NIE dla WOW przechodzącej przez środek wsi Wysoka

Quoted post

kali

#143 Re: Re:

2014-10-27 20:54

#142: aglo - Re:  

Kali ........... argumenty.

-zaraz Ci  pokaże kto wybiera wszystko wybiórczo.

Powtórzę, ......miejscu. 

-jesli były czysto wirtualne to czemu goścu z filmiku mówi, cytuje "właśnei kiedy to wszystko było planowane to tych osiedli tutaj nie było",to czemu ja widziałem 9 lat temu plan obwodnicy w Gminie, to czemu dwóch moich znajomych z osiedla pekabud wiedzieli o obwodnicy (kupli mieszkania dalej od tego korytarza gdzie ona ma przebiegac), to czemu mówi Ya, że pany były....... i pewnei znależli by sie inni którzy powiedzą to samo.

To ze Ty nie słyszałeś o planie tej obwodnicy w takiej postaci jak teraz nie znaczy ze tych planów nie było. Po prostu pewnie sie nie zainteresowałeś "do końca"

W mpzp ..... za 10 lat.

- mzmp jest korytarz który pozwoli zmiescic tam drogę klasy 2x2. Znajdz mój wczesniejszy post gdzie to dokłądnei wyliczam(tylko prosze nie krytykuj tego od razu bo wiem co pisze.) Szklanej kuli nie musiałęś miec wystarczy było się zapoznac  z tym co przedstawiają plany, mapy. Miedzy inymi dlatego zrezygnowałem z zakupu działki w tamtych okolicach. 

RACJONALNEGO WYDANIA ŚRODKÓW NA TĄ INWESTYCJĘ.

- co rozumiesz pod tym hasłem. Wydanie kolejnych środków na nowy plan + wykup gruntów + dłuższy odcinek drogi+ wychuj......  starej czesci mieszkanców, którzy nie  mieli miec według mpzp obwodnicy pod oknami + CZAS. To nazywasz racjonalne wydawanie środków?

Powiedz ..... się urodził.

- Zlośliwośc jest po Waszej stronie (wypowiedz Pani z filmiku)

-juz pisałem ten korytarz wysratczy na droge klasy 2x2 a taka była planmowana.

-Nie wiesniaki tylko mieszkańcy wsi Wysoka(Pozdrawiam Tomka i Piotrka) bedą mogły korzystac z obwodnicy bo bedzie krzyzówka z Radosną. Tiry tez bedą mogły korzystac bo to bedzie droga od DDługołeki az do Bielan. Obecnei od Kamieńca do Siechnic tiry jeżdzą. Podaj zródło takiej informacji w której tiry nie miałyby tamtedy jeździć.

-Puszczenie ją innym korytarzem- czytaj wytłumaczenie wyzej

Możesz .......inwestycji.

- ja nie szukałem fantazji tylko czytałem mapy-dlatego tam nie mieszkam. Ty zapewne uwazales ze tej obwodnicy nigdy nie wybuduja jak wiele w tym kraju.

I ......... samo!

- ja nie musze sobie darowac to sa fakty!!!!

P.S. Nie podpisuję się jako gość, bo wiem, że bardzo tego nie lubisz, chociaż mi osobiście nie zależy na tym kto jakiego nicka sobie wybierze. Ale ja nie mam tak wysokiej kultury forumowej jak ty: P

- i wykazałes sie kulturą, sam powielasz dobry zwyczaj bo pierwsze wyrazktóry  piszesz to mój  nick, czyli adresujesz swojego posta do mnie.

-Jesli uczyłes sie kiedys o komunikacji społecznej to wiesz jak wyglada rozmowa podczas konferencji telefonicznej. Na poczatku wszyscy sie przedstawiaja bo pozniej ciezko w trakcie rozmowy formułować pytania, odpowiedzi do kogos do kogo nie wiesz jak sie zwrocic, gosc?, rozmówca?, uczestnik? - nie, aglo kali, Ya nie uważasz ze łatwiej ?. Ty piszesz do kali, ja pisze do aglo. kali pisze do gość a tu co trzeci to gość i sam nie wiem czy jest tych gości 10-ciu czy moze dwóch i kazdy z nich napisał po 5 postów.

Nie chcąc uczyc Cie kultury debaty, fajnie jest jesli ustosunkowujesz sie do konkretnych zdań, swoimi wypowiedziami. Wysłąlem film na którym specjalnie wymieniam sekundy przy kolejnym rozmówcy i opisuje co on powiedzial. Jesli chciałes cos napisac ustosunkuj sie do moich KONKRETNYCH ZDAN a nie pisz ogolnego posta z małymi odnosnikami do tego co ja napisałem

uf

pzdr

 

Odpowiedzi

aglo

#144 Re: Re: Re:

2014-10-28 16:13:04

#143: kali - Re: Re:  

 

abcdef

Jeżeli bardzo muszę tracić czas i ustosunkować się do twoich konkretnych wypowiedzi, bo nie będziesz mógł się sam zorientować, na które stwierdzenia odpowiadam, to proszę bardzo, chociaż wolałabym szanować bardziej swój czas.

Ogólnie rzucę ci tylko luźną sugestię, żebyś nie przywiązywał za mocno uwagi do materiału filmowego, gdyż został on bardzo mocno pocięty i większość wypowiedzi została wyrwana z kontekstu. Oczywiście nie liczę, że w to uwierzysz, ale mimo wszystko chciałam na to zwrócić uwagę. Niestety wiem, że potrafisz się ustosunkować tylko do wygodnych dla ciebie materiałów, ale nie liczę już na więcej z twojej strony.

>>-jesli były czysto wirtualne to czemu goścu z filmiku mówi, cytuje "właśnei kiedy to wszystko było planowane to tych osiedli tutaj nie było",to czemu ja widziałem 9 lat temu plan obwodnicy w Gminie, to czemu dwóch moich znajomych z osiedla pekabud wiedzieli o obwodnicy (kupli mieszkania dalej od tego korytarza gdzie ona ma przebiegac), to czemu mówi Ya, że pany były....... i pewnei znależli by sie inni którzy powiedzą to samo.

To ze Ty nie słyszałeś o planie tej obwodnicy w takiej postaci jak teraz nie znaczy ze tych planów nie było. Po prostu pewnie sie nie zainteresowałeś "do końca"<<

Teraz możesz sobie powiedzieć wszystko, m.in. to, że sto lat temu ty, czy inny twój znajomy wiedział doskonale o planach budowy obwodnicy w tym miejscu. Nie pokazałeś natomiast żadnego oficjalnego dowodu, że każdy mieszkaniec, który kupował mieszkanie w latach 2004-2009 mógł o tym się dowiedzieć z powszechnie dostępnych źródeł. Podkreślam jeszcze raz - w MPZP był korytarz drogowy, co nie oznacza obwodnicy. Nie wiem, co widziałeś w gminie, ja ci mówię, że mi udzielono informacji, że będzie to droga lokalna. Pozwól, że kolejny raz wyrażę uznanie dla twojej życiowej mądrości i przewidywalności. Zapewne daleko mi do tego, ale obiecuję, że przy następnej inwestycji mieszkaniowej przegrzebię internet, gazety, fora i tablice ogłoszeń 10, albo dla pewności 15 lat wstecz i wtedy żaden urzędnik mnie nie zaskoczy.

>>- mzmp jest korytarz który pozwoli zmiescic tam drogę klasy 2x2. Znajdz mój wczesniejszy post gdzie to dokłądnei wyliczam(tylko prosze nie krytykuj tego od razu bo wiem co pisze.) Szklanej kuli nie musiałęś miec wystarczy było się zapoznac  z tym co przedstawiają plany, mapy. Miedzy inymi dlatego zrezygnowałem z zakupu działki w tamtych okolicach. <<

No i znowu nie chciałabym bardzo cię krytykować, ale pozostawiony korytarz ni mniej ni więcej 25 m nie pozwala na wybudowanie drogi 2x2 przy zakładanej kategorii ruchu KR5, nośności 115kN z uwzględnieniem chodników, ścieżek rowerowych, ekranów akustycznych i innej koniecznej infrastruktury drogowej. No i wciąż nie wiem, o jakich planach piszesz, bo nawet DSDiK cały czas podkreśla, że nie może powiedzieć nic konkretnie, bo nie ma jeszcze planu ani projektu. O MPZP już pisałam wcześniej, więc nie będę się powtarzać.

>>- co rozumiesz pod tym hasłem. Wydanie kolejnych środków na nowy plan + wykup gruntów + dłuższy odcinek drogi+ wychuj......  starej czesci mieszkanców, którzy nie  mieli miec według mpzp obwodnicy pod oknami + CZAS. To nazywasz racjonalne wydawanie środków?<<

Muszę się powtórzyć, bo tego również nie możesz pojąć. Etap tej inwestycji jest tak wczesny, że piszesz straszne głupoty o zrobieniu nowego planu, bo planu jeszcze żadnego nie ma. Jedyne co jest, to korytarz drogowy zarezerwowany w MPZP. Jeśli zapoznasz się z pismem z DSDiK, to dowiesz się, że koszt wariantu "podstawowego" jest praktycznie identyczny, jak koszt wariantu 4 "czarnego" (przy uwzględnieniu wykupu gruntów). Długość wariantu "podstawowego" 6,28 km, a wariantu 4 - 6,56 km. Faktycznie dłuższy odcinek drogi:P Co do starszej części mieszkańców Wysokiej, to właśnie zachęcam cię do zapoznania się mapkami planowanego przebiegu, bo raczej to właśnie w wariancie "podstawowym" zostaną zrobieni w ch... jak to ładnie ująłeś.

>>-Nie wiesniaki tylko mieszkańcy wsi Wysoka(Pozdrawiam Tomka i Piotrka) bedą mogły korzystac z obwodnicy bo bedzie krzyzówka z Radosną. Tiry tez bedą mogły korzystac bo to bedzie droga od DDługołeki az do Bielan. Obecnei od Kamieńca do Siechnic tiry jeżdzą. Podaj zródło takiej informacji w której tiry nie miałyby tamtedy jeździć.<<

Gdybyś jednak zapoznał się z materiałami na stronie Stowarzyszenia, to byś się dowiedział, że najnowszym pomysłem DSDiK jest zbudowanie w tym miejscu drogi lokalnej z zakazem ruchu tirów. I właśnie mieszkańcy walczą o to, aby wybudować jednak obwodnicę 2x2, po której będą mogły jeździć tiry i która będzie również odciążeniem ruchu z Wrocławia. W przypadku drogi 1x2 i dodatkowo umiejscowionej w terenie mocno zabudowanym i poprzecinanej skrzyżowaniami, nie będzie spełniać swoich założeń i będzie się bardziej korkować. I o tym właśnie mówi nasze stwierdzenie "RACJONALNA INWESTYCJA". My w przeciwieństwie do dyrektora Locha wolelibyśmy, żeby pieniądze zostały wydane racjonalnie, a inwestycja służyła jak największej liczbie mieszkańców, a nie była tylko kolejną odfajkowaną inwestycją, na której będzie się później wieszało psy.

>>- ja nie musze sobie darowac to sa fakty!!!!<<

To są twoje fakty. Ja pozostanę przy swoim stanowisku, że niekoniecznie trzeba powielać błędy innych i robić sobie źle, bo inni tak mają. Myślę, że większość osób podziela jednak moją opinię.

>>- i wykazałes sie kulturą, sam powielasz dobry zwyczaj bo pierwsze wyrazktóry  piszesz to mój  nick, czyli adresujesz swojego posta do mnie.

-Jesli uczyłes sie kiedys o komunikacji społecznej to wiesz jak wyglada rozmowa podczas konferencji telefonicznej. Na poczatku wszyscy sie przedstawiaja bo pozniej ciezko w trakcie rozmowy formułować pytania, odpowiedzi do kogos do kogo nie wiesz jak sie zwrocic, gosc?, rozmówca?, uczestnik? - nie, aglo kali, Ya nie uważasz ze łatwiej ?. Ty piszesz do kali, ja pisze do aglo. kali pisze do gość a tu co trzeci to gość i sam nie wiem czy jest tych gości 10-ciu czy moze dwóch i kazdy z nich napisał po 5 postów.

Nie chcąc uczyc Cie kultury debaty, fajnie jest jesli ustosunkowujesz sie do konkretnych zdań, swoimi wypowiedziami. Wysłąlem film na którym specjalnie wymieniam sekundy przy kolejnym rozmówcy i opisuje co on powiedzial. Jesli chciałes cos napisac ustosunkuj sie do moich KONKRETNYCH ZDAN a nie pisz ogolnego posta z małymi odnosnikami do tego co ja napisałem<<

Dziękuję za kolejną lekcję kultury, a także wykład z komunikacji społecznej:)  Wolę czytać ogólny post niż taki poszatkowany z częściowymi swoimi wypowiedziami, ale rozumiem, że mam braki z komunikacji społecznej. Dostosowuję się zatem.