Wniosek do PRM o powołania Komisji Kodyfikacyjnej Prawa Geodezyjn

Quoted post

likwidator

#19 Zlikwidować ośrodki

2015-03-10 20:09

Po 20 latach pracy ,wiekszość jako geodeta uprawniony, zmieniłem zajęcie na mniej stresujące-przynajmniej nie muszę czekać miesiącami na wydanie decyzji podziałowych czy kilka razy jeździć do ośrodka,żeby załatwić prostą (z pozoru) sprawę. "Decyzje" podejmuję teraz sam - szybko i raczej skutecznie ,co najważniejsze bez udziału administracji samorządowe i rządowej- niestety  ZUS-u i US nie da się uniknąć, ale to już inna bajka -po prostu życie przedsiębiorcy.

Co do usprawnienia wykonywania zawodu geodety- trzeba wykonać zasadnicze cięcie-dość pseudoreformowania.

Opowiadam się za całkowitą likwidacją ośrodków dokumentacji geodezyjno kartograficznej!

Geodeci, inwestorzy i instytucje branżowe poradzą sobie bez ośrodków , zespołow pseudouzganiania dokumentacji geodezyjnej itp.

Jedyny obowiązek pozostawiony Rządowi i Starostwom to obowiązek prowadzenia ewidencji bądź jak kto woli katastru nieruchomości.

Ośrodki geodezyjne sprawdzające o której godzinie geodeta dokonał odczytu z GPS-u zakupionego za własne pieniądze to naprawdę nie jest metoda na skok cywilizacyjny.

Likwidacja ośrodków, których  w większości cywilizowanych krajów po prostu nie ma,

doprowadzi w konsekwencji do bezprzedmiotowości dyskusji o licencjach, terminach i usterkach bo to geodeta będzie odpowiadał całkowicie za swoją pracę zwłaszcza ,że już w tej chwili "piorunochron" klauzuli ośrodka przed niczym nie chroni.

Życzę powodzenia , pierwszy raz przeczytałem tak trafną diagnozę branży "w pigułce" ,co proste nie jest bo temat rzeka...

Odpowiedzi


Gość

#22 Re: Zlikwidować ośrodki

2015-04-01 07:54:20

#19: likwidator - Zlikwidować ośrodki  

 Witaj

jestem byłym urzednikiem podgik obecnie wykonawcą geod.

Podgik to relikt socjalizmu i instytucja totalnie niepotrzebna

Pozdrawiam

były inspektor tzw "KT"
Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...

Facebook