Apel do Posłów na Sejm RP

dzidek

/ #154 Do "Marcusa"

2012-11-01 13:56



Marcusie,

Już kilka razy na stronie www.temidacontrasm.info zadano pytanie, co ma oznaczać konkretnie stosowane przez Ciebie i twoje otoczenie pojęcie „europeizacja spółdzielni” - jak dotąd dalej nie wiem, co to znaczy. Wiem natomiast, że w Europie – mam na myśli kraje na zachodzie, ten, kto za coś zapłacił, jest tego właścicielem. Tymczasem w nowych projektach L. Staroń nadal nie ma tego jednoznacznego stwierdzenia. Zapisy o jakiś „przeniesieniach prawa własności” to żadna dla nas łaska, żadne „lepszy rydz niż nic”. Zamiast tego pojawiają się natomiast jakieś dziwne, jak już napisałem, pomysły wyborów w spółdzielniach na wzór samorządowych, o których wielu z nas nie ma najlepszego zdania. A w Europie takich molochów spółdzielczych jak u nas nie ma i zamiast dzielonych walnych powinny być zaproponowane albo jedno w całości albo jak się nie da tego przeprowadzić to po prostu spółdzielnia jest za duża i powinna być podzielona.

Inny, niepoprawiony mankament „nowego” pomysłu L. Staroń to sprawy związane z powstawaniem wspólnot i bardzo licznymi błędami wytkniętymi w związku z tym przez Ewę Bończak-Kucharską.

Wobec takich licznych „niedociągnięć” optowanie za zgodą na takie uszczęśliwianie nas to nic innego jak całkowite zdanie się na laskę polityków dbających jedynie o swój a nie nasz interes. Zatem nie jest to znowu biadolenie ale trzeźwa ocena sytuacji i nie godzenie się znowu na ogranie nas przez polityków. Przestańmy w końcu godzić się na byle co proponowane nam przez nich.

Zamiast więc zarzucać mi „biadolenie”, „nic nie robienie” itp., daj przykład innym i zechciej merytorycznie odnieść się do moich uwag.