stracę alimenty 470zł,, teraz miałam propozycję 2000 brutto tj.ok.1459zł netto z dojazdami, wiadomo z czym to się wiąże, ja chce pracować, mieć szansę na dobrą pracę nie tracąc alimentów, bo przekroczy mi 9 zł, Dlaczego ulga na dziecko odliczana od podatku jest doliczana do dochodu, co może też wpływać na utratę alimentów. Proszę o zmianę progu dochodowego.