AKT WOLI NARODU

adevo

/ #58 Konsultacje KE - gaz łupkowy, ankieta

2013-01-29 00:15

EUROPA POTRZEBUJE ZAKAZU HYDROSZCZELINOWANIA I POPARCIA BADAŃ DLA NOWYCH METOD WYDOBYCIA GAZU Z ŁUPKÓW

Link do ankiety konsultacyjnej w języku polskim
Hamburg, 28.01.2013

W przyszłości nie będzie to ankieta, ale formularz do decyzji. Aktualnie, wyniki ankiety mają posłużyć lobbystom i ich przeciwnikom w otoczeniu Komisji Europejskiej do wymiany argumentów.

O Polskę trzeba się troszczyć w każdej chwili i nie czekać na lepsze czasy, dlatego proponuję wypełnienie ankiety na podanej poniżej stronie.

http://ec.europa.eu/yourvoice/ipm/forms/dispatch?form=SHALEGAS&lang=pl

Proszę o rozsyłanie dalej. Konsultacje KE trwają do 23 marca 2013r.

Moje dodatkowe uwagi

Kwestionariusz wymusił moje odpowiedzi. Ustawił schemat, w którym ja widzę moje poglądy nieco inaczej. Dlatego, uwagi pod blokiem pytań mają decydujący ciężar odnośnie moich przekonań. Zasoby naturalne i zyski z nich należą do Narodu. Dlatego Naród Polski powinien się wypowiedzieć w referendum narodowym lub w referendach lokalnych na temat najważniejszych aspektów dotyczących własnych zasobów energetycznych i górniczych. Aktualnie, sytuacja jest taka, że firmy wydobywcze faktycznie wymuszają na ludności lokalnej procedury poszukiwania gazu łupkowego.

Katastrofy związane z płynami do hydroszczelinowania powodują tylko pozorne kontrole. Instytucje państwowe nie nazywają składu chemicznego lub nie potrafią tego składu ustalić, dlatego w analizach i kontrolach brakuje zaszeregowania, czy środki są dopuszczalne jak w liście ESFA, czy też nie:

http://iddd.de/rys/gazlupkowy/globinowynikizwyrobiska.pdf | http://bejda.blogspot.de/2012/08/bytow-wypadek-bnk-petroleum-przekracza.html | http://bejda.blogspot.de/2012/04/gobino-wyniki-badan.html | W pracy naukowej z Łebienia, nie podano nawet składu płynu hydroszczelinującego! http://iddd.de/rys/gazlupkowy/LebienRaportKoncowy.pdf | http://iddd.de/Frac.htm#680k | EUROPA POTRZEBUJE ZAKAZU HYDROSZCZELINOWANIA i poparcia badań dla nowych metod wydobycia gazu z łupków: http://bejda.blogspot.de/2012/09/studnia-bez-wody | Polska potrzebuje uczciwych wyborów http://umtsno.blogspot.de/ | AKT WOLI NARODU http://www.petycjeonline.com/akt