Petycja ws. Dyrektywy Tytoniowej

student pracy socjalnej

/ #16 Całym sercem popieram inicjatywę

2013-01-10 09:53

Należę do jednej z tych osób, które się podpisały pod ustawą. Jest jak najbardziej słuszna. Niestety praktycznie każde działanie, nawet te najbardziej słuszne, które leży w interesie społeczeństwa czasem jest krytykowane. Namówiłem kilka osób do podpisania ustawy i przyznam, że się nie zawiodłem. Te osoby widzę, że się wpisały, za co im serdecznie dziękuję. Ogólnie natrafiłem na tą inicjatywę sprawdzając stornę internetową Stowarzyszenia Manko, którego działalność (także prowadzona przez Polskie Towarzystwo Programów Zdrowotnych) całym sercem popieram. Wiem, że palenie papierosów ze względu na swoje rozpowszechnienie jest w zasadzie najpoważniejszą przyczyną niszczącą zdrowie na dziesiątki sposobów. Niestety koncerny tytoniowe mają ogromne fundusze, a ludzie palący papierosy rzadko wykazują wystarczająco dużo empatii, żeby nie narażać niepalących (zwłaszcza dzieci) na inhalację dymem tytoniowym, zawierającym tysiące substancji w tym około 40 kancerogennych. Ja w każdym razie nie poddaje się i cieszę się niezwykle, że Państwo podejmują wciąż nowe ciekawe inicjatywy. Ostatnio przeprowadziłem krótki wykład na temat szkodliwości palenia oraz rozdałem uczestnikom materiały edukacyjne, które dostałem z Centrum Onkologii. Pozdrawiam serdecznie i życzę dalszych sukcesów w przeprowadzaniu działań promujących zdrowie.