List otwarty nauczycieli przeciwko manipulowaniu najnowszą historią Polski

Quoted post


Gość

#218 Re: Obywatelskie nieposłuszeństwo!

2016-08-25 12:06

"Miejmy odwagę! Nie te jednodniowa, co w rozpaczliwym przedsięwzięciu pryska, lecz te, co z wiecznie podniesiona głowa, nie da sie zepchnąć ze swego stanowiska"- tymi słowami polskiego poety- Adama Asnyka chciałbym podziękować Koledze Emerytowi za te krzepiące słowa i zachęcić Koleżanki i Kolegów do postawy "obywatelskiego nieposłuszeństwa". W sytuacji, gdy rządzący ludzie z PiS-u ewidentnie łamią prawo-powinnismy powiedzieć zdecydowanie: NIE! Tak dalej być nie może! Walka o Trybunał Konstytucyjny to nasza walka o fundamenty demokratycznego państwa prawnego, to walka o ustawy zgodne z Konstytucja RP! Należy o tym pamietać i przekazywać to naszym uczennicom i uczniom. PiS próbuje zawlaszczyc "rząd dusz", poprzez zmonopolizowanie swojego patentu na kulturę i edukacje. Poniża i niszczy elity, wulgaryzuje język debaty publicznej. Pamietajmy "takie będą Rzeczpospolite, jakie ich młodzieży chowa

nie". Uczestniczymy w rewolucji PiS-owskiej- nie pozwólmy sie zepchnąć z reduty prawa i wolności. Jako nauczyciel z ponad 30 letnim stażem na rożnych etapach szkolnej edukacji chciałbym powiedzieć moje NIE dla takich "dobrych zmian"!

Witaj!

Dziękujemy za podpisanie petycji List otwarty nauczycieli przeciwko manipulowaniu najnowszą historią Polski
Aby POTWIERDZIĆ swój podpis, lub go USUNĄĆ, należy przejść do następującej strony:
http://www.petycjeonline.com/v/42739389/BXGXLH

Proszę, powiadom jak najwięcej osób o tej petycji. Im więcej podpisów ona otrzyma, tym więcej uwagi poświęcą jej media i organy decyzyjne.

Z poważaniem,
Petycjeonline.comkkkko

#216: -  

 

Odpowiedzi


Gość

#219 Re: Re: Obywatelskie nieposłuszeństwo!

2016-08-25 12:33:44

#218: - Re: Obywatelskie nieposłuszeństwo! 

 C.d. Jako nauczyciel z ponad 30-letnim stażem na rożnych etapach edukacyjnych - od szkoły podstawowej, przez liceum do uniwersytetu chciałbym przekazać moje credo ze staroindyjskiego mędrca MANU: "Od nieuków lepszy ten, co księgi czyta, od wyczytujacych kto pamięcią chwyta, od pamiętających, kto ich treść rozumie, od rozumiejacych te , kto działać umie". W dzisiejszej sytuacji zawłaszczania państwa przez rządzący PiS slowa MANU stają sie bardzo aktualne. Pamietajmy, ze rozpoczął sie marsz PiS-u o przyszłość polskiej edukacji. Nie pozwólmy, aby odsunięto od tego marszu nauczycieli, uczniów i ich rodziców myślących inaczej niż prezes Jarosław Kaczyński i jego ludzie. Przeżyłem PRL, współtworzyłem III RP i nie chce powrotu do "czasów słusznie minionych". Nie ma mojej zgody na "recydywę PRL-u! Walka o prawdę w nauczaniu historii powinna kierować sie m.in. maksyma Cypriana Kamila Norwida "kto chce mierzyć drogę przyszła, musi wiedzieć, skąd sie wyszło", a Stefan Żeromski napisał, ze "trzeba rozgrywać rany polskie, aby sie nie zabliźniły błoną podłości". Rządzący ludzie z PiS-u nie chcą o tym pamietać! Należy im o tym nieustannie przypominać! Czeka nas "długi marsz" przywracający prawo i sprawiedliwość! Tak to sa słowa tkwiące w nazwie partii, która po 25 pazdziernika 2015 roku niepodzielnie rządzi Polska. Niestety PiS robi dokładnie odwrotnie, co ma zapisane w swojej nazwie. Nie dajmy sie nabrać na kolejne programy 500 plus. To jest czysty populizm, to jest życie na kredyt! Obysmy nie musieli "przerabiać" wariantu Grecji! Zycze wszystkim zdrowego rozsądku i poczucia humoru. Obysmy tylko zdrowi byli! I na zakończenie powtórzę za Wojtkiem Mlynarskim "róbmy swoje"!