Wykup mieszkanie w TBS - petycja ws. nowelizacji ustawy

Skontaktuj się z autorem petycji

Temat pod dyskusję został automatycznie utworzony do petycji Wykup mieszkanie w TBS - petycja ws. nowelizacji ustawy


Gość

#126

2016-10-14 20:47

Podpisałam petycję ze względu, że chciałabym mieszkać w mieszkaniu TBS, lecz czynsz jest drogi. Dziś stać nas płacić czynsz w tej wysokości, ale nie wydaje mi się, żebyśmy go mogli płacić w tej wysokości za 20 lat. Odpowiedź na petycję jest jasna. Te mieszkania są tymczasowe i nie należy się z nimi wiązać. Po kilkunastu latach mieszkania w najętym mieszkaniu przykro jest wiedzieć , że nie ma się do niego żadnego prawa. Kodeks Cywilny przewiduje instytucję zasiedzenia. Ustawa kłóci się z tą zasadą. Większość ludzi wprowadzając się do TBS miało nadzieję z niego się nie wyprowadzać. I ja do nich należę.

Gość

#127

2016-10-15 19:54

Chciałbym w przyszłości zmienić miejsce zamieszkania, a posiadanie na własność mieszkania znacznie to ułatwiłoby.
Gość

#128

2016-10-19 15:12

Jestem młodą osobą, która niedawno zamieszkała w mieszkaniu z zasobów TBS i chciałbym mieć pewność, że spłacany przeze mnie kredyt zawarty w czynszu nie idzie w powietrze a na to abym mógł za jakiś czas wykupić mieszkanie na własność.

Ala

#129

2016-10-28 08:33

Ja także chciałabym wykupić mieszkanie TBS, z które mam z partycypacją. Jestem nawet chętna, aby wykupić je po cenie ogłaszanej przez TBS, która służyła im do wyliczenia mojej partycypacji. A że mieszkam już dobrych parę lat to rozumiem, że to co spłaciłam także zostanie odliczone od pozostałej kwoty do zapłaty.

Utopia????

Może program mieszkanie plus coś zmieni???? Bo tam podobno bedzie można wykupić mieszkanie.

Moim zdaniem nawet osoby bez partycypacji powinny mieć możliwość wykupu. Przecież też spłacają kredyt w czynszu.

 

Tomasz

#130 Re:

2016-10-28 11:48

#129: Ala -  

 Droga Alu fajnie ze poruszyłas również temat ludzi którzy nie wpłacali partycypacji ponieważ ja jestem jedną  z tych osób i również chciałbym mieć możliwość wykupienia mieszkania mieszkam już 5 lat w tbs -ie i spłacam również kredyt budowlany więc przez ten okres spłaty mam już jakiś wkład 


Gość

#131

2016-10-30 15:08

CHCĘ WYKUPIĆ MIESZKANIE NA WŁASNOŚĆ PO 16 LATACH ZAMIESZKANIA I SPŁACANIA KREDYTU LECZ JEST TO NIE MOŻLIWE BO PO CENACH RYNKOWYCH JAK MI TŁUMACZONO I NIE WIEDZĄ NAWET JAK OBLICZYĆ,
em

#132 Re: Rząd mówi nie dla wykupu mieszkań w TBS

2016-10-31 18:48

#89: Daniel Stołowski - Rząd mówi nie dla wykupu mieszkań w TBS 

 Prawdę mówiąc, nie spodziewałam się negatywnej odpowiedzi po nowym rządzie. Nie moge otworzyć linka, któty Pan wysłał z odpowiedzią z Ministerstwa Infrastruktury. W każdym razie dziękuję za ogrom pracy i energii w formułowaniu i organiziwaniu petycji.

 

Tylko CO DALEJ?

em

#133 Re: stowarzyszenie

2016-10-31 19:08

#118: pp - stowarzyszenie 

 Absolutnie sie zgadzam z ta propozycja. Trzeba odwiedzać posłów w ich siedzibach i tworzyć stowarzyszenia w poszczególnych miastach. Nowy rząd jeszcze przed wyborami obiecywał ze zajmie się TBSami i całym tym prawnym bajzlem w jaki wplątały ludzi poprzednie rządy. Pamietam tą obietnicę bardzo dobrze i oczekuję jej spełnienia.

em

#134 Panie DanieluRe: Petycja rozpatrywana przez Komisję Sejmową ds. Petycji

2016-10-31 19:17

#119: Daniel Stołowski - Petycja rozpatrywana przez Komisję Sejmową ds. Pe

Linki się nie otwierają. Cieszę się że nie rezygnujemy. Ja się wybieram z wizyta do posłów. I podpisze każą nową petycję w tej sprawie.


Gość

#135

2016-11-06 12:18

Przedstawiciele TBS Warszawa Północ nie prowadzą przejrzystej polityki finansowej. Za wynajem lokali takich jak: przedszkole prywatne, fitness, itp.: nie możemy (jako mieszkańcy), dowiedzieć się czy najemcy tych lokali płacą za faktyczne zużycie: wody, centralne ogrzewanie, zużycie prądu. Czy my płacimy w czynszu w pozycji "opłata za części wspólne"
zosta

#136 Re: Re:

2016-11-13 17:10

#130: Tomasz - Re:  

 Jestem mieszkanką TBS od 1999 roku. Nie mam partycypacji, bo nikt w tym czasie o tym nie mówił. Wpłaciłam kaucję i płacę nieziemsko wysoki czynsz. W umowie wyraźnie jest określone, że w tym czynszu spłacam kredyt zaciągnięty przez TBS. Myślę, że przez 17 lat  spłaciłam już dość dużą część. Niestety nikt mnie o tym nie chce poinformować, gdyż nie miałam partycypacji, która wtedy nie była wymagana. Czuję się oszukana, w dalszym ciągu są w kraju równi i równiejsi. To jest bardzo niesprawiedliwe. Mysle,że tak znaczne i bardzo częste podwyżki wynikają z tego, że zarządzający TBS-ami chcą coraz więcej zarabiać i nas okradają. W TBS ,w którym mieszkam nikt nie przeprowadza żadnych remontów, bloki wyglądaja jak slumsy, odpadajacy tynk itp. Pytam zatem na co ( oprócz kredytu)  idą pieniadze z czynszu? Odpowiedz nasuwa się sama: OKRADAJĄ NAS. Może zainteresowałby się tym rząd, który wiele obiecywał przed wyborami. 


Gość

#137

2016-11-18 16:04

Już dość płacenia wysokiego czynszu bez mała1000zł za 44m mieszkania to suma za którą można utrzymać prawie 100m mieszkanie w Warszawie. Uważam, że jesteśmy oszukiwani z ciągłymi nie dopłatami do mediów to chore jak również fakt że ciągłe awarię z dostawą ciepłej wody spędzają sen z powiek... Szanowny Zarząd pasie się knując co rok nowe podwyżki a gdzie idea tych mieszkań mieszkania dla średnio zamożnych podkreślam, że na przełomie 10lat czynsz wzrósł o 100% i to ma być dawanie startu dla ludzi średnio zamożnych... Czas z tym skończyć!!!! Weźmy sprawy w swoje ręce i nie dajmy się dalej okrada!!!!!
Ala

#138 Re:

2016-11-23 18:05

#131: -  

Proszę zapytać się na jakiej podstawie obliczają wysokość partycypacji. Tak z sufitu.Na katowickim TBS jest to rozpisane:Wartość odtworzeniowa Wartość na IV kw. 2016 i  I kw. 2017 r.  dla Miasta Katowice wynosi 4 364 zł. Proszę zapytać się na jakiej podstawie obliczają wysokość partycypacji. Tak z sufitu.Na katowickim TBS jest to rozpisane:Wartość odtworzeniowa Wartość na IV kw. 2016 i  I kw. 2017 r.  dla Miasta Katowice wynosi 4 364 zł.

 

 
 
Ala

#139 Re: Re:

2016-11-23 18:08

#130: Tomasz - Re:  

 Dzięki.

Moim zdaniem nie ma co rozgraniczać z partycypacją czy bez partycypacji. Wszyscy płacicmy ten sam cholernie wysoki czynsz i spłacamy zaciągnięty przez TBS kredyt.

czekacz:D

#140 Re: Re:

2016-12-30 18:23

#2: raf - Re:  

popieram:)

Ben Tur

#141 petycje

2017-01-12 21:24

Zaczyna mnie brakować cierpliwości. Rozmawiałem przez 10 lat ze wszystkimi posłami z każdej partii. Ostatnio obieali mnie pomóc ludzie z partii Kukiz 15, Od 8 m-cy cisza.

Dość oszukiwania nas mieszkańców TBS. Po 17 tu latach nie ma nawet grosza na remont naszego bloku, Za 2000m2 płaciliśmy na fundusz remontowy po 1,00zł. Rachunki proste 10latx12m-cyx2000zł=240 000,00zł. 

Za te pieniądze pomalowano 4 klatki i wykonano 4 schody do klatek. Oszuści.

Myślę, że trzeba się skrzyknąć i zacząć nasze wspólne tbsowskie manifestacje, aż nasz rząd zajmie się naszym problemem.

Zgadzam się ze wszystkimi wypowiedziami i jest mi przykro, kiedy Minister Infrastruktury odpisując na nasze petycje, stierdza że mieszkania TBS są rotacyjne.

Będę nadal odwiedzał naszych posłów , aż wreszcie mój i Państwa głos, najemców mieszkań TBS, zostanie usłyszany. NIE TRAĆMY NADZIEI!

gość

#142 Re:

2017-01-30 12:22

#128: Gość -  

 Nie idzie w powietrze, tylko na luksusy prezesa i jego przydupasów


Gość

#143 Re: petycje

2017-02-22 12:52

#141: Ben Tur - petycje 

 Złożyłam juz wizytę posłom. Poseł z biura które odwiedziłam czytając uważnie petycję zadeklarował ze jest za wykupem lokali TbS. Oni dopiero zaczynają rozumieć o co w tym wszystkim chodzi. Trzeba im dać szansę na zgłębienie problemu, najlepiej w szerszym gronie kompetentnych osób.

Następna wizyta w marcu. TBSOWICZE z WARSZAWY moze dołączycie  do mnie? Można też pomyśleć o zawiązaniu czegos w rodzaju stowarzyszenia. Musimy koniecznie działać razem. Wierzę w naszą siłę!!!

Ten wpis został usunięty przez autora (Pokaż szczegóły)

2017-02-22 12:53


Ala

#145 Re: Re: petycje

2017-03-17 14:28

#143: - Re: petycje 

 Dać im czas na zastanowienie się? Przecież to problem stary jak świat .... !!!! Kolejne miesiące zastanowiania się = kolejne miesiące płacenia wysokiego czynszu,  łudzenia się ...

Bo ja się łudzę, że się uda wykupić...

W ich oczach sprzedaż TBS jest kompletnie nieopłacalna. Z czego będą budować nowe budynki i zarabiać .... Przeceiż TBS to złoty interes.

 

 

 


Gość

#146 Re:

2017-04-19 17:56

#25: -  

 Jestem osobą partycypującą  , spłacam kredyt juz 18 lat i jestem żywotnie zaintersowana wykupem mieszkania na własność. 

To bardzo dobry pomysł aby zainteresować  tą sprawą  władzę ustawodawczą i inasz rząd.

                                 wynajmująca


Gość

#147 Tbs wykup

2017-04-25 15:13

Liczę że  PIS cóż pomoże bo PO dbało tylko o obcy interes..

oki

#148

2017-06-09 21:30

Głupki , tbsy to dojna krowa , więc nie będzie nikt tego sprzedawał. Dopiero jak się wszystko bedzie  waliło to wtedy  sprzedadza albo czynsze jeszce w górę.

ewik

#149 tbs wykup

2017-07-07 12:18

To może jak nie chcą sprzedać nam tych mieszkań niech oddadzą 30% partycypacji  któą obracają

MAŁGORZATA

#150

2017-10-08 20:48

POZBAWIAJAC NAS MOZLIWOŚCI WYKUPU DO PROWADZAJA BUDYNKI DO RUINY. I NA TO TRZEBA ZWRÓCIC UWAGĘ. ZARZĄDCY TBS NIE DBAJA O BUDYNKI TAK JAK NALEZY MY NIE INWESTUJEMY BO NIE WIDZIMY SENSU UWAZM ZE TU TKWI PROBLEM . BUDYNKI NISZCZEJA BO NIE MAJA GOSPODRZA KTÓREMU ZALEZY.