Ochrona Górek Czechowskich w Lublinie

Katarzyna M.

/ #44

2016-02-27 22:00

Górki Czechowskie są piękne. To miejsce gdzie choć przez chwilę człowiek może się poczuć blisko natury..i to natury dla każdego na wyciągnięcie ręki... Moje całe dzieciństwo i kolejne lata to wielogodzinne spacery w wolnych chwilach aby odpocząć,odreagować..aby pobyć blisko tego co piękne..przyrody..Moje dzieci też tam zabieram ciesząc się że tak blisko mamy ten"dar"to niesamowite miejsce..gdzie zatrzymał się czas.. Gdzie można położyć się na trawie i zapomnieć o zgiełku miasta.. 

Mam nadzieję że ta enklawa natury nie zostanie zniszczona przez ludzi głodnych zysków..

Wiem miasto to twór potrzebujący coraz to nowych terenów do rozwoju..Ale miasto moich marzeń wyobrażeń to miejsce przesycone zielenią..nie małych skrawkow trawników ale drzew,parków i właśnie takich"magicznych,urokliwych"miejsc jak Górki. Nie wstydzę się powiedzieć że kocham Górki bo mam do nich olbrzymi sentyment.. Moje nogi latami przedeptały tam każdą trawkę..Cóż może moje słowo??Cóż znaczy moja prośba?? Ale proszę Zostawcie to miejsce gdzie kładąc się blisko ziemi słychać bicie jej serca...gdzie książka czytana smakuje inaczej..gdzie jest poezja i słychać wspomnienie wojny, gdzie człowiek się modli przy grobie zapomnianego żołnierza by za chwilę biec z uśmiechem za rodziną.. To wspaniałe miejsce..Dziękuję.. 

.