450.000zł corocznych dotacji na działalność ośrodka "Koteria"

Quoted post


Gość

#8 petycja moglaby byc lepiej napisana

2015-05-21 11:22

450tys to powazna kwota, chcac walczyc o powazne pieniadze, trzeba pisac powazne argumentacje. Koteria ma czym sie chwalic. Ma pomysl na koty wolno zyjace. Ma doswiadczenie i zaufanie opiekunow kotow wolno zyjacych. W Koterii priorytetem jest zwierze, a nie pieniadze.  W porównaniu do lecznic komercyjnych ma konkurencyjne ceny. Potrafi doleczac z chorob gnebiacych w szczegolnosci koty wolno zyjace, nad ktorymi inne lecznice rozkladaja rece ( bo brak izolatki, bo kot nieobslugiwalny - koci katar, grzybica, swierzb, wstrzymanie laktacji  -  co ma zrobic opiekun kotow wolno zycjacych , gdy dowiaduje sie w komercyjnej lecznicy, ze mu nie pomoga, bo nie potrafia). Dlaczego ten watek w ogole nie zostal poruszony? Miasto placi ogromne pieniadze na realizacje Programu walki z bezdomnością wśrod zwierząt, wiec dlaczego ma placic jeszcze wiecej ? Trzeba wykazac w czym Koteria jest lepsza i mimo tego, że każda dzielnica ma podpisana umowe z lecznica  komercyjna, ośrodek Koteria powinien byc szczegolnie wspierany przez miasto, bo realizuje zadania, z ktorymi inne lecznice sobie nie radza. Bo sa luki w zamowieniach ( brak wymogu izolatek wola o pomste do nieba! ) , a doswiadczenie w obsludze kotow wolno zyjacych jest tylko deklaracja mijajaca sie  z prawda. KOteria i Fundacja Argos jest jedyna znana mi Fundacja w Warszawie, ktora ma jasne zasady przyjec kotow na zabiegi, przykro mi to mowic, ale w przeciwienstwie do kilku Fundacji, ktore nie wiadomo co robia i czym sie zajmuja (nie chce tu siac propagadny nienawisci, ale sa Fundacje, ktore powinien ktos przeswietlic , bo nie slyszalam , zeby komus pomogly )  - w Koterii wszystko jest transparentne.  Nie o to chodzi by miasto placilo jeszcze , jeszcze wiecej, tylko , zeby rozsadnie wydawalo srodki. 

Cenie sobie dzialalnosc Koterii i dlatego petycje podpisalam, ale nie do konca podoba mi sie sposob argumentacji w petycji i ogolnie jej forma.  

Odpowiedzi

Izabela Korzińska
Autor petycji

#12 Re: petycja moglaby byc lepiej napisana

2015-05-21 12:51:09

#8: - petycja moglaby byc lepiej napisana 

Celem petycji nie jest odbieranie talonów na leczenie bezdomnych zwierząt w komercyjnych lecznicach, bo takie leczenie również jest potrzebne - zwłaszcza w dzielnicach oddalonych od Koterii. 

Kwota 450 tys. zł rocznie z budżetu miasta, liczącego 1.7mln mieszkańców nie jest dużą kwotą. To 15-krotność podatku dochodowego, który ja rocznie płacę i chcę, aby mój podatek był przeznaczany na coś, co popieram z całego serca.

Mogę edytować petycję, więc z przyjemnością dodam to, co napisał(a/e)ś, ale bez sugestii, żeby coś komuś zabierać i przekazywać Koterii. 

Joanna K.

#18 Re: petycja moglaby byc lepiej napisana

2015-05-26 18:46:17

#8: - petycja moglaby byc lepiej napisana 

 Zawsze i wszysto można lepiej napisać - najczęściej. Czy nie żałujesz Szanowny "Gościu", że sam nie napisałeś takiej petycji wcześniej? Wówczas miałaby szanse być napisana lepiej.

Jakież to "ogromne pieniądze" płaci Warszawa na utrzymanie bezdomnych zwierząt, może znasz wysokość sumy? Najwięcej kosztują Warszawę durne decyzje bufetowej, nie umywa się to do 450.000 złotych.

Zanim zaczniesz coś mocno krytykować, zrob to sama.




Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...