W obronie dobrego imienia naukowców i nauki

Quoted post


Gość

#125 Re:

2014-12-02 20:05

#124: Ines -  

naukowcy protestujacy w sprawie eksperymentow niekoniecznie cokolwiek o doswiadczeniach na zwierzetach wiedza z praktyki zawodowej. Zapewne ma Pani tutaj na mysli np. dr Anne Muszewska, ktora jest mykologiem/bioinformatykiem i prof Elzanowskiego, ktory jest paleontologiem. I tych wlasnie dziedzin dotycza ich kompetencje zawodowe.

Jesli chodzi o wklad doswiadczen do nauki, to jest on jawny i swobodnie dostepny w postaci publikacji w czasopismach naukowych, do ktorych mozna zajrzec w w dowolnej bibliotece instytytutowej lub uniwersyteckiej, w wersji paperowej lub przez interent.

Zgadzam sie, ze wiecej inforamacji opinia poubliczna powinna znajdowac w mediach. Ale niestety media nie sa zainteresowane przekazywaniem informacji ani opisem rzeczywistosci, jesli nie idzie za tym mily skandalik

Odpowiedzi

Ines

#126 Ines

2014-12-02 20:44:13

#125: - Re:  

 Szanowny Panie, mam też na myśli Panią Annę Gdulę. Czytałam o przerywaniu rdzenia kręgowego za pomocą nożyczek! Przeraża mnie też fakt, że wykorzystano w 2012 roku w Polsce 265 kotów do doświadczeń, najczęściej do badań neurobiologicznych! Wdrażane są procedury o najwyższym stopniu inwazyjności bez stosowania znieczulenia. Widziałam wstrząsające zdjęcia, które same za siebie mówią. Przyjmuję, że pracuje Pan w Ośrodku Medycyny Doświadczalnej, w takim razie proszę napisać czy to prawda. Wreszcie pozwolę sobie zapytać o zgodność ustawy z prawem wspólnotowym