Apelujemy o 100% dostępności telewizji w ciągu 10 lat!

Anonim

/ #40 PJM jest piękny!

2018-12-14 21:26

Jestem słysząca i widząca i uważam, że w naszym społeczeństwie osoby z wadami śłuchu czy wzroku są dyskryminowane. Akurat w moim przypadku odniosę się do osób niesłyszących, ponieważ tę społeczność miałam szczęście poznać - to okropne, że Głusi traktowani są jakby byli mniej zdolni, mniej rozumieli, nie byli warci dostępu do informacji, do których swobodny dostęp ma większość ludzi, podczas gdy jedynym problemem w komunikacji między światem Głuchych a naszym światem jest bariera językowa, którą bardzo łatwo pokonać (zwłaszcza jeśli chodzi o tak piękny i intuicyjny język, jakim jest PJM)! Z pojawienia się tłumaczeń języka polskiego na PJM we wszystkich możliwych programach płynie obopulna korzyść! Po pierwsze niesłyszący będą mieli wreszcie dostęp do informacji, filmów, kultury, nauki itd., do których dostęp ma każdy słyszący posiadający telewizję czy internet. Ten krok jest ważny i bardzo potrzebny ludziom niesłyszącym, bo w dużym stopniu pokonuje tę jedyną barierę między nimi a nami! Po drugie osoby słyszące będą miały większa świadomość społeczną poprzez powszechny kontakt z językiem PJM, a zapewniam, że kontakt z Głuchymi bardzo poszerza horyzonty myślowe i kulturowe!
Jestem pewna, że osoby niewidome również borykają się z problemem odrzucenia przez społeczeństwo, dlatego jestem za wprowadzeniem tłumaczeń PJM oraz audiodeskrypcji do wszystkich kanałów telewizyjnych!
Pozdrawiam i zachęcam osoby słyszące do zapoznania się z podstawowymi informacjami na temat języka i kultury Głuchych!:)