Nie dla likwidacji biletów ulgowych!


Gość

/ #223

2016-04-25 08:48

Moim zdaniem likwidacja owych ulg jest najczystszą głupotą ludzką. Nie chodzi już tylko o niepełnosprawnych, którym przez bzdurne pomysły będzie się żyło dużo gorzej chociaż to też bardzo istotne, chodzi tu o dzieci. Co jeśli ktoś ma dużą rodzinę i każdemu dziecku musi kupić bilet? Polskie wypłaty są bardzo skromne, niekiedy ludziom nawet nie starcza na życie przez co coraz to większe ilości osób udają się po kredyt, który potem jeszcze bardziej zaniża standardy życiowe. A z rodzinnego na dziecko nie da się kupić praktycznie nic. Co jeśli czyjeś dziecko jest niepełnosprawne a rodzica nie będzie stać na utrzymanie przez kosztowność leków/przejazdów/rehabilitacji, ma je oddać do sierocińca by żyło tak jak powinno bez rodzinnego ciepła? Czy rząd twierdzi, że teraz dzieci będą mogli mieć tylko bogaci ludzie? Sama byłam chora i często odwiedzałam Centrum Zdrwowia Matki i Dziecka w Warszawie, niekiedy dalej jeżdżę na badania kontrolne czy choroba nie wraca, mam płacić więcej, jak normalny zdrowy obywatel z racji tego, że państwo ujmuje godności i praw do zniżek wszystkim chorym i młodym ludziom w tym kraju? Jeśli chodzi o studenckie zniżki, studenci przeważnie jadą setki kilometrów na studia i albo mają dorywczą pracę albo dalej wspomagają ich rodzice. Są to ludzie dorośli, którzy próbują się jak najbardziej usamodzielnić, tymczasem nasze "państwo" chce zrujnować wszystko i wszystkim by mieć jak najwięcej dla siebie... A potem wszyscy się dziwią, że polscy magistrzy/inżynierowie wyjeżdżają za granicę i rozsławiają inny kraj swoimi osiągnięciami. Bolesną prawdą jest to, że Polska nie daje szans młodemu pokoleniu, które powinno reprezentować i wychwalać swój kraj, tymczasem jest zupełnie odwrotnie, każdy kto już wyjedzie nie ma ochoty wrócić i narzeka na swoją ojczyznę, jeśli już ktoś wróci to tylko ze względu na rodzinę, nie przez tęsknotę za ojczyzną, do tego doprowadziły te rządy bez pojęcia. A może by tak cała grupa, która wymyśliła tą ustawę i orzekła, że mogłaby zawitać do naszych żyć, zaczęłaby korzystać ze środków komunikacji miejskiej i przeszła na ludzkie wypłaty, takie jak ma każdy obywatel tego kraju, bez nie wiadomo jakiej ilości dodatków, które Wam się "należą". Zacznijcie brać udział w życiu rodaków zamiast Nam je utrudniać!