Dość rządów lobby myśliwskiego! List otwarty do Premier Kopacz


Gość

/ #742

2016-04-05 10:41

Podpisałam petycję dlatego, że nie chcę biernie przyglądać się cierpieniu zwierząt podczas polowań. Jeśli mój głos pomoże w zmianie ustawy i przyczyni się do lepszego traktowania zwierząt łownych będę spać spokojniej. Moim marzeniem jest całkowity zakaz polowań " dla przyjemności" , bo trzeba przecież nazwać to po imieniu. Komu to ma służyć? Małej grupie ludzi, którzy czerpią satysfakcję z zabijania, po czym z dumą afiszują się ze zdjęciami z "krwawych łowów". Tylko z czego tu się śmiać? Czy rodzice mogą mieć pewność, że ich dzieci ,będąc świadkiem zabijania i torturowania zwierząt same kiedyś nie uśmiercą psa, kota a póżniej człowieka, dlatego, że "przycisk w mózgu" zwany empatią nie ma szans się u nich wykształcić? Tym ludziom powinno być wstyd. Uważam ,iż zabieranie dzieci na polowania to w dużej mierze przejaw ignorancji ze strony rodziców lub też często brak ich wiedzy na temat ogromu cierpienia zadawanego zwierzętom przez człowieka i sensu polowań. Dzieci, uczestnicząc w tym krwawym procederze, przyglądają się konającym w bólu i strachu, często maltretowanym przez psy i ludzi zwierzętom. To niewiarygodne, że proceder jakim jest tzw. norowanie może przynosić komukolwiek satysfakcję? To sadyzm w czystej postaci. Zastanawia mnie, czy tego typu wydarzenia są następnie komentowane w domach uczestników polowań? Czy dziecko biorące w nich udział ma szansę wykształcić w sobie empatię do drugiego człowieka i w ogóle istot żywych? Czy raczej będzie egoistą, sadystą i jednostką asocjalną w dorosłym życiu, czyli zagrożeniem dla nas wszystkich!? Wspierajmy ten szczytny cel i powiedzmy wszyscy nie lobby myśliwskiemu!!