Wykup mieszkanie w TBS - petycja ws. nowelizacji ustawy


Gość

/ #86

2016-04-12 08:00

Uważam, że zrównanie praw do wykupu mieszkania w TBS z wykupem mieszkań w spółdzielniach mieszkaniowych jest realizacją prawa równego traktowania obywateli gwarantowanego przez Konstytucję RP. Szczególnie prawo do wykupu preferencyjnego (pierwokup lokatora) powinno dotyczyć pierwszych i jedynych najemców lokali TBS, którzy w czynszach za mieszkanie płaconych TBS-om spłacają kredyt z KFM (na wybudowanie lokalu) od początku spłat tegoż kredytu. Opierając się o konstytucję każdy sąd musiałby orzec, że prawo i sposób wykupu lokalu TBS niczym się nie może różnić od wykupu mieszkań spółdzielczych. To proste jak budowa cepa. Zastanawiam się nad wniesieniem pozwu przeciwko mojemu TBS-owi w przypadku odmowy sprzedażymi lokalu w którym mieszkam od początku eksploatacji tegoż tj. od stycznia 1999 roku. Sądzę, że do chwili obecnej spłaciłem w czynszach lwią część kredytu z KFM. Nie pochwalam też rozrostu administracji mojego TBS-u z kilku osób do kilkunastu, zwłaszcza że od dawna TBS w Kwidzynie już nic nowego nie buduje,a mnożenie etatów w jego administracji jest niczym nieuzasadnione. Pozdrawiam TBS-iarzy