Nie dla finansowej dyskryminacji uczniów edukacji domowej

ruta

/ #19

2015-12-30 12:35

Jestem pracodawcą, jako stowarzyszenie prowadzimy małą wiejską szkołę podstawową. Środki, które otrzymujemy z tyt. dotacji na dzieci które są w ED, są istotną pozycją umożliwiającą nasze funkcjonowanie. Zaznaczam, że nauczyciele zatrudnieni w naszej szkole nie zarabiają tyle, ile nauczyciele zatrudnieni w szkołach publicznych.   W związku z obniżeniem dotacji zmuszona byłam wypowiedzieć wszystkim pracownikom umowy o pracę (taki prezent noworoczny). Ponieważ ministerstwo metryczkę przygotuje dopiero w marcu, to tak naprawdę do tego czasu nie mam zielonego pojęcia ile pieniędzy dostanę. Wyjaśniam, że każda gmina ma indywidualnie obliczny przez men  standard A, tzn. standard A korygowany jest o wskaźnik ID indywidualny dla każdej gminy. Reasumując wypowiedziałam umowy, i do marca nie wiem na jakich warunkach powinnam zawrzeć nowe. Lepiej zostały potraktowane banki i TU, bo o podatkach dla tych instytucji mówiło się od miesięcy, a uchwalona w trybie nocnym ustawa wprowadza podatek od lutego, czyli daje miesiąc na dostosowanie się