Petycja w obronie polskiej szkoły


Gość

/ #1449

2016-11-13 17:34

Jestem matką 5 dzieci , sama uczyłam się w poprzednim systemie 8 letnim i analizując dawne czasy uważam, że teraz młodzi ludzie mają większe szanse. Nie wyobrażam sobie by moja córka teraz 5 letnia trafiła do szkoły gdzie będą osoby mające 14,15 lat. Ze względu na miejsce zamieszkania szkoła musiałby wprowadzić system zmianowy lub dziecko trzeba by było codziennie dowozić gdzieś dalej do szkoły. Syn skończył 6 klasę i obecnie uczęszcza do Gimnazjum gdzie nareszcie odżył może wyrażać swoje opinie i realizować się . Spotkał osoby w szkole nauczycieli którzy umieją słuchać.Niestety w szkole podstawowej nie znalazł zrozumienia ani akceptacji co rzutowało na ocenę z zachowania. Nadmienię, że dziecko dobrze się uczy ,nie opuszcza szkoły , nie jest trudnym dzieckiem a jednak szkoła podstawowa to porażka. Mimo, że ma dużo nauki chodzi chętnie do Gimnazjum . Córka w tym roku piszę maturę uczy się dobrze . Ukończyła gimnazjum z wyróżnieniem jest dumna z wyboru szkoły, spotkała bardzo dobrze przygotowanych nauczycieli,którzy potrafili zachęci dzieciaki do zaangażowania się w wiele fajnych projektów. Likwidacja gimnazjów to cofnięcie się do tyłu. Zamknięcie drogi dzieciom do edukacji , a może rządzącym to przeszkadza iż wzrosła ilość osób wykształconych czy potrzeba napisania historii od nowa, Na pewno nie chodzi o dobro dzieci ani rodziców.