Wykup mieszkanie w TBS - petycja ws. nowelizacji ustawy

Skontaktuj się z autorem petycji

Temat pod dyskusję został automatycznie utworzony do petycji Wykup mieszkanie w TBS - petycja ws. nowelizacji ustawy


Gość

#76

2016-03-26 13:04

Dość już oszukiwania, wszyscy dookoła mają przyzwoite czynsze a nam ciągle rosną i rosną .. od maja znowu kolejna podwyżka!

Gość

#77

2016-03-29 11:52

Popieram ,w całej rozciągłości treści zawarte w petycji . Sprawy te są mi bardzo bliskie gdyż od czternastu lat jestem najemcom mieszkania pod szyldem TBS .Płacę bardzo wysoki czynsz , w którym ujęta jest również spłata kredytu zaciągniętego przez TBS na budowę.Jak wygląda w tym wypadku sprawiedliwość i uczciwość , skoro najemcy spłacą kredyt a później co mają sobie iść i szukać mieszkania? Już wielu z moich sąsiadów odeszło i TBS nikomu nie zwrócił nawet grosika z tych pieniędzy . Cóż przyszli następni i spłacają dalej. TBS rosną w siłę, za nasze pieniądze , prowadzą bardzo rozwiniętą działalność deweloperską ,budują ,sprzedają a nam regularnie podnoszą czynsze. Ale jaki my mamy teraz wybór.? Mam nadzieje , że ta PETYCJA odniesie pożądany skutek i nie zostanie zablokowana przez silne i bogate lobby TBS jak wszystkie poprzednie,

Gość

#78

2016-03-29 12:22

Wniosłam swój wkład i nadal przez kilkanaście lat spłacam zaciągnięty kredyt chyba nie po to żeby TBS był właścicielem mieszkania za moje pieniądze i co średnio 2 lata podnisił czynsz i tak już bardzo wysoki
bernar.Skarżysko

#79 Re:

2016-03-30 12:38

#3: Daniel Stołowski -  

 Jak możemy się skontaktować w zakresie co dalej z inicjatywą wykupu. Mam podpisy z bloku Ul. Pułaskiego 11 w Skarżysku-Kaminnej, udostępniłem link na faceboku.


Gość

#80

2016-03-31 15:56

jestesmy zainteresowani wykupem na wlasnosc mieszkania TBS

Gość

#81

2016-03-31 17:51

Bo nie chcę do końca życia płacić tak wysokiego czynszu.

Gość

#82 Re: Re:

2016-03-31 18:58

#79: bernar.Skarżysko - Re:  

 Proszę o kontakt za pośrednictwem Facebooka, lub na mail danielsto@wp.pl


Gość

#83

2016-04-04 12:30

Duże pieniądze zainwestowałam w to mieszkanie i płacimy duży czynsz, chciałabym mieć coś do powiedzenia na temat mieszkania.
A na każdym kroku jestem pouczana,że to nie moje i nic nie mogę robić.Pozdrawiam .

Gość

#84

2016-04-10 19:02

Czas na sprawiedliwe dzialnia a nie kamuflowanie i bezprawne czyny na rzecz ludzi ktorzy placa swoje ciezko zarobione pieniadze

Gość

#85

2016-04-11 21:20

Podpisałam,bo chciałabym wykupić mieszkanie z TBS i wierzę, że obecny rząd zajmie się tą sprawą.

Gość

#86

2016-04-12 08:00

Uważam, że zrównanie praw do wykupu mieszkania w TBS z wykupem mieszkań w spółdzielniach mieszkaniowych jest realizacją prawa równego traktowania obywateli gwarantowanego przez Konstytucję RP. Szczególnie prawo do wykupu preferencyjnego (pierwokup lokatora) powinno dotyczyć pierwszych i jedynych najemców lokali TBS, którzy w czynszach za mieszkanie płaconych TBS-om spłacają kredyt z KFM (na wybudowanie lokalu) od początku spłat tegoż kredytu. Opierając się o konstytucję każdy sąd musiałby orzec, że prawo i sposób wykupu lokalu TBS niczym się nie może różnić od wykupu mieszkań spółdzielczych. To proste jak budowa cepa. Zastanawiam się nad wniesieniem pozwu przeciwko mojemu TBS-owi w przypadku odmowy sprzedażymi lokalu w którym mieszkam od początku eksploatacji tegoż tj. od stycznia 1999 roku. Sądzę, że do chwili obecnej spłaciłem w czynszach lwią część kredytu z KFM. Nie pochwalam też rozrostu administracji mojego TBS-u z kilku osób do kilkunastu, zwłaszcza że od dawna TBS w Kwidzynie już nic nowego nie buduje,a mnożenie etatów w jego administracji jest niczym nieuzasadnione. Pozdrawiam TBS-iarzy

Gość

#87

2016-04-13 03:20

Mam ponad 40 lat. Kiedyś dla pasożytów wpłaty robiła moja matka, potem wspólnie płaciliśmy, teraz płace sam. A moje dziecko też ma płacić... ?
Okradany

#88

2016-04-13 03:23

Dla nagłośnienia tematu proponuję kopiować link tej strony z krótkim opisem, czego się tyczy.
Np.

- Nie chcemy być oszukiwani i okradani w nieskończoność:
http://tbs24.pl/forum/postlist/1/4656/true.html

Powyższy teks z linkiem kopiujemy i wklejamy pod artykułami na portalach informacyjnych, dotyczącymi wszelkich tematów budownictwa, mieszkalnictwa, nieruchomości, kredytów mieszkaniowych itp itd

Uwaga ! Tekst czytany na forach odbierany przez Ciebie jako demotywujący do dalszego działania, jest uznawany za hejt.

Pozdrawiam i życzę wytrwałości w działaniu.
Nigdy nie należy się poddawać !

Daniel Stołowski

#89 Rząd mówi nie dla wykupu mieszkań w TBS

2016-04-15 13:52

Negatywna odpowiedź z Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa w sprawie naszej petycji dotyczącej wykupu mieszkań w TBS. Krótko mówiąc, bo nie chce mi się tego komentować. To TBS spłaca kredyt, a nie my. Nieistotne, że biorą na to pieniądze z podwyższonego czynszu, który my płacimy. A my jesteśmy najemcami ROTACYJNYMI! Taki był plan poprzednich rządów i obecny go popiera. Odpowiedź ministerstwa w artykule "Petycja o wykupie TBS - negatywne stanowisko rządu".


Gość

#90

2016-04-16 05:28

Czynsze w tbs są skandalicznie wysokie. Spłacamy latami kredyt bez jakichkolwiek nadziei na przyszłość .

Gość

#91

2016-04-19 05:40

Jestem zainteresowana wykupem swojego mieszkania
Pablo_KRK
Gość

#92

2016-04-20 13:43

Podpisałem petycję, ponieważ w wysokim czynszu najemca TBS spłaca kredyt zaciągnięty na budowę mieszkań i powinno to zostać uwzględnione przy ustalaniu ceny wykupu.


Gość

#93

2016-04-20 19:32

Bo od 14 lat mieszkam w TBS i jest coraz gorzej

Gość

#94

2016-04-23 10:35

Podpisałam petycję, ponieważ mieszkam w mieszkaniu w TBS-ie i powiedziano mi ,że na dzień obecnyn mogą mi sprzedać mieszkanie ale nie zrobią tego ponieważ im się to nie opłaca, a żadna ustawa ich do tego nie zmusza.

Gość

#95 Re: Re: Re: Do kiedy zbieramy podpisy

2016-04-24 08:50

#74: miodek - Re: Re: Do kiedy zbieramy podpisy 

 Tak, piszemy ,,niemożliwe", a nie ,,nie możliwe".

 


Gość

#96

2016-04-24 12:53

Jestem zainteresowana wykupem mieszkania w TBS, a na obecnych warunkach nie stać mnie na to.
Zoja

#97

2016-04-26 14:57

W momencie podpisywania umowy z TBS nie informowano  mnie o tym, że będę uczestniczyć w spłacie kredytu i że wysokość czynszu jest uzależniona od oprocentowania kredytu, również nie ma takiego zapisu w umowie najmu. Natomiast mój czynsz wzrósł już o 100% i cały czas przy podwyżkach TBS powołuje się na wzrost oprocentowania kredytów, co jest nieprawdą ponieważ oprocentowanie kredytów od kliku lat spada.

Mieszkam w mieszkaniu TBS już 15 lat i mam nadzieje że kiedyś nastąpi ten dzień i zostane jego właścicielką. 

 

Ten wpis został usunięty przez autora (Pokaż szczegóły)

2016-04-26 15:06


jadmo
Gość

#99

2016-04-26 17:12

Powinna być szerzej rozpropagowana żeby ludziom uświadomić jak są wykorzystywani, gdyż płacimy w czynszach raty do banku a nigdy nie będziemy właścicielami tych mieszkań o które tak dbamy i szanujemy , serdecznie pozdrawiam liderów tej petycji, oby ich było więcej.

sprawiedliwa

#100 Proces wyodrębnienia na własność lokalu mieszkalnego wybudowanego na wynajem

2016-04-28 19:05

Najemca składa do TBS/SM wniosek o wyodrębnienie na własność lokalu mieszkalnego.
Zgromadzenie wspólników/walne zgromadzenie akcjonariuszy/walne zgromadzenie podejmuje decyzję o wyodrębnieniu lokalu mieszkalnego na własność. UWAGA: W SM Zarząd podejmuje uchwałę określającą przedmiot odrębnej własności lokali w danej nieruchomości.
TBS/SM ustala cenę sprzedaży lokalu mieszkalnego (nie niższą niż jego wartość rynkowa wyznaczona w operacie szacunkowym sporządzonym na potrzeby wyodrębnienia lokalu na własność).
TBS/SM wylicza kwotę partycypacji zaliczaną na poczet ceny sprzedaży lokalu mieszkalnego